Instalace čerpadla do kopané studny



vlad8 - (3) - 96.9 (?) 
7.7.2019 10:57, zobrazeno: 4312x

Dobrý den

prosím o radu, jak se instaluje čerpadlo do kopané studny? Jde to svépomocí? Popř. s jakou cenou bych měl počítat (mimo čerpadlo samotné) za osazení čerpadla a trubek?

Jde o studnu 10m hloubky, hladina vody cca 2-3m, účel je zalévání zahrady. Čerpadlo ponorné (ideálně i s automatickým vypnutím aby nejelo na sucho při vyčerpání většího množství vody)

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 224.30 (?), 7.7.2019 11:54
Nie je to zložité, dá sa svojpomocne. Kúpte si čerpadlo s plavákom, na automatické spínanie čerpadla podľa výšky hladiny. Čerpadlo výkonovo také, aké potrebujete - podľa toho ako ďaleko chcete čerpať, aký prietok atď atď. Výber čerpadla bude z toho všetkého asi najdôležitejší. No a keď budete mať čerpadlo, tak ho iba spustíte na šnúre do studne, tak cca 20 cm nad dno, nech neťahá kaly z dna. Plavák musí byť voľný, aby s poklesom hladiny vypínal čerpadlo. A hotovo. Nič komplikované. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.16 (?), 8.7.2019 5:33

Cena sestavy na zalévání bez práce  :   neznačkové čerpadlo se šroubením+hadice 3/4" - 20 metrů s koncovkou na zalévání a lano na zavěšení čerpadla do 4000 Kč. Se značkovým čerpadlem i dvojnásobek ceny. Čerpadlo ponorné tlakové na vodu s plovákem. Výtlak cca 30 - 45 metrů. Ne ponorné kalové nebo do vrtu. U hadice počítejte jen cca 10 metrů bude ve studni, když tak dalších 20 metrů. Hadici 1/2" nebrat, měla by malý průtok. Žádné trubky nebo tlaková nádoba nebudou třeba. Zajděte do Hechtu, měli by mít vše co je třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 8.7.2019 17:11

Hodněkráte se to zde probíralo, stačí vyhledat. Vlastním několik let tři čerpadla E-DEEP (Easy, Diverton, DAB) a jsem spokojen. Studny roubené, 3 a 6 metrů hluboké + 60 metrů rozvodů v 1" a třetí 11 metrů hluboká. Veškeré rozvody 1" v PE trubkách a v PE svěrných spojkách. Cena za instalaci zdarma, pokud si ji uděláš sám, což zvládne kdokoliv aspoň trošku zručný. U jednoho čerpadla mám v soustavě vloženou tlakovou nádobu o obsahu 15 litrů (umyvadlo, WC). Cena za materiál: čerpadlo, třeba DAB ponorná vodárna DIVERTRON 1200M za 6700 Kč, šroubení, potrubí, lanko, el. rozvod, zahradní páková armatura + cca 1400 Kč. POZOR: čerpadlo s plovákem vypne a zapne jen v daném rozsahu. Pokud se uzavře výtlak, čerpadlo se vlastní prací zahřívá a při delším běhu se zničí. Muselo by být navíc zabezpečeno presscontrolem. Instalace zde: https://youtu.be/vbwIOV8KOIQ Ať se dílo zadaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.16 (?), 9.7.2019 5:04

Pokud budete jen zalévat zahradu a čerpadlo nepoběží  "několik minut"  do zavřené hadice (výtlaku)  tak žádný  "presscontrol"  nepotřebujete. Jsou to jen vyhozené peníze. Stačí pouze čerpadlo zapínat a vypínat vytažením zástrčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.14 (?), 9.7.2019 8:39

Jenže se na to nesmí zapomenout. Což byl, spolu s dětmi, které si s vodou hrály, problém u mne. Takže "presscontrol" v podobě TSP a malé tlakové nádoby jsem nainstaloval a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 9.7.2019 12:28

To 112.16: Vyhozené peníze to nejsou! A vytahovat vidlici ze zásuvky při každém přerušení zalívání? To snad ne. Zalívám, mám mokré ruky, utřít a vytáhnou vidlici. Jde kolem soused, na chvíli se zastaví - vytáhnout vidlici, jdu si nalét kalíšek - vytáhnout vidlici. Atd. A co když mám koncovku hadice 40 metrů od zásuvky? Jdu zpět zalívat a zapomenu zastrčit vidlici... To bych byl za chvíli v šaškecu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika