Bofix



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?) 
28.5.2010 1:39

Trávník můžete zesíct 5 - 7 dnů před předpokládanou aplikací herbicidu a další sečení zase nejdříve asi za 5 - 7 dnů po aplikaci herbicidu (nezkrmovat). Ale čím později budete po oplikaci síct, tím více si plevel účinné látky do kořenů nacucne a účinnost bude vyšší (platí u vytrvalých plevelů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 11.105 (?), 2.8.2010 22:47

Muze se posekana trava osetrena Bofixem kompostovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 3.8.2010 0:27

Bez obav, Bofix se zcela rozloží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.119 (?), 24.8.2010 17:18

Dobrý deň.

Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s postrekovaním pasienka pre kone BOFIXom?Ide o to, že sme striekali MUSTANGom, žiaľ doteraz sa nič nedeje.Tráva už pekne vyrástla ale burina sa skvele drží! Mohli by sme po 2 týždňoch odvtedy čo sme použili MUSTANG postriekať pasienok BOFIXom?Ak áno, mesiac po striekaní môžem koníka pustiť na pasienok?Rozloží sa dovtedy?Alebo máme radšej trávu vykosiť a až po tom pustiť koníka von?A aké dávkovanie by bolo najlepšie?Je to starý pasienok a burina.Hlavne datelina plazivá.Uvažujeme na dávke 50ml na 4l.Za každú radu a skúsenosť budem veľmi vdačná.

Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 24.8.2010 19:08

Nic v zlém, četla jste diskusi? Ano Bofix funguje, ideální je ještě kombinace se Sterane. Po aplikaci plevele vychcípají během týdne, deseti dní, následně posekáte a koníčka můžete bez obav pustit na trávník.

Pokud byste chtěla postříkanou trávu přece jen skrmit, činí ochranná lhůta 28 dní. POkud ale trávník posekáte a trávu zkompostujete je deset dní a posekaný trávník naprosto bezpečné řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.146 (?), 28.8.2010 10:50

Dobrý deň.Diskusiu som si prečítala, ale ide o to, že najprv sme striekali MUSTANGom.Kedže nevidím účinok, tak by som chcela stiekať niečím iným, účinnejším.Je to teda možné 3týždne po prvom striekaní, použiť na to ten BOFIX+STERANE, alebo by to bolo kontraproduktívne?Koníka plánujem púšťať na pasienok až 8týždov po striekaní.Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 28.8.2010 17:20

A proč vůbec chcete patvinu stříkat? Máme u nás 2 koňáky, pastviny nestříkají, co koně nespasou (šťovíky, lebedy), před vykvetením jednoduše posečou kosou a odstraní. Nevzpomínám si, že by se někdy pastviny stříkaly selektivními herbicidy. Ty Vám navíc zahubí i dobré plevele, pampelišku, jetel, skladba travin bude velice jednotvárná. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.146 (?), 28.8.2010 18:37

Ide o to, že sa nám veľmi premnožila datelina plazivá a vo veľkom množstve je už pre koníka nebezpečná.Datelinoviny a lucerka sú tak či tak vo veľkom množstve pre koníky nebezpečné.Obsahujú veľa bielkovín.Tak sa jej potrebujeme zbaviť.Keby jej tam bolo máličko, tak to je ok, ale strašne sa pasením rozmnožila.A to sme ju minulý rok striekali Starane E 250,vymizla, ale na jar sa znova objavila:(Pasienok je zložený z viacerých druhov tráv a o púpavu a iné rastliny nemám strach.Z okolitých miest nám sem vždy niečo zaveje.Moni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 24.8.2010 22:26

Kompostovat se může, ale s kompostem by se mělo zacházet uváženě a samozřejmě by měl být řádně promíchán. Pokud je totiž v kompostu vyšší procento ošetřené trávy Bofixem, Lontrelem nebo speciálním hnojivem s herbicidní složkou k ošetření távníků (na obchodní název si momentálně nevzpomenu - všechny tři přípravky obsahují účinnou látku "clopyralid") je nebezpečí poškození lilkovitých rostlin, přihnojených tímto kompostem. Kompost můžete bez obav používat k opětovnému přihnojení trávníku, k přihnojení stromků či keřů, k přihnojení jahodníku, cibulovin ap. Zásadně nepoužívat pod brambory, rajčata, papriky a z květin též ne pod begónie a neriskoval bych to např. ani pod luskoviny. Mám s tím osobní zkušenost. Jednou za 2 roky stříknu trávník kombinací herbicidů Lontrel (ú. l. clopyralid) + Starane. Malou plochu na ulici plošně a větší plochy na dvorku a v zahradě bodově (jen nejvíce zaplevelená místa). Takto ošetřený a později zesečený trávník dávám samozřejmě na kompost. V celém kompostéru je procento takto ošetřeného trávníku malé a ještě ten kompost několikrát přehodím a promíchám. Nikdy jsem tyto problémy neměl. Letos na jaře jsem však kompost nepřehodil a trochu odebral z hromady na přihnojení k výsadbě paprik a rajčat (nasypal jsem vždy trochu směsi vlastního kompostu a nakoupeného zahradního substrátu do vyhloubených jamek). Za pár dnů či nějaký týden se začaly rajčata a později i papriky kroutit a deformovat. Dumal jsem nad příčinou, zda se do zahrady nedostala při záplavě nějaká rezidua z blízkého pole, zda nebylo něco v nakoupeném zahradním substrátu a vydumal jsem výše uvedené. Prý rezidua clopyralidu zůstávají v zemi až tři roky. Rezignoval jsem a ponechal to osudu. Jakmile však sazenice prokořenily do dobré hlíny bez reziduí clopyralidu, začaly již horní patra růst normálně, ale chytlo to více jak měsíční zpoždění ve vegetaci. Přiložím pár fotek z počátku deformace rostlin rajčat.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 24.8.2010 22:35

Je to zajímavá informace,  trávu ošetřuji 2 x ročně směsí steranu a bofixu, pracuji s dvakrát silnější koncentrací, než je doporučená na údržbu trávníků.

Trávu standardně kompostuji, zahradu mám ryze odpočinkovou a okrasnou, nepočítám -li několik keřů borůvek a několik ovocných stromů. Jedinou výjimkou je záhon rajčat ve skrytém koutě zahrady, pěstuji 16 keříků,  každé jaro je hnojím kompostem z komposteru. Jsem lenoch, kompost nikdy nepromíchávám, prostě jej odeberu z kompostru, který na jaře zcela vyprázdním, včetně nezcela kompostovaných horních vrstev.

Zatím jsem s rajčaty, hnojenými takřka výhradně kompostem neměl žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika