Řasy v jezírku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 178.7 (?) 
10.7.2009 10:25

Zdravím bojovníky za čistou vodu!!!

Mám biotop, cca 66m3, 70m2, 1/3 plochy je koupací, hloubka 2m. Na řasy jsem použil loni chemii, letos se mi do toho moc nechtělo. Výsledek je nezaručený, drahý a krátkodobý.

Po přečtení různých diskuzí a zkušeností jsem šel do modré skalice. cca 2g na m3. po týdnu jsem ještě krapet přidal. Voda se trochu okyselila (ne moc), řasa je pryč, mám klid. Rostlinky to přežili, lekníny kvetou. Rybám to samosebou vadí (nevím v jaké koncentraci), uvolněná měď jim napadá žábry, je to dlouhodobé, já na nich nic nepozoruju, žádný úhyn, žádné nemoci, nic. Naopak, ryb se zbavuji, neboť mi vadí. Svým rozmnožováním se stali predátory na nejvyšším žebříčku potravinového řetězce. Svými výkaly dopomohli řasám. Pryč s nimi. Možná, až se jich zbavím, vysadím pstruhy, ty se snad rozmnožovat nebudou a požerou zbytek mrňavejch rybiček.

Co se týká zbytku mědi ve vodě, s tím si starosti nedělám. vyrážku nikdo nemá, vodu nikdo nepije, buď naprší nebo připustím čistou vodu, časem se to z té vody dostane. Vezmu-li v potaz prodej přístrojů, které měď uvolňují do vody, pak mé přidání skalice není nic jiného.

Filtry, UV lampy, balíky slámy, nic takového tam nemám, jen potůček, který honí vodu za účelem okysličení a ochlazení, když je vedro. Bez filtru!!!

Rozhodně to se skalicí nepřehánějte, buďte opatrní, je to jed. Zkuste si změřit PH před a po aplikaci, abyste viděli, co se děje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 209.64 (?), 10.7.2009 18:41

tak tu ČISTOU VODU bych rád viděl!.Jezirek už jsem viděl mnoho ale zatim jsem ješte neviděl čiste jezirko, podle vašich řeči mi to připada že z toho vašeho jezírka dělate bazen!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dazby - (7) - 37.94 (?), 19.7.2009 15:22

No je zajímavé že vám v parných dnech potůček vodu ochlazuje. Ono je to většinou tak že potůček vodu ohřívá.

Jen bych rád věděl v jaké nadmořké výšce máte to jezírko že jede bez filtrace. Jeden známý si udělal na chalupě takouvou obrovskou vanu. Vodu do ní jen trochu dopouštěl a byla celé léto čistá. Jen sítkou zbíral nečistoty. Chalupa je v 820m.n.v.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.102 (?), 20.7.2009 10:56

Trošku z jiného soudku. Přímo ve vodě mám rostlinu Elodea densa becher (doufám, že to mám správně) a mám strach, že použitím chemie, uhlí, skalice atd zlikviduji i tuto. Nemáte někdo zkušenosti s přípravky na řasu a jejich účinky na rostliny pod vodní hladinou???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 21.7.2009 22:52

Já si myslím že zcela přirozene a přírodní je uhlí.  Uhlí je z nějakých důvodů považováno za nebezpečné, toxické a co všechno. Už jsem zde o něm psal v jiném vlákně. Na Karvinku, Mostecku a všude kde se těží jsou některé lokality těžce nasycené uhelnými zbytky a hlušinou. Vodní plochy v těchto lokalitách, ať je to louže nebo nějaká prohlubeň či vyhrabaná nádrž se tváří jako normální životaschopná záležitost.   Jsou tam vidět larvy, žáby a vše co ve vodě bydlí. A pokud tam vysadí ryby tak se jim tam daří.  Pokud je uhlí tak jedovaté a toxické jakto že neneseme žádné následky? myslím ty co pracovali v dolech. Víte jaké koncentrace na nás působily??  A ty zaprášené oči, a sliznice. Ty by měly být tak otrávené a zničené a ono nic.. A těch odřenin a šrámů.   Já osobně s uhlím experimentuji. Používám drť 8-16.  Jakmile řasy začínají růst tak ji nasypu do poslední sekce, ono je to trochu pozdě ale zastaví ji to nebo určitě přibrzdí. Právě jsem vyčistil filtry a upravuji odkalování.  Jsou dva dny mimo provoz a řasa hbitě narůtá. Zvýším dávku na 50kg a hned od novoty. Jinak ta drť má stejný efekt jako písková filtrace. Já vím že úhlí funguje, jen se budu muset zabývat nějakým měřením.

Na uhlí nevidím nic jedovátého. Víte co jsem se ho najedl?? V hloubce 950m je pěkně tvrdé, čisté a dobré. :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 21.7.2009 23:24

A toto je zajímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bobr470 - (7) - 216.102 (?), 24.7.2009 15:03

Je to super. Prvotní rozklad hrubé celulózy spotřebovává dusík ze svého okolí. Je to jako "hnojit" pilinama. Ta sláma se pak musí včas vytáhnout, aby neměla opačný efekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 25.7.2009 17:31

Tak už to víme v čem je ta sláma užitečná.  Náhodou jsem zjistil že u jednoho statku měli před okny takový malý jezírko.  Byla to taková požární nádrž a děcka tam měly ryby.  Pantáta si dodnes vzpomíná že tam vedly všechny rýny a že to čistili a že tam házeli slámu. 

S tou slámou to není nic nového, jen se těmi detaily zatím nikdo nezabývá. Asi to také není tak pohodlné jak sypat něco z krabičky.  Nějaký pytel se slámou se do jezírka ještě vleze a pokud nebude vidět tak není co řešit.  Asi k filru přidělám ještě jednu komoru jen na slámu.  Ječné slámy je všude dost.

Já zatím koketuji s tím uhlím ale ta sláma je také na programu.. V úterý dopoledne jsem vyčistil filtry a do poslední bečky jsem přidal 40kg uhelné drti hrubost 4-20.(teplota 30+) Voda se zabarvila do mléčně zeleného nádechu. Středa- voda byla trochu průhlednější.  Ve čtvrtek jsem na malé hloubky pohodil 2dcl. kysliku protože tam byly řasy nekrásnější. Tím jsem i trochu okysličil vodu před vyhlášenou rekordní teplou která opravdu byla 36C. V pátek byla voda už průzračná až na dno. 1,2m.  Řasy zůstaly jen na mělčinách asi tak z jedné třetiny.  Jinak na dně a dalších patrech se tvoří takový hnědý kal. Ten pak povasávám.  

Naměřené hodnoty.  PH. 7,6. KH5. GH7. NO2ok. NO0. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
trilobite - (21) - 178.7 (?), 22.7.2009 14:04
to dazby (1) - xxx.xxx.37.94 (?), 19.7.2009 15:22 Je to 230m nad Baltem :-) Bez přítoku. S tím ohříváním nebo ochlazováním, myslím, že ochlazuje, vědecky jsem to nezkoumal. Každopádně to okysličuje. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 22.7.2009 22:49

Pan Martin Hrkal kousek výš nebo vedle v příspěvku psal že každé ,,vodní dílo,, je vždy jiné a potřebuje i jiný přístup. To je pravda ale nezdá se mi že by jedno jezírko jelo jen na kyslík,(kyslíčiček) z potůčku a jiné s podobnými proporcemi s filtrací, byť minimální je hrachová kaše.  A určitě potůček ohřívá. Je to dáno podložím a působením na něj . A zase naopak v chladném období ochlazuje. Takže máme oba pravdu. Ve vedrech ohřívá a v chladnu ochlazuje. Ale my to potřebijeme naopak. A to bohužel nejde. Šlo by to jen pokud bychom jezírko zapracovali do systému tepelného čerpadla. Ale znám takového koumáka. Umí vytáhnout teplo i z vody z pračky. Ale on nemá jezírko. zeptám se ho :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika