Řasy v jezírku



host - 221.138 (?)
18.5.2009 15:28

Taky jsem zkusila rybičky, co požírají řasy, ale musím říct, že více než řasy jim chutnají jiné zelené rostliny, které máte v jezírku. Nejvíl lekníny. A tak se stalo,  že když mi nakvétaly lekníny, všechny květy i s listy jsem je našla uštípané plavat na hladině. Obdobně to dopadlo s každou rostlinou, která měla stopku. A řas téměř neubylo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 129.11 (?), 18.4.2009 21:37

Mame jazierko asi 25m3. vela ryb v nom, a uplne najviac riasy zelenej. Voda je sice cista, vidno do hlbky 2m na dno. Ale cim je voda cistejsia, tym viac riasy zelenej rastie. Myslite si ze ked nejako obmedzim rast riasy zelenej (aj ked zatial neviem ako), bude voda stale tak cista?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.60 (?), 8.8.2010 0:38

řasy jsou 2 druhy 1. jednobuněčná řasa - zelený zákal 2. vláknitá řasa při které je voda čistá protože i tato řasa je zcela normální rostlina a ta žije z nadbytku živin ve vodě tudíž bere živiny té jednobuněčné dejte pryč řasu a zezelená vám voda pokud tu funkci řasy nenahradíte něčím co vám nebude vadit esteticky v jezírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 18.5.2009 15:31
Naprosto stejné zkušenosti jak se skalicí, tak s tím ostatním. Plně s pánem souhlasím a sdílím jeho zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.208 (?), 1.8.2012 11:44

Prosím, co to znamená kořenová čistička, mě se stále a stále voda kazí, at dělám co dělám. Jsem už neštastný, nevím co si mám počnout.Moc prosím poradte co opravdu na řasu.Děkuji Zdeněk-Klatovy

Jezírko
Jezírko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.8.2012 22:06

Ono už se tady o tom moc psalo, takže se dá všechno dohledat. Základem je neměnit vodu a udržovat ji v doporučených hodnotách (tvrdost, Ph, vzduchování). Kořenová čistička se používá spíše na odpadní vodu z domu, ale najdou se i nadšenci, kteří ji používají i na jezírko.

Jinak u jezírka je vhodné mít oběhový systém s čerpadlem, filtrací, příp. UV lampou. Bez toho zaroste obvykle jezírko v krátké době řasou. Čerpadlo ale musí běžet nepřetržitě. Pokud toto nejste schopen zajistit, je lepší o jezírku neuvažovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.138 (?), 18.5.2009 15:28

Taky jsem zkusila rybičky, co požírají řasy, ale musím říct, že více než řasy jim chutnají jiné zelené rostliny, které máte v jezírku. Nejvíl lekníny. A tak se stalo,  že když mi nakvétaly lekníny, všechny květy i s listy jsem je našla uštípané plavat na hladině. Obdobně to dopadlo s každou rostlinou, která měla stopku. A řas téměř neubylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 18.5.2009 20:50

tohle spíš dělají kachny, že oštípou lístky

no a k té zelené vláknité řase, pokud máte řasu nemáte zelenou vodu a opačně, vlastní zkušenost ;-) ta vláknitá prostě sežere živiny a dle mne je lépe likvidovatelná, naberete vyhodíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 114.212 (?), 1.6.2009 22:34
v prvom rade treba zistit preco su riasy. zakladna stavebna latka pre ne su fosfaty. takze treba spravit test na mnozstvo fosfatov vo vode napr. SERA ma dobre testy. to by mal byt prvy krok. potom je dolezite osadit jazierko rastlinamy typu. nuphar luthea, hippuris vulgaris a pod. tieto rastliny rastu pomerne rychlo a tym padom aj rychlo spotrebuvaju volne ziviny z vody. ak je prebytok fosfatov vo vode prva pomoc spociva v odcerpani casti vody z jaierka ale treba znova zmerat fosfaty v novej vstupnej vode. inak na vyzrazanie fosfatov sa pouzivaju oxidi medi ktore sa daju jednoducho povysavat vodnym vysavacom takze pokusy s modrou skalcu a uhlim by som moc neskusal. posledna vec je asi najdolezitejsia a to vyber ryb. ryb typu koi kapor by do mensich nadrzi kazdopadne nemali vobec ist, skor kombinacia karas a jalec na pozieranie poteru a aj tie samozrejme v rozumnej miere pretoze vacsina fosfatov pochadza z vykalov ryb.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.6.2009 21:27

Souhlasím s Vámi, že fosfáty jsou jedním z hlavních důvodů výskytu vláknité řasy, s tím měřením je to trochu ošemetnější, pokud jej již vláknitá řasa "rozjetá" obvykle nic nenaměříte, nebo jen minimální koncentrace, alespoň pokud používáte podobné měřící sady jako já a nedisponujete zázemím nějaké analitické laboratoře, řasy zvládnou většinu spotřebovat. Když bych to hodně zjednodušil, už jen výskyt vláknité řasy svědčí o přítomnosti fosfátů, a není třeba nic měřit, poznáte to na první pohled.
Co se týče té zmíněné modré skalice, neměl bych v nějakém rozumném množtsví problém s jejím prvním použitím v nádrži. Potíž bych ale viděl v tom, že pokud budete chtít znovu skalici aplikovat, těžko zjistíte, jaká koncetrace Vám ve vodě zbyla z té minulé dávky, a velmi snadno pak předávkujte, se všemi důsledky z toho vyplývajícími. I to je myslím důvod, proč většina výrobců přípravků do jezírek od podobných typů přípravků na úpravy vody upouští, asi podle poučky "lepší zelené než otrávené jezírko ". Když vezmu obecný názor, že do jezírek je třeba stále něco lít (setkávám se s ním prakticky denně), vidím tuhle nechtěnou destrukci nádrže jako docela možné a pravděpodobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 4.7.2009 2:27

Zde je zajímavý článem "boj proti řasám" Máte s tím někdo konkrétní zkušenosti??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika