Startovací bakterie



Stránky: 1,  2,  3   
host - 138.88 (?) 
21.3.2017 22:46, zobrazeno: 11170x

Zkoušel někdo přípravky respektive startovací baterie od Home pond?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 22.3.2017 7:59

To je nová firma. Dle popisu jde o lidi od Vodnáře. Takže nabízený produkt bude asi stejný.

Já beru startovací gel od Banáta (beru to nejlevnější a taky to funguje).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.9 (?), 22.3.2017 8:20
Takže kvalita bude zarucena. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.33 (?), 24.3.2017 11:59

Beny co jsem brouzdal stránky vypáda, že ano, máte pravdu. S tím pánem jsem před lety několikrát mluvil v Praze na výstavišti, rozhodně je to člověk na svém místě s nemalými znalostmi kolem vody v jezírkách a to jsem se už bavil s dosti lidma, co dělají do jezer za těch bezmála 20 let.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 24.3.2017 14:21

Martine, já se problematice jezírek věnoval před několika lety intenzivně asi tři roky. Objel jsem všechno, co se mě podařilo objevit a můžu říct, že moc lidí, kteří by měli hlubší znalosti o jezírkách jsem nenašel. Většinou to byla katastrofa.

Používám některé výrobky od Vodnáře už třetí sezónu a nemám žádné problémy. Je ale otázkou, jestli hlavním důvodem není předimenzovaná filtrace...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 139.70 (?), 24.3.2017 14:41
Beny, většina jsou prodejci co vodě vůbec nerozumí, pan co je teď v Home pond je jeden z mála, vždy poradil. Letos vyzkouším, myslím, že stoupnutí vedle to jednoznačně nevude. Filtrace je základ, čím větší tím lepší. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 24.3.2017 16:40

Pán co je ve firmě jistě rád poradí, aby co nejlíp prodal. Když vidím zase Kata za tisíce. Historie se opakuje, už jsme to tu řešili.

A jak napsal Beny: Je ale otázkou, jestli hlavním důvodem není předimenzovaná filtrace...

to bych každému jezírkáři vytesal na čelo. Dostatečně dimenzovaná a hlavně dostatečně funkční filtrace je základ krásného a čistého jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.28 (?), 24.3.2017 17:01

K té dostatečné filtraci, bych dopsal ještě vhodna zdrojová voda, ale i z horší zdrojová voda se dá upravit, ale chce to čas a trpělivost. Ale hlavně dobře provedené jezero bez nehybných mělčin, protože pokud mám přediminzenovanou filraci, která mě točí dominantně cca 60-70% objemu a zbytech jsou statické místa na mělčině, tak problém může být. Každý výrobce/prodejce se snaží prodat, holt takový je kapitalismus. Já zmínil své zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 24.3.2017 18:52

Já myslím, že neexistuje nic jako "předimenzovaná filtrace". Existují jen filtrace které jsou slabé vůči nárokům nádrže, no a pak ty ostatní.  Když si uvědomíte, jak má filtrace fungovat, musí ve Vás začít hlodat myšlenka proč tam nějaké bakterie přidávat.
Vždycky by to měla být nějaká cílená záležitost - a málokdo myslím zná opravdový důvod proč by je tam přidat měl.
Když to pak začnete pitvat, třeba dojdete k něčemu podobnému jako já - viz Zajímavý výsledek jednoho testu na přípravky, které dodávají do jezírek tolik potřebné bakterie...
Jinak jak píše o kus výše EXN - pokud se jedná zase něco na bázi "Katy", tak co dodat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 24.3.2017 20:50

Já už bych se k tomu dnes vyjádřil daleko drsněji.

Mělčiny v jezírkách je úplná hloupost. Důležitá je filtrace a dostatečný průtok (dimenzování čerpadla). Zdrojová voda nebývá problém, já osobně mám největší kiksy s vodu z řádu. Nejvíce vyhovuje voda ze studny bez jakýchkoliv úprav (je to studna, ne vrt!!).

Jak už bylo napsáno, objem filtrace ničím nenahradíš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika