Jetel, včely, děti, pes



SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?)
6.8.2014 12:01

Pokud by někoho zajímalo, jak to dopadlo, tak jsem na jaře pohnojil kompostem, v červnu ještě trochou močoviny a zvýšil jsem výšku sečení i interval sečení. Jetel samozřejmě nezmizel, ale už se tolik neprosazuje, tráva je hustší a jetel už ani tolik nekvete. Včely na jeteli ještě semtam vídám, ale už to není taková kalamita jako loni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.2.2014 12:41

Možná pozděj i nějaký dusík, aby se jetel zase nerozšířil.

Dusíkem jetel nezahlušíte. Pouze pohnojíte i ostatní nrostliny (trávu), takže jetel, který jinak umí využít i dusík ze vzduchu, nebude zvýhodněný jako na chudé půdě.. Není to tak úplně přesné, protože dusík, který vážou bakterié na jetelových kořínkách, umí částečně využít i tráva. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 26.2.2014 13:04

Ano, rozumím a přesně o to mi jde. Dát lepší podmínky trávě a potlačit jetel. Pokud tam nějaký zbude, ale nebude už tolik kvést, stačí mi to.

Já nemám problém s nějakou včelkou na jeteli, ale když ten kus trávníku bzučí a hýbe se včelama, tak to už je prostě moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 26.2.2014 15:55

Dříve bývalo travní semeno i s jetelem ve směsi, nebo se koupilo samotné semeno jetele a prsklo se jen tak do trávníku, aby to bylo hezčí. Od té doby ho tam máme. Ale to nebyl až tak okrasný trávník. Sekalo se králíkům a slepicím. Když je extrémě suché léto, tak zelený je jen ten jetel a je vidět, kde je všude rozlezlý. Já bych zkusil ten Bofix. Lokálně, jen ty ostrůvky. A uvidíte. Nebo kolem bazénu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 6.8.2014 12:01

Pokud by někoho zajímalo, jak to dopadlo, tak jsem na jaře pohnojil kompostem, v červnu ještě trochou močoviny a zvýšil jsem výšku sečení i interval sečení. Jetel samozřejmě nezmizel, ale už se tolik neprosazuje, tráva je hustší a jetel už ani tolik nekvete. Včely na jeteli ještě semtam vídám, ale už to není taková kalamita jako loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika