Bofix - po jaké době použít na nově založený trávník?



host - 64.174 (?)
27.7.2013 21:14

Vy mi asi neporadíte, kdy tedy bude ideální použítí toho Bofixu, po jaké asi době? Je mi jedno, že píšou od čtvrtého lístku, takové keci píšou všude a potom se to spálí :)) Nijak na to nezpěchám, chtěl jsem to použít po prvním sečení, až plevel opět vyrazí. Tj. použití Bofixu by připadalo asi po uplynutí 5týdnů od nasetí, bylo by to ideální nebo raději opravdu počkat, až budou teploty venku přijatelnější?

A zase v tomhle vedru se závlaha pořád zapíná, takže by se to stejně spláchlo, zalévá to každé 2 až 3 hodiny. V návodu píšou, že déšť po 2 hodinách už nevadí, ale přeci jen...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.7.2013 8:31

Ale jen nechte chlapa, ať si stříká bofixem, stejně se už na to třese. Stáří trávníku má spočítané na dny. Určitě už slavili narozky trávníku, měl už 10 dní. A k měsičním výročí mu dopřejí 3 dávky bofixu a 6 dávek hnojiva.

Já bych se teda 17 dní starému trávníku obloukem vyhýbal a v těchto hicech by mě ani nanapadlo po něm ani chodit, ale jak se říká : kdo chce kam, pomožme mu tam.

Před pár týdny jsem zplanýroval poslední kousky zahrady po stavbě, ale zatím jsem tam žadné travní semínko nedal, protože se mi nechce kromě rozhození tomu věnovat žádnou pozornost, tak čekám, až bude zas předpovězené nějaké období dešťů. Mohu prohlásit , že ten trávník bofix nikdy neuvidí a nejspíš nebude nikdy ani pohnojen, protože nejsem blázen abych hnojil trávník, aby pak víc rostl a tím pádem bych ho musel častěji sekat. To si radši posedím a budu se koukat jak mi tam ten plevel v tom trávníku pěkně kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 27.7.2013 8:38

Ferda má recht. Perte to tam pod tlakem, at se kočky pudrujou. Aspoň dvojnásobnou dávu, aby to mělo razanci. Travin před setím, bofix před vzejitím a vono to pude. Ale kam?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.64 (?), 27.7.2013 19:28
pripomnelo mi to prispevek, ktery tu byl nekdy v kvetnu, kdy si podobne nateseny a rychly chlapik postrikal celou zahradu dominatorem, a pak shanel radu, jak z toho do vikendu udelat zeleny travnik... btw. nam spalili bofixem travnik zahradnici, a to 6 tydnu po vysadbe. taky meli pocit ze uz to snese. nastesti tech 500 metru ctverecnich vyseli znovu za sve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.174 (?), 27.7.2013 21:01

Je každého věc, jestli chce mít kvetoucí trávník od plevele nebo nechce, je to každého svoboná volba.

Když se budete trávníku vyhýbat, tak by mě zajímalo, jak to posečete, až bude mít dostatečnou výšku a bude dostatečně zakořeněný :))

Hnojit ho také nemusíte, je to váš trávník. Ano, trávník mám spočítaný. To víte, stačilo si to napsat do kalendáře a není problém si to tak spočítat. A nebojte, narozky ještě neměl, to chystáme až po prvním sečení, jistě vás pozvem na jeho kolaudaci a budeme moc zvědaví na vaše názory, jak je plevel v trávníku super a že je lepší počkat se setím na zimu :))

Když má člověk vyřešenou závlahu a není problém to tedy zalít 5x denně, tak proč bychom čekali :))) Ptal jsem se na použití Bofixu, ne na to, jak to budete dělat vy se setím :)) Lepší mít zaseto v těchto vedrech, než v těchto vedrech planýrovat a rovnat terén, jako u vás :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.174 (?), 27.7.2013 21:14

Vy mi asi neporadíte, kdy tedy bude ideální použítí toho Bofixu, po jaké asi době? Je mi jedno, že píšou od čtvrtého lístku, takové keci píšou všude a potom se to spálí :)) Nijak na to nezpěchám, chtěl jsem to použít po prvním sečení, až plevel opět vyrazí. Tj. použití Bofixu by připadalo asi po uplynutí 5týdnů od nasetí, bylo by to ideální nebo raději opravdu počkat, až budou teploty venku přijatelnější?

A zase v tomhle vedru se závlaha pořád zapíná, takže by se to stejně spláchlo, zalévá to každé 2 až 3 hodiny. V návodu píšou, že déšť po 2 hodinách už nevadí, ale přeci jen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika