Úhyn ryb v nádrži



host - 29.162 (?)
5.2.2009 6:59

Do jezírka je nemůžu dát, protože je celé zamrzlé a mám strach z teplotního šoku.

Nádrž mám v kotelně, teplota vody je okolo 2C, včera jsem je všechny vytáhl a nádrž jsem pořádně vymyl, napustil čistou vodu - staré ryby jsem dal zpět, malé jsem dal do akvárka (akvárko mám u nádrže - takže taky zhruba teplota okolo 2C), dal jsem jim tam žárovku a budu jim zrhuba 2 hod denně svítit.

Tak uvidíme, potom napíšu jak to vše dopadlo.

Mrtvá rybka má vždy krvavé skvrny u ocasu (skvrny mají jen mrtvé, živé jsou OK).  

Aleš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 29.162 (?), 4.2.2009 13:52, zobrazeno: 63787x

v posledních dvou týdnech mi začaly hynout loňské mladé rybky Karasů, mám plastovou nádrž o objemu 1000 litrů vody, do které jsem z jezírka na podzim všechny ryby vylovil. Staré ryby se drží u dna (KARASOVÉ, KOI KAPŘI) nádrže a není s nimi problém, ale mladé se teď často drží u hladiny a jako kdyby lapaly po dechu a hyne zhruba jedna co druhý den (tento problém začal zhruba po dvou měsících po vylovení), vodu dostatečně vzduchuji, dále některé tyto malé rybky mají ukousané zadní ploutve, mrtvé jsou částečně sežrány. Proto jsem musel rybky vylovit do většího akvária, ale problém s úhynem pokračuje, úmrtnost 1 rybka co druhý den.

Nevíte někdo co s tím??

Aleš 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 4.2.2009 14:12

asi by som ich dal do jazierka. Tazko zistite, co im je. Ci su vyhladovane, alebo naopak ci je voda znehodnotena... Jazierko by to mohlo vyriesit, ak by ste dali zive ryby tam. Predtym skusit nakrmit v akvarku, ci kde ich mate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 4.2.2009 16:14

Kde tu nádrž máte? Jak mátze teplou vodu? Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.9 (?), 4.2.2009 17:26

obměňujete občas částečně vodu? ryby ji svými výkaly znehodnocují 

Nemají nějakou plíseň? Krvavé fleky?

Ladik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.2.2009 18:33

Stalo se mi loni něco podobného, bylo to pár karasů v plastovém 1000 litrovém jezírku u nás v práci, bohužel nepomohlo ani přendání do jiné nádrže. Jeden po druhém zhruba do 2 týdnů odešli. Přeju více štěstí, než jsme měl já

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 4.2.2009 18:40

Také bych to tipla na špatnou vodu.Máte kromě vzduchování i filtr? Jaký - jen mechanický nebo vícesložkový? Stáhla bych kal ze dna, vyměnila bych třetinu za odstátou stejné teploty a krmila opatrně, aby v nádrži nezůstávaly zbytky.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.162 (?), 5.2.2009 6:59

Do jezírka je nemůžu dát, protože je celé zamrzlé a mám strach z teplotního šoku.

Nádrž mám v kotelně, teplota vody je okolo 2C, včera jsem je všechny vytáhl a nádrž jsem pořádně vymyl, napustil čistou vodu - staré ryby jsem dal zpět, malé jsem dal do akvárka (akvárko mám u nádrže - takže taky zhruba teplota okolo 2C), dal jsem jim tam žárovku a budu jim zrhuba 2 hod denně svítit.

Tak uvidíme, potom napíšu jak to vše dopadlo.

Mrtvá rybka má vždy krvavé skvrny u ocasu (skvrny mají jen mrtvé, živé jsou OK).  

Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 5.2.2009 8:19

Pane, ak je teplota vody v kotolni 2 C, ziaden tepelny sok po vypusteni do jazierka nastat nemoze. Na dne mate spolahlivo 4 st C. Ak mate jazierko zamrznute, moze to byt problem. Iba tu na SK su teraz aj v noci teploty nad nulou, preto som myslel ze je vhodny cas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 5.2.2009 18:08

Tak jsem se dívala na "onemocnění ryb" do akvar.literatury: červené skvrny, příp.vředy se objevují u infekční vodnatelnosti, která je nakažlivá. Dostane se do nádrže s potravou nalovenou ze zamořené vody v přírodě, v ranném stadiu je léčitelná antibiotiky (chloramfenikol). =(údaje z knihy)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 5.2.2009 18:26

ale ryba není zakomorováná když se dá teď v zimě do jezírka kdy nepřijímá potravu atd..všechny kapři na vánoce puštěni na milost do řek a rybníku je vlastně trest smrti..přežije 5% ...příspěvek nahoře má pravdu je to nemoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika