Je tohle ještě trávník?



host - 156.126 (?)
3.5.2018 21:07

Já jsem na tu naši běžnou hlínu nasypala napřed trávníkový substrát, koupený v Hornbachu. Na něj nasypala semínka, pošlapala to přes větší kus igelitu a zalévala a tráva velmi dobře začala růst.

Jája

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
lin7dejv - (4) - 127.117 (?), 12.4.2018 15:43, zobrazeno: 6608x

Zdravím ve spolek. Loni v létě jsme zaseli nový trávník (ARES sportovní). Žádná pecka to nebyla. Přijel bagr, srovnal zahradu, zaseli jsme, neválcovali, jen trochu pohrabali a hlavně zalévali. Tráva roste velmi nepravidelně. Jsou místa, kde sekám 4x měsíčně a místa, kde 1x za 2 měsíce. Slezl sníh a trávník je spíše suchý než zelený. Sice se to zlepšuje, ale je to strašně pomalé. Sousedi se již zazelenali a u nás nic moc. Co stím? Přikládám foto.

zahrada 12/4/2018
zahrada 12/4/2018
zahrada
zahrada
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 12.4.2018 17:07

Sportovní = zátěžový trávník na ploše bez zátěže je chybou. Pokud není zátěž jako pochozí pobytová aktivita, měla by být alespoň formou sečení. Tomu Vašemu obšťastnému sekání 1× za dva měsíce odpovídá spíše použití směsi luční (první seno, druhé seno, první otava a druhá otava)..

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lin7dejv - (4) - 127.117 (?), 12.4.2018 17:18
No rad bych sekal v tom problem neni a take musim, protoze jak jsem psal, nekde roste a nekde ne. Tim ze byla vyseta sportovni směs znamena, ze tráva neporoste?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 12.4.2018 18:08

Dobrý den,

jestli máte sportovní směs nebo ne nemá s Vaším současným stavem nic společného, ale spíše je to odraz jeho kondice a podmínek ve kterých roste, tím mám na mysli půdu, hloubku kořenů a množství živin. Pohnojte jej, zalejte a pokud máte pocit, že má již stařinu tak udělejte vertikutaci. Sekejte opravdu ostrou sekačkou a ono se to zazelená. Vše je to docela jednoduché a o správné péči a příčinách většině problémů jsem zde toho napsal již více než dost. Jelikož je Váš trávník mladý, tak není dobře zakořeněný, pokud nebyla půda ideální a celkově byla péče spíše základní tak toho má po zimě dost. Já mám trávník již zelený a krásně hustý, soused má podobnou směs jako já a je na to podobně jako Vy. Stejné místo, podobná směs, ale zcela jiná kvalita půdy a péče :-). PS : sportovní směs ničemu nevadí, jen nebude tak moc jemnolistá jako např. směsi golfové, ale při normálním pohybu nemám v zásadě nic proti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lin7dejv - (4) - 127.117 (?), 12.4.2018 18:19
Diky za nazor, vertikutaci jsem udelat chtel, jenze vsude se dočítám, ze na tak mlady trávník se nedoporucuje- bojim se toho, jak jste psal trávník je mlady a neni tolik zakořeněný. Jnak hnojiva mam opravdu zásobu, takze hnojení mam v planu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 12.4.2018 20:21

Složení osiva pro zátěžové trávníky je takové, že na časté sekání reaguje vytvářením výběžků a tímto odnožováním zahusťuje. Pokud nesekáte, bude tráva růst také, ale nezhoustne, některé travní druhy potlačí "luční konkurence" a plocha se vlastně přizpůsobí typu péče i zátěže. Jen prostě nemůžete po poloviční louce chtít vzhled denně sekaného greenu pro golfové patování.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 15.4.2018 8:33

Stando, neberu Vám Vaše informace, ty jsou pravidvé, ale dle mne jste nepochopil zadání :-) a důvod proč tazatel někde seče každý týden a jinde 1x měsíčně. Předpokládám, že to není proto, že nemají čas sekat a že chtějí mít kolem domu louku, ale proto, že se jim nedaří založit normální okrasný tráník a v částech není co sekat. Sportnovní a jiné "zátěžové" směsi dokáží vytvořit hustý trávník za předpokladu dobrých podmínek pro kořeny, živin a časté seče. Majitel jen musí najít příčinu svého neúspěchu, já část vidím v samotné otázce, "přijel bagr", barg je fajn na hrubou práci, ale po něm jen hrábě nestačí, půdu je potřeba prolehlčit dobře připravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.126 (?), 3.5.2018 21:07

Já jsem na tu naši běžnou hlínu nasypala napřed trávníkový substrát, koupený v Hornbachu. Na něj nasypala semínka, pošlapala to přes větší kus igelitu a zalévala a tráva velmi dobře začala růst.

Jája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.37 (?), 5.5.2018 22:11

Mám stejnou zkušenost. Máme malou zahradu a tak jsem si říkala, že to chce něco odolného, když tam budeme pořád pobíhat. Pomohlo nám vyhrabávat odumřelou trávu hráběmi, pohnojit kompostem a kropit a kropit a kropit. U mladého trávníku jsem měla strach z vertikutace, ale po zkušenosti každodenního hrabání po dobu dvou týdnů bych na to ten vertikutátor dnes vzala. A na vodu je ten náš opravdu náročnější než sousedovic parková směs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika