Startovací bakterie



host - 168.28 (?)
24.3.2017 17:01

K té dostatečné filtraci, bych dopsal ještě vhodna zdrojová voda, ale i z horší zdrojová voda se dá upravit, ale chce to čas a trpělivost. Ale hlavně dobře provedené jezero bez nehybných mělčin, protože pokud mám přediminzenovanou filraci, která mě točí dominantně cca 60-70% objemu a zbytech jsou statické místa na mělčině, tak problém může být. Každý výrobce/prodejce se snaží prodat, holt takový je kapitalismus. Já zmínil své zkušenosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 138.88 (?), 21.3.2017 22:46, zobrazeno: 11146x

Zkoušel někdo přípravky respektive startovací baterie od Home pond?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 22.3.2017 7:59

To je nová firma. Dle popisu jde o lidi od Vodnáře. Takže nabízený produkt bude asi stejný.

Já beru startovací gel od Banáta (beru to nejlevnější a taky to funguje).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.9 (?), 22.3.2017 8:20
Takže kvalita bude zarucena. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.33 (?), 24.3.2017 11:59

Beny co jsem brouzdal stránky vypáda, že ano, máte pravdu. S tím pánem jsem před lety několikrát mluvil v Praze na výstavišti, rozhodně je to člověk na svém místě s nemalými znalostmi kolem vody v jezírkách a to jsem se už bavil s dosti lidma, co dělají do jezer za těch bezmála 20 let.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 24.3.2017 14:21

Martine, já se problematice jezírek věnoval před několika lety intenzivně asi tři roky. Objel jsem všechno, co se mě podařilo objevit a můžu říct, že moc lidí, kteří by měli hlubší znalosti o jezírkách jsem nenašel. Většinou to byla katastrofa.

Používám některé výrobky od Vodnáře už třetí sezónu a nemám žádné problémy. Je ale otázkou, jestli hlavním důvodem není předimenzovaná filtrace...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 139.70 (?), 24.3.2017 14:41
Beny, většina jsou prodejci co vodě vůbec nerozumí, pan co je teď v Home pond je jeden z mála, vždy poradil. Letos vyzkouším, myslím, že stoupnutí vedle to jednoznačně nevude. Filtrace je základ, čím větší tím lepší. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 24.3.2017 16:40

Pán co je ve firmě jistě rád poradí, aby co nejlíp prodal. Když vidím zase Kata za tisíce. Historie se opakuje, už jsme to tu řešili.

A jak napsal Beny: Je ale otázkou, jestli hlavním důvodem není předimenzovaná filtrace...

to bych každému jezírkáři vytesal na čelo. Dostatečně dimenzovaná a hlavně dostatečně funkční filtrace je základ krásného a čistého jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.28 (?), 24.3.2017 17:01

K té dostatečné filtraci, bych dopsal ještě vhodna zdrojová voda, ale i z horší zdrojová voda se dá upravit, ale chce to čas a trpělivost. Ale hlavně dobře provedené jezero bez nehybných mělčin, protože pokud mám přediminzenovanou filraci, která mě točí dominantně cca 60-70% objemu a zbytech jsou statické místa na mělčině, tak problém může být. Každý výrobce/prodejce se snaží prodat, holt takový je kapitalismus. Já zmínil své zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 24.3.2017 18:52

Já myslím, že neexistuje nic jako "předimenzovaná filtrace". Existují jen filtrace které jsou slabé vůči nárokům nádrže, no a pak ty ostatní.  Když si uvědomíte, jak má filtrace fungovat, musí ve Vás začít hlodat myšlenka proč tam nějaké bakterie přidávat.
Vždycky by to měla být nějaká cílená záležitost - a málokdo myslím zná opravdový důvod proč by je tam přidat měl.
Když to pak začnete pitvat, třeba dojdete k něčemu podobnému jako já - viz Zajímavý výsledek jednoho testu na přípravky, které dodávají do jezírek tolik potřebné bakterie...
Jinak jak píše o kus výše EXN - pokud se jedná zase něco na bázi "Katy", tak co dodat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 24.3.2017 20:50

Já už bych se k tomu dnes vyjádřil daleko drsněji.

Mělčiny v jezírkách je úplná hloupost. Důležitá je filtrace a dostatečný průtok (dimenzování čerpadla). Zdrojová voda nebývá problém, já osobně mám největší kiksy s vodu z řádu. Nejvíce vyhovuje voda ze studny bez jakýchkoliv úprav (je to studna, ne vrt!!).

Jak už bylo napsáno, objem filtrace ničím nenahradíš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika