Jak napravit zaseti trávníku v říjnu



Stránky: 1,  2   
host - 145.39 (?) 
19.10.2018 23:31, zobrazeno: 4721x
Dobrý den, před týdnem jsme zaseli travní semeno, hřiště, do hlino -pisku, ale bohužel jsme nevěděli, že se má plocha rozhrabnout hrabemi, zasit a pak uvalet válcem. Terén jsme zbavili plevele, nechali navest hlino - písek, uvaleli, zaseli a opět uvaleli. Poté kropili. Semeno ještě neklici. Blíží se chladné počasí, tak nevíme, jestli z toho něco bude, nebo jestli ještě máme letos znovu zasit, nebo jen navest další hlínu, nebo čekat do jara, zdali z toho něco bude. Děkuji za rady Veronika
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.154 (?), 20.10.2018 0:03

Týden je krátká doba, vydržte...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 20.10.2018 8:21

Dobrý den. A pokud nevyklíčí letos, tak spolehlivě vyklíčí na jaře, není třeba se ničeho bát. Zahrady mě živily a takto jsem vyséval travní osivo zcela běžně. Osivo už žádnou zeminou napokrývejte, travní osivo klíčí na světle. Je to velmi důležité. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.231 (?), 20.10.2018 9:31

Travní semeno klíčí pouze na světle? Od kdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 42.10 (?), 20.10.2018 16:04
To 58.231: já koupil 40 kg travního semene, rozházel po zahradě, žádné zahrabávání a tráva vyrostla. No, kdyby byl velký vítr, asi bych měl trávu jen na úzkém pásu. A do prvního mrazíku jsem párkrát rosil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 20.10.2018 18:02

Od stvoření světa. Na celé zemi jsou stovky km2 jen travnatých ploch, které určo nikdo nikdy nezasypával, neuhrabával ani neválcoval a přesto spokojeně rostou. Divný? Jak pro koho. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 149.8 (?), 20.10.2018 18:33

travní osivo klíčí na světle. Je to velmi důležité

To je pro mě úplně nová informace a taky by mě zajímalo, jak jste k tomuto důležitému pravidlu došel. Protože když jsem kdysi vyséval trávu při úpravě terénu, zahrabal jsem ji. Krásně vzešla. Stejně tak při použití kompostu obsahujícího travní semena tato klíčí, a to z docela veliké hloubky.

Jistě tráva klíčí i na povrchu, jak píšete, ale moje praktická zkušenost je, že mnohem lépe a bez speciální péče (či vhodných podmínek - pravidelné deště) klíčí zasypaná, protože je více ve vlhku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.38 (?), 20.10.2018 19:09

Dobrý den. Já jsem na to nepřišel, na to přišli zahradníci a šlechtitelé dávno přede mnou. Já jen velmi pozorně naslouchal našemu třídnímu profesorovi na Zahradnické škole v Mělníku, což nebyl nikdo jiný než ing. Hurych Václav CSc. A ten nám přednášel, že už pouhý půl centimetr zahráblé travní osivo může mít s klíčením problémy.  Pokud vám jak píšete krásně vzešlo, tak to bylo dle mého tím, že vzešlo jen to, co bylo blízko povrchu. A u vaší poznámky "bez speciální péče", tak ta se právě od profi zahradníků nejen očekává, ale vyžaduje. Profesionál si nemůže dovolit vyset osivo a dál na to dlabat. Pokud ovšem další péči převezme zadavatel, tak je to jeho věc. Je ale skutečností, že takových posléze smutných zahrad jsem viděl desítky. A k nim slyšel i desítky až hodně kuriózních výmluv, proč to či ono nešlo. Ale to už je jiné téma. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 149.8 (?), 20.10.2018 19:44

Píšu jen svou zkušenost. Zarovnal jsem plochu asi 2x5m, rozházel semena travní směsi a pokryl ještě vrstvou hlíny. Trávník krásně hustě vyrostl. Bylo to na přelomu léta/podzimu, zalil jsem jen jednou, pak už jsem nemusel - půda už se tolik nevysušovala a občas zapršelo. Proto píši bez další péče. Nedělal jsem to "profesionálně" - fakt nemám čas ani chuť několikrát denně stříkat vodu na semena rozsypaná na povrchu, aby vyklíčila a neuschla. Takže nemám profi vypěstovaný trávník, ale úplně obyčejný trávník, se kterým jsem spokojen.

Je mi vcelku jedno, jaká je teorie a jak to dělají profíci. Jediné, co říkám, je, že není pravda, že semeno musí klíčit na světle. Mám to tímto ověřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 20.10.2018 21:48

Stanislawe, do stejné školy jsme sice chodili, vašeho bývalého třídního znám, ale že by travní osivo vzcházelo pouze na světle, to mě tato škola a ani život nenaučil. Zřejmě byly jiné osnovy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika