Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
1.7.2015 10:30

Já o tom přemýšlím, jak moc to bude mít vliv na poměr sání mezi hladinou a dnem u potrubí s nastavenými šoupaty.  Asi záleží, jak moc se ten nátok zvýší když se zapne čerpadlo vodopádu. Popravdě nevím. Sázka na jistotu by byl trvalý běh obou čerpadel nonstop :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 29.6.2015 10:31

Určitě si umístěte čerpadlo filtrace do poslední komory a čerpadlo na vodopád aspoň za štěrbiňák. Ušetříte si spoustu času čištěním čerpadla.
A ano vodopád může čistit vodu ale když na něj poženete ten krásný humus z jezírka tak brzy místo vodopádu budete mít "krásný" osliszlí hnus ve tvaru vodopádu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 29.6.2015 12:26

Nevím ale, jak se bude ta filtrační kolona chovat, když na jejím konci bude čerpadlo vodopádu - které asi nepoběží nonstop.  Přemýšlím nad tím, jeslti se náhodou nějak nebude měnit poměr nátoku ze skimmeru a dna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.125 (?), 30.6.2015 20:47

Vdaka za vašu reakciu.)

Prvé čerpadlo chcem dat za štrbináč ktorá bude hnaná z poslednej komory spet do jazierka v úrovni hladiny.Ak použijem plavákový štrbináč tak podla mna to nebude tak dramatické pri zapnutí druhého čerpadla aspon to tak chápem možna sa mýlim.

Druhé čerpadlo bude v poslednej komore ktore bude tlačit vodu na vodopád ktoré bude vyúživane len cez den.A ako sa tu písalo v poslednej komore kde je už voda najčistejšia tak sa čerpadlo nebude zanášat ako aj vodopád.

Ano pohyb v jazierku je doležitý, vodopád bude vlnit vodu a dávat do pohybu.A hlavne mi bude okysličovat vodu ako som tu už písal kamen je nad hladinou cca 30cm z ktorého bude voda padat z troch strán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.7.2015 10:30

Já o tom přemýšlím, jak moc to bude mít vliv na poměr sání mezi hladinou a dnem u potrubí s nastavenými šoupaty.  Asi záleží, jak moc se ten nátok zvýší když se zapne čerpadlo vodopádu. Popravdě nevím. Sázka na jistotu by byl trvalý běh obou čerpadel nonstop :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 2.7.2015 9:04

Souhlasím s panem Hrkalem, taky netuším co to bude dělat s nastavením šoupat.

A když jsme u těch šoupat, je dostatečné na regulaci velkého průtoku? Já prozatím provozuji gravitačně jen gulu a skimmer mam přes čerpadlo ale do budoucna to chci upravit. Tak by mě právě toto zajímalo. Nebo zda není lepší kulák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika