UV lampa



pechmanm - (32) - 169.105 (?)
27.5.2009 12:06

Doporucuji nejake lepsi a vetsi vyrobce. Setkal jsem se s modelem jednoho vyrobce, ktery reklamoval 36W. Nicmene samotna zarivka nemela vykon vyssi nez 20W. Prikon ≠ výkon a my na jezirka potrebujeme vykon a ne prikon. Bez ryb doporucuji 2W na 1m3. S Rybama 4W na 1m3. Osobne bych volil variantui externi a treba i reflexni. Reklamu tu delat nemohu, staci se podivat na web a zadat UW lampa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 160.226 (?), 26.5.2009 11:30, zobrazeno: 16363x

Chtěl bych se zeptat, jestli se UV lampy ponořuji do jezírka nebo musí být na dně. Vyhovovalo by mi spíše řešení s podvodní lampou. Jaký výkon by měla lampa mít pro jezírko 4m3 s 10 karasy? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 218.253 (?), 26.5.2009 11:54

Ani jedno, ani druhé.  UV-C lampy jsou většinou konstruovány pro instalaci na suchu, ne ve vodě! Jedná se o elektrická zařízení a jako s takovými s nimi musí být zacházeno (dle příslušného IP), doporučuje se proudový chránič.

UV-C lampy se běžně zařazují do filtračního okruhu (voda jimi protéká tenkou vrstvou tak, aby UV záření bylo schopno likvidovat bakterie, řasy, atd...) a jejich výkon by měl být v souladu s výkonem čerpadla a zatížením jezírka. Na webu najdete spousty informací, v průměru pro jezírko s KOI se uvádí kolem 2-3 W výkonu UV-C lampy  / 1 m3 objemu vody v jezírku. Ve Vašem případě by výkon kolem 15 W měl být dostatečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.226 (?), 26.5.2009 12:47

V dotazu jsem udělal chybu, chtěl jsem se optat, zda pod vodou nebo na souši, viděl jsem totiž i UV lampu integrovanou s fontánovým čerpadlem, to je ale pro mě zbytečné, takže jsem uvažoval o slabém čerpadýlku, které bude pomalu vodu prohánět přes lampu na dně jezírka. Nechce se mi investovat do dalšího čerpadla, jedno silné už mám, vyčerpává vodu do výšky 2,5 m a napájí vodopád, to je ale zase moc silné, počítám s průtokem 3 m3 za hodinu. Poradíte nejlepší řešení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.194 (?), 26.5.2009 20:09

nejsem zrovna žádny velky expert ale ještě nikdy sem neslyšel o UV lampě ktera by byla pod vodou!!! tyto lampy se instaluji na suche misto a ne do vody!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.5.2009 9:08

Existují i UV lampy, které se potopí do vody, obvykle se jedná o velmi malé výkony o 7-11 watech a dávají se na takové ty pseudofiltry spojené s fontánou a malým, uvnitř vestavěným čerpadlem malého výkonu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 27.5.2009 9:41

Brrrrr a to fakt někdo koupí? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 27.5.2009 10:35

HMM, a proč by to proboha nekoupil ? bez chemie tím pobijete přemnožené řasy a nijak nezměníte kvalitu vody k horšímu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 27.5.2009 10:34

to, že jste o tom neslyšel nijak nepodporuje Vaše tvrzení. UV lamp obtékaných vodou s germicidním účinkem je celá řada, v profi i hobby kvalitě, zářič je hermeticky uzavřen v průhledné trubici, která je v dalším pouzdře jímž protéká voda, nic zvláštního, navštivte první velké zahradní centrum a to o čem jste nikdy neslyšel na Vás prodavači vybalí v desítkách exemplářů :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pechmanm - (32) - 169.105 (?), 27.5.2009 12:06

Doporucuji nejake lepsi a vetsi vyrobce. Setkal jsem se s modelem jednoho vyrobce, ktery reklamoval 36W. Nicmene samotna zarivka nemela vykon vyssi nez 20W. Prikon ≠ výkon a my na jezirka potrebujeme vykon a ne prikon. Bez ryb doporucuji 2W na 1m3. S Rybama 4W na 1m3. Osobne bych volil variantui externi a treba i reflexni. Reklamu tu delat nemohu, staci se podivat na web a zadat UW lampa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 27.5.2009 15:38

UV svetlo prepusti len specialne kremene sklo. Obycajne sklo nie. Som zvedavy, ci su tieto lampy takto konstruovane. Urcite to nie je tak lacny material.

Ja osobne nie som moc zastancom tychto lamp. Zabiju vsetko co je vo vode, vratane bakterii. Zabite organizmy sa zacnu rozkladat a z zivin narastie a rozmnozi sa to, co este prezilo. Sme skoro tam, kde sme boli. Je to docasne riesenie. Posuva rovnovahu z jednobunkovych organizmov (vratane bakterii) v prospech vlaknitych rias. Obmedzuje podla mna aj bio cistenie bakteriami co ziju bezne vo vode a nechava nazive iba tie, co su vo filtry alebo su zachytene na nejakom substrate. Je pravda, na druhej strane, ze niektorym uv lampa pomoze, ale tiez som cital reakcie ludi, ktori podla vlastnych skusenosti lampu jednoducho vypli, lebo nepriniesla ziadne zlepsenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika