Spuštění filtrace



host - 6.7 (?)
29.6.2021 14:57

Je mozne, ze sa v jeden cas +-max. 1 den vycistili dve jazierka (minulu stredu) niekolko km vzdialene. jedno ma, druhe nema filtraciu, do kazdeho sa pridavali bakterie. 

BTW, komu sa minulu stredu vycistilo jaierko? smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 130.27 (?), 31.3.2016 22:12
Pěkný večer, na jaře chci dobudovat jezírko, potřebuji startovací bakterie, když budu dávat vodu z řeky a i nějaký písek se štěrkem bych vzal z řeky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 4.4.2016 22:40

jen pro info, jak to dopadlo

- již třetí den jsem začínal vidět ryby, viditelnost cca 0,5m
- pátý den - vidím celkem super na dno (130 cm), ryby OK
- jeden týden - očištění kamenů na břehu kartáčem, očištění dna - kačírek - také kartáčem, na hladině je stále hodně bílé pěny. V rámci čištění odpuštěno cca kubík vody
- osmý den - zvýšení hladiny - přepadem se vyčistila pěna a další nečistoty z hladiny (no jo, ten skimmer jsem měl dát, ale zase 500 litrů vody skoro nic nestojí)
- od včera - voda jak křišťál - vidím 1mm bílou hlavičku čidla v 130 cm, kačírek na dně po zimě celkem OK, pár kamenů je od řasy

Další postup: asi vypnu UVC lampu a jak se zvedne teplota vody na 15° (dnes cca 11), dám tam ten ALGO Universal, snad ještě dočistí kačírek a hlavně bude bránit dalšímu zanášení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.195 (?), 8.4.2016 11:49

S malým jezírkem se dá vždy poradit, v tak malém jezírku udržet vodu čistou není problém. Když je dobrá filtrace, čerpadlo a UV-lampa, není problém s čistotou vody. U velkého jezírka  (mám 75 kubíků) už to tak jednoduché není. Ale jednu rau mám. Před rokem jsem koupil jezírkový vysavač a když chci pročistit vodu, tak jen do jezírka den předem naleju cca 1,5 až 2 litry PAX18 a druhý den ráno jenom všechno usazené vysaju vysavačem. Naprosto křišťálová voda a je to hodně levné, rybám to vůbec nevadí, mám jich tam víc než dost a už to takhle dělám přes rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.210 (?), 8.4.2016 12:19

PAX-18... opat ide o hlinitu sol, podobne ako sa pisalo o par prispevkov vyssie. Ibaze ide o chlorid, ciastocne zhydrolyzovany....preto sa uvadza nazov polyaluminium chlorid. Bude asi este lacnejsi ako siran hlinity, co pouzivam ja. Nasiel som cenu 40 KC/kg. Ale chloridy do jazierka davat nechcem. Radsej ten siran a par eur za kg si priplatim. Aj tak sa mina len pomaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.131 (?), 29.10.2017 12:39

Také jsem letos nalil Pax 18 do mého 35 kubíkového jezírka.Dle Fischema kde jsem jej koupil použili 40-80 ml/m3 na Máchově jezeře -udajně bez problému.U mne bylo použito 40 ml/m3.Výsledkem bylo 5 ze 6 60ti cm pomalu padajících jeseterů, kteří to už nerozdýchali ani po odlovení a přemístění do okysličené vody.Zajímavé je, že líni a pstruzi bez problému přežili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.91 (?), 30.10.2017 15:12

pax 18 do malych objemu jezirek do 50-100 kubiku je hazard s rybi obsadkou jde o problem naboje vznikleho hydroxidu a zmeny koncetrace protonů respektyve oxonioveho kationtu. to je lespi UVceko a poradna filtrace.

mh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.7 (?), 28.5.2021 12:56

...neviem, ci je to studenym majom, ale bio procesy ako keby sa este nerozbehli a voda je v jazierku jemne zelena nie uplne priehladna. Ake mate skusenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.21 (?), 28.5.2021 21:06

Před týdnem jsem přidal jezírkové bakterie a už se voda vyčistila, ale zase se vytvořil zelený povlak na stěnách a kamenech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 168.18 (?), 28.6.2021 19:16

A to je normální, nepropadejte panice. Neplatí rovnice - přidám bakterie, nebudou řasy. Dost často - až se mi chce říct skoro vždycky - tyhle dva organismy vegetují vedle sebe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 29.6.2021 14:57

Je mozne, ze sa v jeden cas +-max. 1 den vycistili dve jazierka (minulu stredu) niekolko km vzdialene. jedno ma, druhe nema filtraciu, do kazdeho sa pridavali bakterie. 

BTW, komu sa minulu stredu vycistilo jaierko? smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika