Hnojivo na trávník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 172.30 (?) 
8.9.2009 9:07

Jojo, humus je nezbytný. Proti vyplavování zkuste hnojiva, kde se dusík uvolňuje dlouhodobě = postupně, a snižuje se tak množstí vyplavených živin k nule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 10.33 (?), 23.5.2009 11:49

Absolutne súhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 25.5.2009 10:52

Ono je to vlastně všechno NPK, jen jsme tu v diskuzi rozlišili (možná nesprávně) trávníková hnojiva na klasická NPK (která výživu dodají rychleji) a na ta s postupným uvolňováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.231 (?), 25.5.2009 22:43

Zkusím si zase maličko rejpnout, ale jak vlastně má fungovat to postupné uvolňování - jestliže je to na principu pomalého rozpadu granule tak je to na pytel, protože mi ty granule posbírá při první seči sekačka... No a pomalu se to v půdě rozpouštět asi nemůže, protože to by se musela napřed rozpadnout granule a v půdě už déšť udělá svou práci...

Jak to vlastně funguje? Připadá mi to zase takový marketingový žvást jako o 35% menší lámavost, 57% lepší bělost atd... ;-) Nic ve zlém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.15 (?), 25.5.2009 23:32

To musíte mít solidní vysavač, když to sekačka posbírá. Ono se to nezdá, ale granulky se po první sprše trochu přilepí a nebo zapadnou mezi drn atd. Možné to je, kdyby mezi hnojením a sekáníc nebyla zálivka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 26.5.2009 8:35

Jak píše uživatel nade mnou, granulky zapadnou mezi stébla (prodávají se v různých rozměrech - čím nižší seč, tím menší granulky se zpravidla aplikují; např. na golfové hřiště se dávají velmi malé granulky). Po první zálivce se část obalu uvolní hned z počátku, zbytek se rozkládá postupně - alespoň takové mám informace. Nechci obhajovat to nebo ono pojetí hnojení (ostatně se domnívám, že nejpříhodnější by bylo hnojení na list, ale možná mne ostatní vyvedou z omylu), jen hledám nejvhodnější řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.68 (?), 26.5.2009 8:57

Vzpoměl jsem si jen, kolik toho posbírala sekačka z vyhrabaného a zdánlivě čistého trávníku po vertikutaci. Pokud to nehrozí dobře tak... Včera jsem odhadoval potřebu hnojení tím NPKčkem a myslím že ta 2 kila/100 max jednou měsíčně bude naprosto dostatečná dávka. Udělal bych fotku, ale nemám se moc čím chlubit neb jsem kopyto a mám to rozházené značně nepravidelně, takže mi to tvoří sice esteticky zajímavé obrazce, ale není to na chlubení :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 26.5.2009 9:27

Estetika je náramně důležitá, nemáte se za co stydět:-) Na fotku bych se podíval rád. Jinak jsem založil diskuzi o rozmetacích a sypacích vozících, tak tam byste se možná mohl inspirovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.77 (?), 26.5.2009 14:34

Byl ten trávník hnojen týden/dva týdny/měsíc před vertikulací? Ony se ty granulky uplně nerozpadnou. Podle mě je tam nějaké nosné médium a to se rozpadá hodně dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.77 (?), 26.5.2009 14:36

Ještě doplním - používám občas různé granulované hnojiva s pozvolným uvolňováním, ale zatím jsem v koši na trávu nenašel nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika