Instalace čerpadla do kopané studny



host - 112.16 (?)
9.7.2019 5:04

Pokud budete jen zalévat zahradu a čerpadlo nepoběží  "několik minut"  do zavřené hadice (výtlaku)  tak žádný  "presscontrol"  nepotřebujete. Jsou to jen vyhozené peníze. Stačí pouze čerpadlo zapínat a vypínat vytažením zástrčky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

vlad8 - (3) - 96.9 (?), 7.7.2019 10:57, zobrazeno: 4268x

Dobrý den

prosím o radu, jak se instaluje čerpadlo do kopané studny? Jde to svépomocí? Popř. s jakou cenou bych měl počítat (mimo čerpadlo samotné) za osazení čerpadla a trubek?

Jde o studnu 10m hloubky, hladina vody cca 2-3m, účel je zalévání zahrady. Čerpadlo ponorné (ideálně i s automatickým vypnutím aby nejelo na sucho při vyčerpání většího množství vody)

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.30 (?), 7.7.2019 11:54
Nie je to zložité, dá sa svojpomocne. Kúpte si čerpadlo s plavákom, na automatické spínanie čerpadla podľa výšky hladiny. Čerpadlo výkonovo také, aké potrebujete - podľa toho ako ďaleko chcete čerpať, aký prietok atď atď. Výber čerpadla bude z toho všetkého asi najdôležitejší. No a keď budete mať čerpadlo, tak ho iba spustíte na šnúre do studne, tak cca 20 cm nad dno, nech neťahá kaly z dna. Plavák musí byť voľný, aby s poklesom hladiny vypínal čerpadlo. A hotovo. Nič komplikované. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.16 (?), 8.7.2019 5:33

Cena sestavy na zalévání bez práce  :   neznačkové čerpadlo se šroubením+hadice 3/4" - 20 metrů s koncovkou na zalévání a lano na zavěšení čerpadla do 4000 Kč. Se značkovým čerpadlem i dvojnásobek ceny. Čerpadlo ponorné tlakové na vodu s plovákem. Výtlak cca 30 - 45 metrů. Ne ponorné kalové nebo do vrtu. U hadice počítejte jen cca 10 metrů bude ve studni, když tak dalších 20 metrů. Hadici 1/2" nebrat, měla by malý průtok. Žádné trubky nebo tlaková nádoba nebudou třeba. Zajděte do Hechtu, měli by mít vše co je třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 8.7.2019 17:11

Hodněkráte se to zde probíralo, stačí vyhledat. Vlastním několik let tři čerpadla E-DEEP (Easy, Diverton, DAB) a jsem spokojen. Studny roubené, 3 a 6 metrů hluboké + 60 metrů rozvodů v 1" a třetí 11 metrů hluboká. Veškeré rozvody 1" v PE trubkách a v PE svěrných spojkách. Cena za instalaci zdarma, pokud si ji uděláš sám, což zvládne kdokoliv aspoň trošku zručný. U jednoho čerpadla mám v soustavě vloženou tlakovou nádobu o obsahu 15 litrů (umyvadlo, WC). Cena za materiál: čerpadlo, třeba DAB ponorná vodárna DIVERTRON 1200M za 6700 Kč, šroubení, potrubí, lanko, el. rozvod, zahradní páková armatura + cca 1400 Kč. POZOR: čerpadlo s plovákem vypne a zapne jen v daném rozsahu. Pokud se uzavře výtlak, čerpadlo se vlastní prací zahřívá a při delším běhu se zničí. Muselo by být navíc zabezpečeno presscontrolem. Instalace zde: https://youtu.be/vbwIOV8KOIQ Ať se dílo zadaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.16 (?), 9.7.2019 5:04

Pokud budete jen zalévat zahradu a čerpadlo nepoběží  "několik minut"  do zavřené hadice (výtlaku)  tak žádný  "presscontrol"  nepotřebujete. Jsou to jen vyhozené peníze. Stačí pouze čerpadlo zapínat a vypínat vytažením zástrčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.14 (?), 9.7.2019 8:39

Jenže se na to nesmí zapomenout. Což byl, spolu s dětmi, které si s vodou hrály, problém u mne. Takže "presscontrol" v podobě TSP a malé tlakové nádoby jsem nainstaloval a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 9.7.2019 12:28

To 112.16: Vyhozené peníze to nejsou! A vytahovat vidlici ze zásuvky při každém přerušení zalívání? To snad ne. Zalívám, mám mokré ruky, utřít a vytáhnou vidlici. Jde kolem soused, na chvíli se zastaví - vytáhnout vidlici, jdu si nalét kalíšek - vytáhnout vidlici. Atd. A co když mám koncovku hadice 40 metrů od zásuvky? Jdu zpět zalívat a zapomenu zastrčit vidlici... To bych byl za chvíli v šaškecu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika