Kam je sveden tento okap?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 105.81 (?) 
26.5.2014 15:41, zobrazeno: 25659x

Předchozí majitel mi k tomu nic nemohl říct, neví o tom. Ale musí to přeci někam téct? Pokud by to teklo volně do půdy, tak by to ani půda při dešti nepobrala? A chata by se akorát podemlela? Co si o tom myslíte? Když jsem se ho ptal, jeslti to jde do nějaké nádrže, tak říkal, že o žádné neví...:-/


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 26.5.2014 17:47

Já zrovna u monitoru nemám nic, čím se dá kopat. Ale zkuste se sám podívat, pane doktor. Na dálku kopat neumíme - zatím.

Zpitomělost internetem dožene lidstvo k naprosté degeneraci. Místo aby vzal krompáč a párkrát kopl, ptá se na internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michaela J. - (7) - 48.211 (?), 26.5.2014 18:46

laugh

Minulý týden jsem ztratila šroubek, nevíte někdo kde je?wink

Pane,,Doktor'' co takhle kanalizace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 26.5.2014 19:02

...šroubek si kupte nový, neboť bude zřejmě ztracenýenlightened,...a pan doktor nejspíše rovněž.

nabízí se...1) ústí do kanalizace(i když je to zákonem zakázané, a minulý majitel o tom ví, a dělá, že neví,neboť se to nesmí),nebo se jedná o...2)svod do žumpy,3) uměle vytvořený trativod, nebo 4)svod do potoka,řeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 105.81 (?), 26.5.2014 19:23

Ne každý je technicky zručný a má odvahu něco rozkopat...-)

Jinak u chaty je septik bezkomorový a prý trativod, takže myslíte, že to má něco společného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.219 (?), 26.5.2014 19:28

Při nejbližším dešti dejte do rýny špetku uraninu. Obarvená voda se někde ukáže.  j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 27.5.2014 8:03

pokud je jeden trativod (drenážní potrubí pro vsakování) k septiku a druhý trativod k dešťovému svodu, tak se nikde nic neukáže.

Já bych do toho nešťoural, dokud to funguje. Koukáte snad dovnitř HDD aby jste se koukli na "data", nebo radši zapnete PC/notebook. Jediné, co by stálo za úvahu, tak na tom svodu nad zemí dát separační tvarovku pro odběr vody do sudu pro zálivku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 27.5.2014 8:14

Ftip je v tom, že to funguje a nikdo neví jak. Což není nic proti ničemu, ale není vyloučeno, že to funguje blbě. Tedy obecně vědět by se mělo u chalupy kam mi teče odpad, kudy přitéká voda, elektrika, plyn, jaké jsou základy, střecha. Sice barák funguje, i když se to neví, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 27.5.2014 8:30

u septiku je dobré vědět, jestli to funguje dobře nebo ne, ale u čisté deš´tové vody ze střechy je to tak, že to funguje dobře a aby to fungovalo dál dobře je potřeba 2× ročně čistit žlaby. až to přestane fungovat, je trativod zanesený a bude nutné udělat nový. To je stejně složitá práce, jako udělat průzkum, jak to funguje. Tedy nezkoumám, ale udělám rovnou nový - pokud jsem pedant a trvám na tom, že musím vědět... a mít od toho projekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 27.5.2014 10:19

Máte osobitý názor na rozsah prací, pokud jde o pojmy "zjistit" a "vybudovat nový".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika