UV lampa a život v jezírku



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?)
30.1.2016 13:42
část jezírka bych zastínil sítí, něco pomůžou lekníny.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 212.40 (?), 28.11.2015 19:57

Dik za radu s tou hmyzí sítí, vyzkouším.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 30.11.2015 9:46

Netvrdím, že to bez lampy jde vždycky. Máme ale vyzkoušeno, že při "nadvýkonu" filtru je možné tak trochu hřešit a UV lampu nemít, anebo jí pravidelně vypínat.  Na většině filtrací co prodáváme je možné lampu přidat kdykoli, naprosto plnohodnotně, a montážně velmi jednoduše. Takže se nabízí otázka proč to nezkusit...
Samozřejmě, že s počtem ryb v jezírku se šance že systém bude mít kvalitní vodu bez UV snižuje, relativně velmi prudce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.34 (?), 21.1.2016 16:12

Dobry den,

mam jezirko cca 100m3 a na cisteni uplne jednoduchou nadobu s vortexem pres ktery zenu vodu objehovym cerpadlem. Cast vody hned zpet do jezirka a cast do mensich dvou jezirek s rostlinkami (muzeme tomu rikat korenovka). Cely "cistici system" jsem v lete 2015 doplnil o venturiho trubici, okysliceni vody.

Cele jezirko je bez ryb a mam jej cca 6 let. Az v roce 2015 jsem se potykal vice s rasami, ale bylo to tim suchem a horkem, proto to dokysliceni vody pres venturiho trubici. Jednou rocne na jare doplnim nejake ty bakterie a voda je v podstate ok.

A ted k tematu, vse co jsem vyse popsal me vede k tomu, ze pokud nekdo jen chce vodu docistit a preklenout kratky casovy usek v roce, tak by mu mohla i poddimenzovana UV lampa pomoci.

Ja o tom taky trochu uvazuji, protoze v lete 2015 jsem musel dokoupit i nejake bakterie, abych jezirko udrzel pekne. A abych se tomu do budoucna vyhnul, tak bych proste zapojil UV lampu, na nejaky cas, a pak ji zase odpojil.

Co myslite je to cesta? Nebo jsem uplne mimo?

Dekuji za reakce.

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 21.1.2016 18:34
Ano, jde to, kolega to tak přes léto řeší, ale na vaši velikost jezírka si netroufnu odhadnout, jaká lampa by ještě stačila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.34 (?), 22.1.2016 11:20

Dekuji. Nejvetsi problem meho jezirka je ten, ze je na primem slunci.Stromy v okoli uz pomalu dorustaji, ale 6 let na jehlicnaty strom neni moc.

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 30.1.2016 13:42
část jezírka bych zastínil sítí, něco pomůžou lekníny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Skylla - (13) - 60.129 (?), 31.1.2016 12:10

Mám trochu větší jezírko, ale podobně nezastíněné jak vy  - největší nepřítel ja tady sluneční svit :) Ja si bez UV lamp již nedokáži představit jak dosáhnout v tomto prostředí stavu bez jednobuněčné řasy / zeleně zakalené vody. Dnes jsem se dokopal dopsat nějaké články na svém blogu o výstavbě a provozu koupaciho jezírka, třeba vám to v něčem pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.34 (?), 1.2.2016 11:30

ok dekuji, kouknu se na to. S cistotou vody problem nemam zatim vubec, ale ta rasa v lete, to uz bylo trochu moc, dokonce mi i prestaly prospivat rotlinky v jezirku.

Pekny den

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.132 (?), 1.2.2016 11:56

S tymi rastlinami je to tak,...ak mate vela rias v lete dokazu spotrebovat CO2 z vody. Nasledne zbytkove hydrogenuhlicitany sa menia na uhlicitany, co casto vedie k enormnemu narastu pH. Hodnoty 8.5-9.0 k vecernym hodinam mozu byt celkom bezne. Rastliny tymto velmi trpia, nedokazu prijimat ziviny. Mnohi to riesia vyluhom z raseliny. Skuste si otestovat ci je to vas pripad. Lepsie udrzat kysle pH a rastliny pohnojit povedzme postrekom na list. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.80 (?), 1.2.2016 15:58

Můžete napsat jaké hnojivo na list používáte? Nebude to vadit rybám? Mám vic jak 20 kubíků a tak koncentrace hnojiva k vodě bude asi malá ale obavy tu jsou.

Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika