Je tohle ještě trávník?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?)
12.4.2018 17:07

Sportovní = zátěžový trávník na ploše bez zátěže je chybou. Pokud není zátěž jako pochozí pobytová aktivita, měla by být alespoň formou sečení. Tomu Vašemu obšťastnému sekání 1× za dva měsíce odpovídá spíše použití směsi luční (první seno, druhé seno, první otava a druhá otava)..

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
lin7dejv - (4) - 127.117 (?), 12.4.2018 15:43, zobrazeno: 6612x

Zdravím ve spolek. Loni v létě jsme zaseli nový trávník (ARES sportovní). Žádná pecka to nebyla. Přijel bagr, srovnal zahradu, zaseli jsme, neválcovali, jen trochu pohrabali a hlavně zalévali. Tráva roste velmi nepravidelně. Jsou místa, kde sekám 4x měsíčně a místa, kde 1x za 2 měsíce. Slezl sníh a trávník je spíše suchý než zelený. Sice se to zlepšuje, ale je to strašně pomalé. Sousedi se již zazelenali a u nás nic moc. Co stím? Přikládám foto.

zahrada 12/4/2018
zahrada 12/4/2018
zahrada
zahrada
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 12.4.2018 17:07

Sportovní = zátěžový trávník na ploše bez zátěže je chybou. Pokud není zátěž jako pochozí pobytová aktivita, měla by být alespoň formou sečení. Tomu Vašemu obšťastnému sekání 1× za dva měsíce odpovídá spíše použití směsi luční (první seno, druhé seno, první otava a druhá otava)..

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lin7dejv - (4) - 127.117 (?), 12.4.2018 17:18
No rad bych sekal v tom problem neni a take musim, protoze jak jsem psal, nekde roste a nekde ne. Tim ze byla vyseta sportovni směs znamena, ze tráva neporoste?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 12.4.2018 18:08

Dobrý den,

jestli máte sportovní směs nebo ne nemá s Vaším současným stavem nic společného, ale spíše je to odraz jeho kondice a podmínek ve kterých roste, tím mám na mysli půdu, hloubku kořenů a množství živin. Pohnojte jej, zalejte a pokud máte pocit, že má již stařinu tak udělejte vertikutaci. Sekejte opravdu ostrou sekačkou a ono se to zazelená. Vše je to docela jednoduché a o správné péči a příčinách většině problémů jsem zde toho napsal již více než dost. Jelikož je Váš trávník mladý, tak není dobře zakořeněný, pokud nebyla půda ideální a celkově byla péče spíše základní tak toho má po zimě dost. Já mám trávník již zelený a krásně hustý, soused má podobnou směs jako já a je na to podobně jako Vy. Stejné místo, podobná směs, ale zcela jiná kvalita půdy a péče :-). PS : sportovní směs ničemu nevadí, jen nebude tak moc jemnolistá jako např. směsi golfové, ale při normálním pohybu nemám v zásadě nic proti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lin7dejv - (4) - 127.117 (?), 12.4.2018 18:19
Diky za nazor, vertikutaci jsem udelat chtel, jenze vsude se dočítám, ze na tak mlady trávník se nedoporucuje- bojim se toho, jak jste psal trávník je mlady a neni tolik zakořeněný. Jnak hnojiva mam opravdu zásobu, takze hnojení mam v planu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 12.4.2018 20:21

Složení osiva pro zátěžové trávníky je takové, že na časté sekání reaguje vytvářením výběžků a tímto odnožováním zahusťuje. Pokud nesekáte, bude tráva růst také, ale nezhoustne, některé travní druhy potlačí "luční konkurence" a plocha se vlastně přizpůsobí typu péče i zátěže. Jen prostě nemůžete po poloviční louce chtít vzhled denně sekaného greenu pro golfové patování.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 15.4.2018 8:33

Stando, neberu Vám Vaše informace, ty jsou pravidvé, ale dle mne jste nepochopil zadání :-) a důvod proč tazatel někde seče každý týden a jinde 1x měsíčně. Předpokládám, že to není proto, že nemají čas sekat a že chtějí mít kolem domu louku, ale proto, že se jim nedaří založit normální okrasný tráník a v částech není co sekat. Sportnovní a jiné "zátěžové" směsi dokáží vytvořit hustý trávník za předpokladu dobrých podmínek pro kořeny, živin a časté seče. Majitel jen musí najít příčinu svého neúspěchu, já část vidím v samotné otázce, "přijel bagr", barg je fajn na hrubou práci, ale po něm jen hrábě nestačí, půdu je potřeba prolehlčit dobře připravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.126 (?), 3.5.2018 21:07

Já jsem na tu naši běžnou hlínu nasypala napřed trávníkový substrát, koupený v Hornbachu. Na něj nasypala semínka, pošlapala to přes větší kus igelitu a zalévala a tráva velmi dobře začala růst.

Jája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.37 (?), 5.5.2018 22:11

Mám stejnou zkušenost. Máme malou zahradu a tak jsem si říkala, že to chce něco odolného, když tam budeme pořád pobíhat. Pomohlo nám vyhrabávat odumřelou trávu hráběmi, pohnojit kompostem a kropit a kropit a kropit. U mladého trávníku jsem měla strach z vertikutace, ale po zkušenosti každodenního hrabání po dobu dvou týdnů bych na to ten vertikutátor dnes vzala. A na vodu je ten náš opravdu náročnější než sousedovic parková směs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika