Jak napravit zaseti trávníku v říjnu



host - 144.38 (?)
20.10.2018 18:02

Od stvoření světa. Na celé zemi jsou stovky km2 jen travnatých ploch, které určo nikdo nikdy nezasypával, neuhrabával ani neválcoval a přesto spokojeně rostou. Divný? Jak pro koho. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 145.39 (?), 19.10.2018 23:31, zobrazeno: 4703x
Dobrý den, před týdnem jsme zaseli travní semeno, hřiště, do hlino -pisku, ale bohužel jsme nevěděli, že se má plocha rozhrabnout hrabemi, zasit a pak uvalet válcem. Terén jsme zbavili plevele, nechali navest hlino - písek, uvaleli, zaseli a opět uvaleli. Poté kropili. Semeno ještě neklici. Blíží se chladné počasí, tak nevíme, jestli z toho něco bude, nebo jestli ještě máme letos znovu zasit, nebo jen navest další hlínu, nebo čekat do jara, zdali z toho něco bude. Děkuji za rady Veronika
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.154 (?), 20.10.2018 0:03

Týden je krátká doba, vydržte...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 20.10.2018 8:21

Dobrý den. A pokud nevyklíčí letos, tak spolehlivě vyklíčí na jaře, není třeba se ničeho bát. Zahrady mě živily a takto jsem vyséval travní osivo zcela běžně. Osivo už žádnou zeminou napokrývejte, travní osivo klíčí na světle. Je to velmi důležité. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.231 (?), 20.10.2018 9:31

Travní semeno klíčí pouze na světle? Od kdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 42.10 (?), 20.10.2018 16:04
To 58.231: já koupil 40 kg travního semene, rozházel po zahradě, žádné zahrabávání a tráva vyrostla. No, kdyby byl velký vítr, asi bych měl trávu jen na úzkém pásu. A do prvního mrazíku jsem párkrát rosil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 20.10.2018 18:02

Od stvoření světa. Na celé zemi jsou stovky km2 jen travnatých ploch, které určo nikdo nikdy nezasypával, neuhrabával ani neválcoval a přesto spokojeně rostou. Divný? Jak pro koho. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 149.8 (?), 20.10.2018 18:33

travní osivo klíčí na světle. Je to velmi důležité

To je pro mě úplně nová informace a taky by mě zajímalo, jak jste k tomuto důležitému pravidlu došel. Protože když jsem kdysi vyséval trávu při úpravě terénu, zahrabal jsem ji. Krásně vzešla. Stejně tak při použití kompostu obsahujícího travní semena tato klíčí, a to z docela veliké hloubky.

Jistě tráva klíčí i na povrchu, jak píšete, ale moje praktická zkušenost je, že mnohem lépe a bez speciální péče (či vhodných podmínek - pravidelné deště) klíčí zasypaná, protože je více ve vlhku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.38 (?), 20.10.2018 19:09

Dobrý den. Já jsem na to nepřišel, na to přišli zahradníci a šlechtitelé dávno přede mnou. Já jen velmi pozorně naslouchal našemu třídnímu profesorovi na Zahradnické škole v Mělníku, což nebyl nikdo jiný než ing. Hurych Václav CSc. A ten nám přednášel, že už pouhý půl centimetr zahráblé travní osivo může mít s klíčením problémy.  Pokud vám jak píšete krásně vzešlo, tak to bylo dle mého tím, že vzešlo jen to, co bylo blízko povrchu. A u vaší poznámky "bez speciální péče", tak ta se právě od profi zahradníků nejen očekává, ale vyžaduje. Profesionál si nemůže dovolit vyset osivo a dál na to dlabat. Pokud ovšem další péči převezme zadavatel, tak je to jeho věc. Je ale skutečností, že takových posléze smutných zahrad jsem viděl desítky. A k nim slyšel i desítky až hodně kuriózních výmluv, proč to či ono nešlo. Ale to už je jiné téma. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 149.8 (?), 20.10.2018 19:44

Píšu jen svou zkušenost. Zarovnal jsem plochu asi 2x5m, rozházel semena travní směsi a pokryl ještě vrstvou hlíny. Trávník krásně hustě vyrostl. Bylo to na přelomu léta/podzimu, zalil jsem jen jednou, pak už jsem nemusel - půda už se tolik nevysušovala a občas zapršelo. Proto píši bez další péče. Nedělal jsem to "profesionálně" - fakt nemám čas ani chuť několikrát denně stříkat vodu na semena rozsypaná na povrchu, aby vyklíčila a neuschla. Takže nemám profi vypěstovaný trávník, ale úplně obyčejný trávník, se kterým jsem spokojen.

Je mi vcelku jedno, jaká je teorie a jak to dělají profíci. Jediné, co říkám, je, že není pravda, že semeno musí klíčit na světle. Mám to tímto ověřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 20.10.2018 21:48

Stanislawe, do stejné školy jsme sice chodili, vašeho bývalého třídního znám, ale že by travní osivo vzcházelo pouze na světle, to mě tato škola a ani život nenaučil. Zřejmě byly jiné osnovy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika