Huba na novom trávniku



duri - (27) - 25.138 (?)
20.7.2011 17:28

Tiez mam huby na travniku, aj sused ich ma. Rozdiel je v tom, ze on ich zbiera a ja nie, mne nevadia, prave naopak, je to spestrenie tej sterilne zelenej plochy. Preco ich vlastne chcete vynicit? Cim vam prekazaju? Juraj

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
cmelo - (8) - 201.211 (?), 20.7.2011 7:49

také pekné mám aj ja, niekde na webe som našiel prípravky proti hubám tak to idem na kúsku vyskúšať a uvidíme. Novozir Mn80, Previcur 607S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 20.7.2011 12:52

Mám obavu, že s těmito prostředky moc nepochodíte. Jsou určeny na nižší houby (plísně), rzi atd. Na vyšší houby vůbec působit nemusejí. Je to zbytečné vyhazování peněz a zbytečná expozice chemickému prostředku. S fungicidními prostředky je třeba nakládat opatrně, aby se nedostaly do volné půdy, ve které žije řada mikroskopických organismů (i těch hub), které jsou prospěšné (podílejí se na tvorbě humusu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
cmelo - (8) - 201.211 (?), 20.7.2011 13:23

tak uvítam inú radu, lebo už ma nebaví zbierať každý deň za dve hrste hríbikov. už som obmedzil hnojenie aj polievanie ale rastú stále

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.62 (?), 20.7.2011 15:06
zkuste dolomitický vápenec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.34 (?), 20.7.2011 15:38

Omezit hnojení nemusí mít smysl. Záleží na tom, o jaké houby jde. Třeba pro hnojníky je substrátem nějaká dřevitá hmota (třeba větev nebo pařez a třeba dost hluboko) v půdě pod trávníkem. Dřevitá hmota se bude rozkládat rychleji, když bude používáno dusíkaté hnojivo, což jsou všechna hnojiva na trávník. Poté, co houba dřevo spotřebuje, tak z trávníku zmizí. Je logické, že se tenhle problém bude vyskytovat spíš na nově založených trávnicích. Jiná věc jsou pak špičky a pýchavky a jiné travní houby a zase úplně jiná třeba podtrnky, které žijí v symbióze s ovocnými stromy.

Kromě změny pH (například viz výše uvedený dolomitický vápenec) bude dobré půdu provzdušnit, třeba propícháním rycími vidlemi. Údajně by měl pomáhat čaj z česneku použitý jako zálivka. Sama s ním zkušenosti nemám, protože houby, které nám na zahradě rostou sníme (pýchavky, špičky, vatovce, podtrnky) a ty které k jídlu nejsou (zvonovky), rostou v době, kdy oko estéta neurazí.  Zdraví Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
duri - (27) - 25.138 (?), 20.7.2011 17:28

Tiez mam huby na travniku, aj sused ich ma. Rozdiel je v tom, ze on ich zbiera a ja nie, mne nevadia, prave naopak, je to spestrenie tej sterilne zelenej plochy. Preco ich vlastne chcete vynicit? Cim vam prekazaju? Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 6.11.2011 23:22

ahojte, taky se mi objevily houby na travniku. Nevadi mi, ale mam strach, aby je nebyly jedovate a decko, popripade pes je okostovali a nebylo jim zle. Poznate nekdo co to je?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.71 (?), 7.11.2011 11:38

Já bych řekl, že to je hnojník. Jedovatý není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 7.11.2011 11:56

tak podle fotek co jsem nasel na netu to asi hnojnik je. Ovsem pudu nehnojim, travnik jsme zakladali loni na spoustu let neobdelavane pude. Jak se ho tedy zbavit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.125 (?), 14.6.2012 13:32

Dobrý den, jak jste dopadl s těma přípravkama na zničení hub (Novozir Mn80, Previcur 607S) mám stejný problém  a nevím si stím rady.  Moc děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika