Zahradní koupací jezírko svépomocí



host - 49.247 (?)
19.2.2011 18:10

Moc pekne zdokumentovana stavba koupaciho jezirka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                  
jezírkový laik - (1) - 90.25 (?), 18.8.2009 21:18

Zdravím vás vodníci, kdysi jsem se tady zapojil do žhavé diskuze pod jménem Roman a slíbil pár fotek, tak to zkouším, vše funguje v poho, voda čistá bez lamp a drahých filtrací, ryby,žáby a užovka Žovka vesele žijou, rostlin je tam už daleko víc a koupání jako v bazénu. Fotky jsou z období krátce po dokončení, ...realizace svépomocí... (spousta dřiny a kamení:-))...skončili jsme i s rostlinama někde kolem 50 tisíc a hrozně ho milujem :-) ... mějte se a budujte

Roman

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 19.8.2009 21:22

Moc pěkné obrázky. Stylově čisté. Akorát bych se vykašlal na koupání lidi a nechal ho kačenám. V tomto roce dokončím studniční vrt a příští rok ho postavím. pokud tam budou pouze 4 kačeny tak čerpadlo a rostliny to udrží v přijatelné čistotě..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 26.8.2009 21:18

to čerpadlo a rostliny bych bral ale ty kačeny z vlastni zkušenosti nedoporučuji asi nevite co kačeny dokaži za tyden v jezirku udělat mužu vám řict že absolutně nic vám nezbyde z rostlin ktere ste tam vysadili.Kačeny už nikdy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.66 (?), 25.9.2009 9:53

No jo ale co poradíte aby se ty kačeny na takovém jezírku daly chovat?Mám zatím jen pár malých zkušeností, a vím jedno že kačena dá vodě zabrat fest, proti ní jsou všechny ryby, koi nevyjímaje jen akvarijní rybičky.Ale přes to je to nádherný pohled jak se projíždí po hladině třeba kačer mandarinky jako malý parník a předvádí se před ostatníma kačenama.Řekl bych že rostliny by se daly ochránit ozdobným plůtkem aby na ně kačenky nemohly, ostatně ty okrasné si rostlin moc nevšímají, to spíše velké kačeny likvidují vše co se dá sežrat.Ty vyloví z vody i karasy a jiné menší rybky(vlastní zkušenost).Mám pro kačeny bazének asi 5kubíků vody a po týdnu se voda kazí i když mám dvě filtrace tlakové, Laguna 5000 a ninpheo 50 s čerpadly aqua 3 4000.a laguna max flo 9000.Je něco co spolehlivě sežere ten kal ze dna který kačeny dokáží vytvořit svým čabráním s potravou a taky vylučováním svých střev?Zatím jsem nasadil jen subio na stajový odpad a rozkládání čpavku z vody.Zatím ale kačeny spolehlivě vedou.Hanz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ZdenekP - (1) - 82.30 (?), 19.8.2009 22:08
Ahoj, připojuji se k diskusi. Již před 6-ti lety jsem řešil dilema vybudovat sterilní bazén nebo koupací jezírko, které bude - nebojím se říci okrasou zahrady a lahodit oku po celý rok a bude se v něm moci kdokoli a kdykoli osvěžit, skákat do vody (hloubka 130 cm), plavat - jezírko má cca 8 m3, může být samzřejmě větší, má filtraci, vodopád, osvětlení, UV-lampu, minimum chemie a žijí v něm potápníci. Cena vybudování - minimální. Samozřejmě rostliny jsou také nezbytné - jsou ale jen okrasou okolí jezírka. Přikládám foto z dnešního večera
jezírko v noci
jezírko v noci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 19.2.2011 18:10

Moc pekne zdokumentovana stavba koupaciho jezirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 19.2.2011 23:25

No to by mě zajímalo, jak to vlastně dopadlo.

Co se našeho kraje týče, tak náš městský úřad Slatiňany je řízen dosti puritánsky a jen do plochy 40m2 je to na oznámení (i tak si musíte dosti umě sepsat popis budoucího jezírka včetně využití vytěžené zeminy, aby vám to odbor životního prostředí na okresním úřadě posvětil, jinak máte smůlu). Vyšší rozloha je na stavební povolení (nebudu komentovat, třeba je to jednodušší).

Jak měl někdo představu 40 000.-za postavení koupacího jezírka svépomocí, tak za to by byla jen malá plocha a nechápu, proč by se tomu mělo říkat koupací jezírko. V malém se do toho nedá dát všechno, co je potřeba a ještě aby se tam dalo udělat pár temp. Za 40 000.- se dá pořídit koupací LOUŽE, která si už po první sezóně vyžádá další nemalé vícenáklady. Kdyby ten pan OPTIMISTA napsal 140 000.-, tak to beru jako nějaký začátek, od kterého se dá posléze odrazit, a stavět na tom. Nechci se tímto nikoho dotknout, stejně už je tato diskuse stará, ale můj názor je, že kvalitní, velké, čisté a bezproblémové koupací jezírko si může dovolit jen poměrně bohatý člověk, který si ho nechá udělat dodavatelsky. O sumě za takové jezírko se nepokusím ani spekulovat.

Já osobně mám jedno jezírko, a to hlavně pro RYBY, před domem, a za domem mám BAZ0N na koupání. Vepředu je příroda, vzadu chemie a teplejší voda díky výměníku. Koupat se samozřejmě můžeme i v chladném jezírku, protože je dost velké, ale je dobré se pak z hygienických důvodů osprchovat, nebo skočit do bazénu, přestože potápění s rybami je docela romantika. Kdo máte tu možnost, oddělte si to, jako já. Je to levnější a praktičtější.

Bazény od Mountfieldu i jiných firem zná každý, takže to nebudu dál rozebírat a zvu Vás tímto na virtuální návštěvu našeho "polokoupacího jezírka".  Náklady tam neuvádím. Pozorně čtěte a jistě objevíte nejen fotogalerii, ale i různé návody a moje osobní zkušenosti.

Pánové a dámy! Stůjte prosím nohama na zemi a googlujte!

koupel s rybami
koupel s rybami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.14 (?), 28.3.2011 15:28

Zatím to mám jen na papíře, ale chystám se upravit starou tůň do podoby koupacího jezírka. Je tam jílové podloží, dva malé prameny, vysoko povrchová voda, odtok do potoka.Nechci použít fólii, stejně by se prala s povrchovou vodou, která by jí v případě vypuštění vytlačovala.

Rozpočet vám ani říkat nebudu, ale doufám, že bude nejnižší, jaký jsem tady zatím četl.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 28.3.2011 20:06

Tak tomu věřím. Jsem ale zvědav, jestli to nebude jen pro otužilce a jestli to bude fungovat i za pár let. Doporučuju to každý rok fotit a tak za 3 až 5 let se tu zase objevte. Hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 29.3.2011 9:00

Ja by som na najhlbrsie dno urobil polmetrovy vrt a vlozil zo spodnej strany uzavretu ruru priemeru 20-30 cm.  Toto miesto by som pouzival na odkalovanie cerpadlom. Ale iba ak budu brehy dostatocne silne a toto sa nebude zanasat ilom, z ktoreho su tvorene steny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika