Jak vysokou trávu zvládne vřetenová sekačka?



Kejklířka - (16) - 141.225 (?)
7.8.2009 10:14

Dobrý den,

máme ruční vřetenovou sekačku Brill (Razor Cut) a sekáme většinou jednou týdně, ale někdy i za 14 dní... plocha trávníků je kolem 400 metrů a nemůžeme si jí vynachválit. Máme jí i se sběracím košem a sekání jde snadno, nikde nepřekáží kabel a hlavně to ticho :-).  Navíc jsem alergik a když jsem sekala rotační sekačkou, která trávu "rozseká" měla jsem docela potíže. Ale možná záleží i na typu sekačky, s jinou ruční enmám zkušenost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 149.13 (?), 19.2.2009 14:03

Dobrý den, mám vřetenovou sekačku ATCO a sekám pouze jednout týdně, stačí to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kejklířka - (16) - 141.225 (?), 7.8.2009 10:14

Dobrý den,

máme ruční vřetenovou sekačku Brill (Razor Cut) a sekáme většinou jednou týdně, ale někdy i za 14 dní... plocha trávníků je kolem 400 metrů a nemůžeme si jí vynachválit. Máme jí i se sběracím košem a sekání jde snadno, nikde nepřekáží kabel a hlavně to ticho :-).  Navíc jsem alergik a když jsem sekala rotační sekačkou, která trávu "rozseká" měla jsem docela potíže. Ale možná záleží i na typu sekačky, s jinou ruční enmám zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.118 (?), 15.8.2009 0:44

Myslím, že vřetenová sekačka je skvělý stroj. Letos jsem pořídil ruční vřet.sekačku AL-KO 38 (nebo tak nějak) a na nízký trávník jsem s ní naprosto spokojený.

Vy, jako pisatelka úvodního dotazu, dále píšete, že se snažíte o ekologickou zahradu; myslím, že je to dobrá volba.

Když shrnu své párměsíční zkušenosti: své nízkosečené trávníky sekám méně často, než každý týden a sekačka je bere velmi dobře. Trávníky nehnojím, nezalévám a "neodpleveluji" (což tak nějak předpokládám i u vašeho ekologického trávníčku) a nikdy mi nepřerostly tak, že bych je vřetenovkou neposekal. Oproti dřívějšímu občasnému sečení rotační sekačkou se velmi zlepšila kvalita a vzhled porostu, což přičítám tomu, že rotační sekačka zvládne posekat i daleko vyšší trávník a porost tak dostává silně "zabrat".

Můj závěr je, že pokud trávníček (píšete o 30 metrech) budete sekat nejméně jednou za 14 dnů, pak se Vám vřetenovka vyplatí. V případě, že pro ostatní plochu pořídíte křovinořez, pak i přerostlý trávník posečete.

K dalším částem, o nichž se zmiňujete: louka:

část zahrady, kterou intenzívně nevyužívám, seču jen, když přeroste; dříve jsem kosil klasicky - kosou; letos na to mám rotační sekačku (dostal jsem ji už vysloužilou, ale funkční; jedná se o nějaký levný model bez pojezdu, tedy lehký stroj na zatáčení kolem vysazených rostlin): pokud se chci pustit do sekání "louky" a porost je vysoký do nějakých cca 40-50 cm, poseču ji touto rotační sekačkou po menších pásech a bez sbírání - zahlcuje se. Druhý či třetí den rozšmelcovanou trávu, již proschlou, shrabu a zkompostuji.

Tolik zatím k dané problematice a podle mých zkušeností. Dobrou noc. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika