Jetel, včely, děti, pes



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?) 
25.2.2014 20:24

Asi se jedná o jetel plazivý - bílý, předpokládám. Ten včely neobyčejně láká. A pana S. mohu ubezpečit, že včely na něj létají a po přišlápnutí bodají. Loni dostala vnučka u nás na zahradě žihadlo do nohy. Ovšem jestli ta včela seděla zrovna na jeteli nebo sedmikrásce jsem nezkoumal. Pro dalšího diskutujícího, tazatel nepíše, že dítě je alergické na bodnutí. Kdyby bylo, už by tam dávno žádný trávník neměl. To ovšem neznamená, že na bodnutí nemůže být silná rekace, bolest s otokem, ale to není alergie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 20:25

Ferdo, napiš adresu a přijedu. U nás na zahradě nyní v únoru ještě jetel nekvete, ale fčely na jífě už jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 25.2.2014 20:43

Jetel plazivý, bílý se dá vyhubit třeba Bofixem. Je ale dost odolný a občas regeneruje. Žihadlo jsem dostal naposledy vloni, když jsem odběhl jen tak bosky od plotny věšet prádlowink. Včelstva jsme chovali moc let. Na tenhle jetel jdou. Sekání nepomůže. Vykvete i u země. A když postřik uschne, tak se po tom dá chodit (i pes). Některé trávníkové herbicidy nepoškozují jetel. Mrknout do návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 21:05

Kuky, a jaký máte názor použít Tomigan250EC tank mix s DAM nebo Starane250EC tank mix s 5% močovinou? Tedy jen jedné složky z třísložkového Bofixu adjugované amidickou složkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 155.121 (?), 26.2.2014 11:47

Tomigan nebo Starane jsem nezkoušel (ani bez dusíku). MCPA z Bofixu, tedy přípravek Agritox, na bílý jetel také působí jen částečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 12:39

Právě proto, že MCPA na jetel nezabírá bych raději volil jen Starane bez Agritixu a Lontrelu, když pánovi nevadí ty plevele, na které zase lépe zabírají zbývající dvě složky Bofixu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.214 (?), 25.2.2014 20:41

Ještě mě napadá jedno řešení, které nenapsal ani Miloš Vysloužil - a to trávník zlikvidovat a založit nový jen ze trávy - ta včely neláká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 25.2.2014 20:49

Ale to je hrůza práce. A asi chemicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.2.2014 20:51

No, jo, ale třeba já jsem tam ten jetel nesel, sel jsem jen trávu. A výsledek? Plno jetele. Ale u mne je to extrém, zahradu mám na místě, kde ještě před třemi lety bylo pole, půda je zřejmě uplně vyžímaná a bez živin. Výhoda je zase ta, že tráva roste pomalu a tedy se nemusí tak často sekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 26.2.2014 9:19

Díky za všechny příspěvky.

Asi to zkusím tak, že nejdřív zlikviduju jetel (buď se pokusím vytrhat co půjde anebo chemicky), zvertikutuju, doseju, přihnojím kompostem, zaválcuju a budu doufat. Možná pozděj i nějaký dusík, aby se jetel zase nerozšířil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika