Hnojivo na trávník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 76.68 (?) 
26.5.2009 14:44

Špatně jsem se vyjádřil, sbíral jsem zbytky po vertikutaci sekačkou zvednutou na maximum, abych dostal ven co nejvíce zbytků suché trávy. Takže žádné hnojivo, jen ta tráva. Nicméně mi sekačka přišla jako slušně silný vysavač, takže bych se trochu bál i toho hnojiva. Když se ale to hnojivo přilepí, není asi co řešit. Každopádně jak jsem se koukal - i to granulované NPK se rozpouští nějakou dobu soudě dle pár kuliček co mi zalétly na terasu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 68.77 (?), 26.5.2009 15:27

Ano taky jsem si těch kuliček všiml, když je sucho, jsou lehké a hodně porovité. Jak jsem psal - je to podle mě nosné médium, které může s nemusí mít f-ci hnojiva - třeba nějaké velmi špatně rozpustné sloučeniny hořčíku atd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 2.22 (?), 21.8.2009 23:30

Tak podla toho co som vycital pomale uvolnovanie zivin moze byt docielene viacero sposobmi. Pri hnojivach Isodur, Crotodur, Ureaform je dusik v tychto latkach nerozpustny v studenej vode. V pode su tieto latky cinnostou mikroorganizmov v zavislosti na teplote premienane na formy pristupne rastlinam.Ucinok udavany okolo 10-12 tyzd. Nepoznam

Hnojiva typu Entec, Alzon...- principom je nastrek klasickych hnojiv inhibitorom nitrifikacie co ma za nasledok spomalenie premeny amon. formy na nitratovu. (pohynliva, neviazuca sa na koloidy) -dlhsie vyuzitie zivin z hnojiva. Nepoznam

Obalovane formy. multicote technology - zivinove jadro v polymerpriskyricovom obale

           poly-s tech.- obalovanie sirou a polymerom

-uvolnovanie je zavisle iba na teplote pody, nie je zavisle a urcovane mnozstvom zrazok

Ak som to pochopil spravne, tak obalovane granule prijmu po aplikacii vodu (raz proste zaprsat musi:)), mala, startovacia cast zivin je v okamzite pristupnej forme, ostatok vnutri granule sa uvolnuje v zavislosti na teplote -od 6 stupnov- postupnym prenikanim cez obal. Predpokladam ze vo forme par alebo tak nejako. Sudim podla toho ze je potrebna zaciatocna davka vody a dalej sa to odvija len od teploty, pripadne hrubky obalu. Cize sa granula postupne nerozpusta ale ´napln´ sa minie prva a nasledne sa rozpadne casom obal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.127 (?), 28.8.2009 22:46

Našel jsem doma zelenou skalici (síran železnatý). Obsahuje jak síru, tak železo. Doporučili byste mi to přidávat v rozumné koncentraci na trávník? Popř. v jakých intervalech? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.145 (?), 30.8.2009 14:48
Skalice je vhodná ne na hnojení, ale na likvidaci mechů. Aplikace je vhodná pouze pomocí rozprašovače. Rostiny využívají lépe chelátové formy a ne sírany. Navíc okyseluje půdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LordMirdas - (28) - 22.142 (?), 16.5.2010 23:02

Ahoj, zakladam novy travnik a mam cerstve zrotovatorovanou zahradu asi 300 metru travni plochy to bude. Mam v garazi 20kg pytel NPK a 20 kg ledek mam to pred zasetim zapravit do pudy a nebo az trava vyroste? A co kdybych tato  dve hnojiva promichal pul na pul a vjakem mnozstvi na tuto plochu? Zavlaha bude automaticka takze se zalivkou nemam problem. Dekuji Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vacino - (35) - 232.59 (?), 17.5.2010 12:29
Zdravím, před vysetím nového trávníku není třeba půdu hnojit. Spíš dbejte na to, aby byla půda dost kvalitní, bez kamenů. Ideální je travní substrát promíchaný s křemičitým pískem. Čím horší zemina, tím bude práce na trávníku náročnější, věřte mi, z vlastní zkušenosti...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 23.5.2010 13:08

Díky za super rady v tomhle vláknu. Můžu mít, chlapi, dotaz? Na zahradě mám trávu (někde v dlaždicích) a nově vysázené habry a břečťan.

Mám k dispozici cca 10let vyzrálou močůvku a bylo mi doporučeno jí občas přidávat do zálivky 1:100, že je to "rychlej dusík".

Občas bych v malém množství rozsypal lovogreen, aby bylo i ostatních potřebných látek.

Nechci to přehánět, abych opravdu nepoškodil přirozený postupy v zemi atd. Jen tomu trošku pomoct.

Co si o tom myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.5.2010 14:54

Močůvka obsahuje dusík určitě pomalejší než třeba ledek. Ale já bych ji klidně použil. Oproti strojeným hnojivům působí příznivě na půdní mikroflóru a zvýšuje tak obsah humusu. Nevýhodou je, že i naředěná dost zapáchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 23.5.2010 15:28

Díky za názor. Zápach mi nevadí - z toho ještě nikomu druhá hlava nenarostla 

Což se nedá říct o herbicidech a ostatních s... ch

Ještě se zeptám - co si myslíte o mulčování sekačkou (klín+mulčovací nůž) jako hnojení? Mám v tom zmatek. Někdo tvrdí, že je to zelené hnojení a že vrstva udržuje vláhu, nekdo že to trávu dusí. Máte s tím zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika