Bofix



rudla.z - (1) - 147.92 (?)
27.5.2010 20:19

Dobrý ddn, zajímalo by mě zda před aplikací může být trávní posečen, nebo musí být trošku vzrostlý

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 83.93 (?), 3.6.2010 16:18

Také by mě zajímalo, jestli můžu Bofixem ošetřit trávník kolem studny?? Poradí někdo?? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.88 (?), 8.10.2010 19:35

Mne by také zajímalo, jestli muže postřik kolem studny otravit vodu, ale zda se, že na to nikdo nezna odpověď?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.70 (?), 2.8.2011 10:28

Na tohle bych taky potřeboval znát odpověď, nicméně předpokládám, že kolem studny by mělo být nějaké ochranné pásmo. Nenašel by se tu někdo, kdo s tím má zkušenost, nebo dokáže poradit? Díky, Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 2.8.2011 15:49
OP II.st. Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů podzemní a povrchové vody SPe1: Za účelem ochrany podzemní vody neaplikujte tento přípravek nebo jiný, jestliže obsahuje účinnou látku clopyralid vícekrát než jednou za dva roky na stejném pozemku. SPe1: Za účelem ochrany podzemní vody neaplikujte tento přípravek nebo jiný, jestliže obsahuje účinnou látku clopyralid v podzimním období. SPe3: Za účelem ochrany vodních organismů snižte úlet dodržením neošetřeného ochranného pásma 4 m vzhledem k povrchové vodě. Musíte-li nutně v blízkosti zdroje pitné vody používat selektivní herbicid, volte např. Starane s účinnou látkou fluroxypyr. Již jsem tady o tom psal. VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 30.8.2009 21:58

Dobrý den Pavle.Píšete, že pokud bude dodrženo ředění a tráva není úplně čerstvě založená, nic se trávě nemůže stát.Osobně bych řekl, že se nic nemá puašalizovat, protože trávník mám osmým rokem a použil jsem letos poprvé Bofix, abych vyhubil popenec břečťanovitý(roztok naředěn dobře).Trávník popálený, popenec útrpěl velmi malé škody.Na druhé půlce zahrady jsem použil přípravek Plevel stop, kde popenec není tak rozmnožen a účinek perfektní a trávník zelený.Hovořil jsem o spáleném problému s jedním chemikem, který mně řekl, že žádný trávník není stejný a většinou se vyplatí, pokud to jde, si příprvek vyzkoušet na malém prostoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.184 (?), 9.5.2010 7:22

Jak na plevel v trávě :

Bofix po zkušenostech nejen mých ale sousedů nedoporučuji.Je dost problematické u něho nastavit to správné ředění. Viděl jsem spálené trávníky až hrůza, nebo neučinkoval.  Použití všech herbicidů má svá pravidla. Rozhodně nedoporučuji stříkat trávu za plného slunce, naděláte velké škody. Nejlépe hned po ránu, když he tráva vlhká.Po aplikaci nesmí alespoň 3-4 hodiny pršet. Doporučuji všem trávníkářům aplikaci v boji s herbicidy přípravu jíchy takto : do ostřikovače 12ml Lontrelu a 40 ml.Starane na 10-12 l vody.Odzkoušeno-doporučuji. Doporučuji dále ale hlavně   nenápadnou osvětu sousedů. Pokud budu mít trávník "super" a za ploterm bude   žlutá louka od pampelišek..je boj s plevelem na nekonečnou trať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.127 (?), 9.5.2010 15:07

Vámi uvedené informace jsou zcela nesmyslné a zavádějící. Já Bofix používám již několik let a bez problémů. S ředěním taktéž problém není; trávník jsem nikdy nespálil, potřik provádím minimálně v sezoně.

Samozřejmě, že postřik se neprovádí za plného slunce, to je snad každému jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.182 (?), 9.5.2010 18:14

Bofix je skvělý herbicid. Nikdy s ním nebyl žádný problém. Zlikvidoval mi jatelinku, svlačec a pampelišky odolávající vypichování. Nikdy jsem nic nespálil. Nevím co je na něm problematického. Přece v návodu je jasně napsané co a jak. Vždy učínkoval napoprvé a nebylo třeba postřik opakovat. Mimochodem o tom, že se nesmí stříkat za slunce ví každý ňouma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 10.5.2010 1:39

Právě Bofix obsahuje účinné látky jako Starane a Lontrel + MCPA. Nemělo by se to stříkat za intenzivního slunečního svitu (kvůli obsahu MCPA), nejlépe odpoledne, kdy má teplota klesající tendenci. A může to již za 2 hod. po aplikaci zmoknout. V sobotu asi 2 - 2,5 hod. před deštěm jsem stříkal Lontrelem pcháč v řepě a v cibuli (v cibuli ne plošně, ale bodově i když by ji to nemělo vadit) a pak jsem do zbytku domíchal Starane a postříkal část trávníku. Pcháč v řepě i pampeliška v trávě jakoby začali vadnou. Vím, že jsem stříkal systémovým herbicidem, takže si to musí napřed nacucnout do kořenů a tím pádem to bude nějaký den trvat, než bude znát účinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rudla.z - (1) - 147.92 (?), 27.5.2010 20:19

Dobrý ddn, zajímalo by mě zda před aplikací může být trávní posečen, nebo musí být trošku vzrostlý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika