UV lampa a život v jezírku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 114.253 (?) 
25.11.2015 19:22
Díky Martine za reakci, já to moc neosvětlil... Kdybych si půjčil od kolegy UV lampu na nejhorší měsíce a pak udžoval jezírko v tom "chátrání" tou 7mi watovou lampou zbytek roku..., ale nebudu zkoušet za pár šupů nevyzkoušené a peníze za fontánu s UV lampou dám do UV lampy a přišetřím, při pročítání různých příspěvků se fakt nevyplatí za málo peněz čekat moc muziky... Budu dělat kořenovku a filtr taky a kombinace, snad bude výsledek dobrý a za ušetřené peníze za origoš filtr koupím silnou UV lampu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.11.2015 9:02

Já myslím, že efekt 7W se na objemu +- 40 kubíků neprojeví prakticky vůbec, nbeo neměřitelně. Zkuste si spočítat, jak dlouho bude trvat, než vůbec objem nádrže skrze ní proteče, a odpověď je jasná.
Filtral není špatné zařízení, ale na odpovídající objem. A Vy jste o řád výše.
Spíše bych zapracoval na filtru, než bych se upínal na tohle řešení s UV. Kde je psáno, že Vaše jezírko s výkonným filtrem bude vůbec nějakou UV lampu potřebovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 27.11.2015 11:34

Nedovedu si představit průtok kolem lampy, aby byl efektivní, když voda kolem lampy prosfiští, nejspíš se neosvětlí a taky výkon UV a tloušťka vody hraje roli. Nemám s čerpadlama z jezírek zkušenosti.  Ale potěšil jste mně s tím, že s pořádným filtrem nemusí být UV lampa nutná. Kořenovku vybuduji na 100% a pře ní štěrbinový filtr, pytle od brambor, kartáče. Pak zvažuji další filtr s druhým čerpadlem, nezávisle na kořenovce. Kartáče, plastové kuličky s víčkama z petek, molitan. Jezírkářům zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.40 (?), 27.11.2015 15:18

Zdravím. Nejsem odborník, ale mám zhruba 20 kubíků + 1 kubík takové předčistovací nádže s rostlinama. Moc nezarybněno jen karas, lín,jelec ap. Mezi větší a menší nádrži asi 4 mery potůček, filtrace tripond C 30 jede nepřetržitě a přesto voda zezelená. Po letoší slunečné sezóně vážně zvažuji o nákupu UV alespoň 50w.  Úvahu, že lampa nemusí být nutná, bych bral asi opatrně. Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 28.11.2015 8:39

Na sto procent lampu nezavrhuji, nepočítám,že se budu mít tak dobře a vše vyřeší kořenovka, ve filtru budu mít přepážku na ponornou lampu v rezervě. V těch hycech, co byly, to asi zezelená všude. Jestli bude problém, tak ji dokoupím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 28.11.2015 8:48
Tripond c30,jak jste spokojen s filtrací, jakou máte náplň a kterou upřednostňujete a kterou zavrhujete.Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.40 (?), 28.11.2015 15:03

Na takovou otázku se mi špatně odpovídá. Filtrace je moje první a nemám to porovnat s ničím jiným. Mám to dvě sezóny v provozu, orginální náplně. Nemám zkušenosti se samo domo filtracema, tak jsem zvolil tuto cestu. Je to kupa peněz za kousek sklolaminátu. Jinak ji ale nemám co vytknout. Čistí se to perfektně, první komoru vortexu jsem vylepšil volně naskládanou perlinkou která se používá ve stavebnictví, spomaluje to proud vody a humusu se zachytí o mnoho více, nejůčinější jsou asi kartáče, které zachytí taky hodně, rohože už trochu míň ale čím dál v komorách tak už je voda čistší a je tam míň humusu. Musí se to brát jako celek, je to mechanickobiologická filtrace. Při odkalování jde z prvních komor opravdu močůvka a z poslední komory už jen nazelenalá voda. Zdravím Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.226 (?), 28.11.2015 18:29

Čistí se to perfektně, první komoru vortexu jsem vylepšil volně naskládanou perlinkou která se používá ve stavebnictví, spomaluje to proud vody a humusu se zachytí o mnoho více,...

Jirko, skuste tam dat aj sietku na hmyz za perlinku alebo niekde dalej, ma este mensie otvory (2 mm) a zachyti snad 90 % makro necistot. Potom napiste skusenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 28.11.2015 18:56

nemužu to najít, prosím upřesnit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.226 (?), 28.11.2015 19:46

obycajna siet co sa dava na dvere a okna zo sklolaminatu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika