Velda i tronic



Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?)
28.7.2009 13:50

Pokud vychazim z toho co jsem nasel na internetu tak to vypada spise na tu druhou variantu, ovsem priznavam, ze to jsou pouze me domnenky, neb jsem toto zarizeni nemel v ruce. Snad se casem ozve nejaky majitel, ktery vse potvrdi nebo vyvrati.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.7.2009 8:56

Myslíte, že si taVelda nijak nehlídá hladinu iontů mědi ve vodě? To by pak myslím znamenalo, že při příliš " horlivém " používání by jste prakticky zlikvidoval nádrž. A nebo jsou hodnoty dosažené tímhle zařízením tak nízské, že se to stát nemůže (a pak nevím, proč jej pořizovat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 28.7.2009 9:50

Ak tam nie je meracia sonda, jediny klad tohto zariadenia je v tom, že elektrolýzou je možné plynulé a pomalé uvoľňovanie meďnatých iónov. Teoreticky je proces elektrolýzy regulovateľný aj v tomto prípade, pretože je ovplyvnený koncentráciou meďnatých iónov v roztoku. To znamená, že s rasom koncentrácie sa znižuje rýchlosť elektrolýzy (uvoľňovania medi do roztoku). Toto je ale asi veľký problém regulovať v guláši, ktorý je v jazierku. Obsahuje príliš veľa iných iónov a organických látok, ktoré by mohli ovplyvňovať daný proces. A ešte je tu jeden faktor. Dané zariadenie by muselo byť nastavené tak, aby sa rozpúšťanie medi zastavilo už pri extrémne nízkych koncentráciách. Toto neviem, či je možné pomocou relatívne jednoduchého a univerzálneho zariadenia. Niečo podobné sa používa pri spracovaní piva na vychytávanie sírovodíka. Ale toto je naozaj zložitejšie zariadenie, ktoré pridá do sústavy len toľko medi koľko je treba na vyzrážanie CuS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 28.7.2009 13:50

Pokud vychazim z toho co jsem nasel na internetu tak to vypada spise na tu druhou variantu, ovsem priznavam, ze to jsou pouze me domnenky, neb jsem toto zarizeni nemel v ruce. Snad se casem ozve nejaky majitel, ktery vse potvrdi nebo vyvrati.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 28.7.2009 14:53

Nasiel som manual v anglictine. Aj tu spominaju "astronautic technology". Co ma viac prekvapilo, su niektore dalsie fakty. Odporucana najmensia tvrdost vody a pH najmenej 7.  Pri tychto podmienkach ak uvolnovanie medi "ujde" a do jazierka sa vam dostane prilis vela medi, tato sa moze vyzrazat vo forme nerozpustnych uhlicitanov. Vystupne napatie je 9V, o nejakom regulovanom elektrolytickom vylucovani nemoze byt rec. Frekvencia pulzov sa nastavuje najprv na 5 % postupne po tyzdnoch zvysuje az zacne efekt na riasy. Po zmiznuti rias sa ma zariadenie vypnut. Zaujimave je ze ak sa z istych dovodov dala do vody v jazierku kuchynska sol, voda sa musi vymenit. Kombinaciou medi a kuchynskej soli by mohlo dojst k problemom respiracie u ryb. (Zrejme zlucenin medi ako chlorokomplexov, i ked autori navodu pisu o kombinacii sodnych kationov s medou, neviem nie som odbornik, ale nedava to logiku). Pisu aj o docasnom soku ryb, ktory sa samozrejme podla nich len malokedy moze vyskytnut. Pisu, ze odstranenim rias sa odstrani vela kyslika z jazierka a toto moze skodit rybam. Ale ze toto sa stava aj ked su riasy odstranene rucne.

Najviac sa mi pacila veta tak casto sa vyskytujuca v pozmenenych podobach aj pre ine produkty, ze Velda neberie ziadnu zodpovednost za straty a nefunkcnost zariadenia... pretoze nemoze ovplyvnit individualne pouzivanie a specifika jazierka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 28.7.2009 21:14

zatim veldu mám od minuleho tydne, a voda je opravdu čista.Je bez řas to je hlavní, na rybach nevidím žadne komplikace takže jsem spokojeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 28.7.2009 23:11

Hlavně ať Vás ta spokojenost neukolébá a nepolevujte v alespoň minimálně okometrické kontrole :/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 29.7.2009 9:37

Ty dlouhe rasy Vam za ten tyden zmizely, nebo tam jeste ani nebyly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 29.7.2009 22:48

možna že jsem se špatně vyjadřil, ale po tydnu s VELDOU ktera jede na 40% po dobu 6h denně řasy jsou bile a shlukuji se do sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 29.7.2009 9:15

Popis svoju skusenost s veldou. Ake mate jazierko a zarybnenie?... aky bol stav pred nasadenim zaiadenia a ako sa prejavilo zapojenie. Na aky vykon ste zacali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 1.8.2009 14:11

jezirko mám velke 45m2,max hloubka je 280cm mám tam asi 70x koi,20x jesen a10 jeseteru takže je celkem dost zarybněné, a osazene rostlinama, před zapnutím veldy byly řasy kolem kraje asi tak 20cm dlouhe šlahouny. Po zapojení ikdyž je doporučeno začit na 5 až10 % jsem ja osobně najel rovnou na 40% vykon a 6h cyklus denně pomalu si to samo ubiralo.Po necelych 3 tydnech použivaní je voda krásně čista a bez řas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika