Vyčištění jezírka - rybníku



Pavel Daniel - (36) - 57.147 (?)
19.1.2010 10:45

Nebo si pujcit nejake profi kalove cerpadlo s rezacim zarizeni.

Jen zbezne sem mrkl na net a nasel jsem cerpadlo PGPP ktere ma v popisu toto Ponorné kalové čerpadlo s řezacím zařízením pro čerpání silně znečištěných vod, kalů a splašků. Systém řezacího zařízení zabraňuje ucpávání hydraulického prostoru předměty jako např.hyg.vložky, kousky látek, plastové sáčky, kousky provázků apod.Čerpadlo lze využít pro dopravu odpadních vod u rodinných domů, ale i hotelů, rekreačních zařízení a průmyslových závodů.Čerpadlo je možné rovněž využít pro systémy tlakových kanalizací a čistíren odpadních vod

To uz nejaky ten list musi zvaldnout :-)))  Cena 12000 - tzn. ten fekal asi bude levnejsi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

b.trnkocy - (12) - 100.238 (?), 18.1.2010 18:10, zobrazeno: 10966x

spolu se zahradou jsem koupil jezírko-rybník o průměru asi 13 m založený před 10-ti lety. Nákres je v příloze. Skládá se z 1m hluboké části a z "tůně"
hluboké asi 5m! Byl vykopán v mírně se svažujícím terénu. Hráz na nižší straně terénu byla dobře založena a zhutněna. Za ty roky jí velice dobře prorostla vegetace. Rybník byl vyložen silnou a drahou fólii, která kupodivu (přes svoje stáří) nejeví známky degradace. Protože jezírko-rybník má na obvodu hodně stromů (vrby, modříny, bříza) a prakticky od svojeho založení nebyl čištěn a ani nebyla zaručena výměna vody, usadila se v 5 m hluboké části asi 1.5 m vysoká vrstva bahna, listí, větviček z vrby. Kvůli rybám tam dokonce byla navežena asi 75 cm vysoká vrstva zeminy! Původně jsem měl představu, že bahno a částečně se rozkládajíci listí budu proudem vody výřit a postupně odčerpávat kalovým čerpadlem HCP BF-01U. Nerozložené listí však čerpadlo spolehlivě ucpává. S ohledem na stabilitu břehů nemám odvahu vypustit rybník (hlubokou část). Břehy mají strmý spád a obávám se vyboulení fólie. Hledám proto technologii (postup) jak vyčistit 5 m hlubokou část rybníku bez porušení fólie na dně a březích. Může existovat nějaké super kalové čerpadlo, které by odsávalo napadané listí, větvičky, bahno, zeminu? Případně existuje jiná technologie, postup, princip? Věřím, že po vyčištění se mi podaří udržet rybník v lepším stavu. Zredukuji vegetaci po obvodu a zajistím výměnu a čištění vody.

jezírko-rybník
jezírko-rybník
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.24 (?), 18.1.2010 19:11

Napadá mě že by to mohlo snad jít vysát fekalním vozem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel Daniel - (36) - 57.147 (?), 19.1.2010 10:45

Nebo si pujcit nejake profi kalove cerpadlo s rezacim zarizeni.

Jen zbezne sem mrkl na net a nasel jsem cerpadlo PGPP ktere ma v popisu toto Ponorné kalové čerpadlo s řezacím zařízením pro čerpání silně znečištěných vod, kalů a splašků. Systém řezacího zařízení zabraňuje ucpávání hydraulického prostoru předměty jako např.hyg.vložky, kousky látek, plastové sáčky, kousky provázků apod.Čerpadlo lze využít pro dopravu odpadních vod u rodinných domů, ale i hotelů, rekreačních zařízení a průmyslových závodů.Čerpadlo je možné rovněž využít pro systémy tlakových kanalizací a čistíren odpadních vod

To uz nejaky ten list musi zvaldnout :-)))  Cena 12000 - tzn. ten fekal asi bude levnejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 19.1.2010 13:44

...fekal jednoznacne. Ak mate plochu, kam by sa to dalo vykydnut, (mozno to bude urodna substancia do zahrady), tak to pri opakovanom vycucavani urobite za jeden den. Overte si ale, aky ten stroj dokaze podtlak aby vam neurobil skodu s foliou. Moze sa stat, ze stroj je prilis silny na tento ucel. Pred prvym pouzitim by mal byt stroj co najlepsie vycisteny, aby vam nezasvinil vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 19.1.2010 22:34

kalovka s větším výkonem, mám jednu 1000l_min a řeže i listí nebo trávu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
b.trnkocy - (12) - 100.238 (?), 20.1.2010 16:43

jak asi vypadá tak silná kalovka a na jaký pohon to běží? Já jsem dělal pokusy s kalovkou s průtokem 110 l/min. Je to klasické ponorné čerpadlo a ucpávalo se. Fekální vůz (s traktorem) se mi tam asi nepodaří dostat. Vodu bych musel neustále dopouštět a případně dalším čerpadlem vířit. Bojím se zborcení stěn jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 20.1.2010 7:12

Já jsem z dotazu pochopil, že je obava vysát najednou vodu z celého jezírka aby se nezbořily stěny v hluboké části. Z nákresu a popisu vyplývá, že ta hluboká část má téměř kolmé stěny. Po odčerpání vody by se mohly stěny sypyt a prorvat folii. On bude muset odčerpávat zakalenou vodu a dopouštět čistou. Tak ale odčerpá pouze výřitelný kal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika