Velda i tronic



Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?)
27.7.2009 14:03

Kolega stavel neco podobneho pro svuj bazen, v podstate slo o rizene uvolnovani medi z medenych elektrod na principu elektrolyzy, reguloval delku a stridu impulzu a navic jeste obracel fazi, aby se elektrody "opotrebovavaly" stejnomerne, bohuzel ted ma dovolenou, myslim, ze by snad jeste mohl nekde najit i schema. Ucinost nejsem schopen posoudit, voda u neho byla cista, otazkou je zda by tak bylo i bez uvedenho zarizeni, on sam pel jen samou chvalu. Pokud si vzpominam, tak zapojeni vymyslel podle funkci nejakeho zahranicniho vyrobku. Pisu to proto, ze mi to napadne pripomina tu Veldu. Zadnou zpetnou vazbu ze sond to nemelo a jak jsem se dival tak jsem sondy nevidel ani u te Veldy.

PS: Vyrobky (VELDA), jez maji v popisu vyrobeno vesmirnou technologii (NASA) u me moc duvery nevzbuzuji, prirovnal bych to asi k elektronickemu odstranovaci vodniho kamene, jez obsahuje soucastky za par korun a prodava se v radech nekolika set az tisice korun...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 209.64 (?), 17.7.2009 21:37, zobrazeno: 16167x

zajimalo by me jestli ma někdo ma zkušenosti s timto přoistrojem! jake ma parametry, a jestli škodi rybam?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 18.7.2009 12:15

Jestli se dobře pamatuji, je to zařízení, které uvolňuje do vody ionty mědi?

Hm, moje taková nejzákladnější myšlenka je, že se snad výrobce postaral, aby rybám zařízení neuškodilo. Ale pak když se nad tím zamyslíte víc, jedná se o novou technologii a netuším, jak moc testovanou, pokud máte například dražší japonské koi, kteří jsou na měď citliví, možná bych volil raději něco jiného (UV Lampu, nebo ozonizér).

Věřím, že zařízení zřejmě funkční bude a uvolňovaná koncentrace nebude vysoká tolik, aby mohla rybám uškodit, čeho bych se ale bál by byl nějaký "nános" mědi po dlouhodobějším používání. Ale i to se dá změřit, existují testy na měď, možná i nějaké automatizované sondy jako ORP u ozonizérů. Takže pokud se Vám to zdá jako zajímavé zařízení, tak při citlivém použití a nějaké možnosti monitorování to určitě funkční bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.64 (?), 18.7.2009 15:07

takže uvidíme co to provede, ale ještě by mně zajimalo jak dlouho by Velda měla bejt puštěna jestli nonstop nebo jen pár hodin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 18.7.2009 16:09

To tam určitě bude někde napsané, doporučoval bych si koupit testovací sadu na měď... a třeba zařízení vypnout když bude koncenrace mědi příliš blízko nějaké kritické koncentraci...

Vlastní zkušenosti nemám, pouze píšu jak bych postupoval já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 218.253 (?), 18.7.2009 16:21

Cituji z manuálu k výše uvedenému zřízení:

"Nedoporučujeme u chovu pravých japonských koi a Jeseterů. Mohou být citliví vůči mědi ve vodě!
Nejvhodnější je použití pro okrasná a koupací jezírka."

Takže moje odpověď pro mě samého by byla "Velda I-Tronic" do jezírka s rybami v žádném případě. Měď jako jeden z nejhorších jedů pro koi-kapry dokonce zmiňuje i pan Štěch ve své publikaci. Ale je to na každém z Vás.

Někdo tu na fóru dokonce už zmiňoval, že používá modrou skalici, což v principu bude něco podobného, ale za hubičku. Ale rád bych viděl to spokojené osazenstvo jezírka. Nakonec řasa se dá hubit i chlórem, síranem hlinitým, atd... Tak kdo chce, může experimentovat do nekonečna 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 18.7.2009 19:38

V podstatě jsem říkal to samé, ale i praví japonští koi určitou koncentraci mědi ve vodě snáší dobře, otázka je, zda je taková koncentrace účinná pro boj proti řasám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.64 (?), 24.7.2009 17:03

musím rict že tenhle přistroj opravdu zabira na 100%,řasy už po 24h.začly bělat a trhat rybám to nijak neškodi, zatím žadne problemy nemaji a to mám koi, jesetery a jeseny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.7.2009 9:21

Ona ta technologie není úplně nová, je to několik let nabízený výrobek. Je to vlastně taková zvláštní forma "chemie na úpravu vody" - měď do nádrže nepřidáváte vy sám formou třeba té skalice, ale mašinka si to dělá sama. Věřím, že ta věc může být funkční, ale pouze do té doby, dokud správně pracuje čidlo hlídající obsah mědi ve vodě (předpokládám, že tam nějaké bude) Když vezmu, jak jsou měřící sondy choulostivá záležitost, měl bych tochu obavy ze středně nebo dlouhodobého hlediska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 27.7.2009 11:58

To máte jak s většími ozonizéry... taky fungují jen dokud funguje redox sonda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 27.7.2009 14:03

Kolega stavel neco podobneho pro svuj bazen, v podstate slo o rizene uvolnovani medi z medenych elektrod na principu elektrolyzy, reguloval delku a stridu impulzu a navic jeste obracel fazi, aby se elektrody "opotrebovavaly" stejnomerne, bohuzel ted ma dovolenou, myslim, ze by snad jeste mohl nekde najit i schema. Ucinost nejsem schopen posoudit, voda u neho byla cista, otazkou je zda by tak bylo i bez uvedenho zarizeni, on sam pel jen samou chvalu. Pokud si vzpominam, tak zapojeni vymyslel podle funkci nejakeho zahranicniho vyrobku. Pisu to proto, ze mi to napadne pripomina tu Veldu. Zadnou zpetnou vazbu ze sond to nemelo a jak jsem se dival tak jsem sondy nevidel ani u te Veldy.

PS: Vyrobky (VELDA), jez maji v popisu vyrobeno vesmirnou technologii (NASA) u me moc duvery nevzbuzuji, prirovnal bych to asi k elektronickemu odstranovaci vodniho kamene, jez obsahuje soucastky za par korun a prodava se v radech nekolika set az tisice korun...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika