Skladovanie techniky cez zimu



host - 163.81 (?) 
22.11.2017 18:05, zobrazeno: 4013x

Moje možnosti skladovania techniky, ako je cerpadlo, krabica filtra, spongie, hadice cez zimu, je obmedzené na uloženie v zahradnej chatke, v ktorej sa v zime nedá vylúčiť mráz. Máte nejaké skúsenosti, či sa toto môže podpísať pod trvalosťou plastov, z ktorých sú tieto veci urobené? Môže dôjsť aj k poškodeniu? Všetko je suché, čiže vymrznutie vody nehrozí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.127 (?), 22.11.2017 20:26

Postřikovač beru domů, aby plast nezkřehl (kvůli natlakování při postřiku), ostatní nechávám tam. Ale s hadicemi manipuluji pouze při teplotách několik stupňů nad nulou, kdy již nejsou ztuhlé.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.11.2017 22:01

Čerpdla i hadice skladuju v promrzlé boudě, problémy nejsou. Jediné, co uklízím do bezmrazé místnosti, jsou wapka a postřikovač. Tyto přístroje mi už mráz poškodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.81 (?), 22.11.2017 22:17

Vdaka za skusenosti. Wapka a postrekovac asi maju jemne casti a tie mraz moze poskodit. Ja mam dilemu s cerpadlom a filtraciou do jazierka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.127 (?), 23.11.2017 0:09

Ohledně jezírka tady radí p.Hrkal, určitě by poradil i s tímhle. Nebo někde mrknout na netu. Já sice jezírko mám, ale bez čerpadla, tak to mám bez starostí...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.56 (?), 23.11.2017 13:20

Myslím, že tyto přístroje nelze snadno úplně vysušit, zůstane v nich trocha vody a ta když zmrzne, nadělá neplechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 163.81 (?), 23.11.2017 21:41

presne tak, daju sa vysusit v auguste, co na zimu je priskoro. Pekny vecer prajem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 24.11.2017 15:47

Pokud nenecháte v zařízení vodu, samotný mráz je nepoškodí.  Poškodí je ale vždycky tlak ledu - tzn. vody která v nich zůstala.  Smrtící je špatné zazimování pro vany filtrů - tady pokud zmrzne ve filtru voda, dochází obvykle k nevratnému poškození - deformacím a prasklinám.
Postupy zazimování se mohou lišit podle typů filtru, u čerpadel a lamp jsou plus mínus vždy stejné.
Ze by se skladování správně zazimovaných zařízení na mraze nějak negativně projevovalo na trvanlivosti výrobků nepozoruju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.248 (?), 24.11.2017 16:48

niektore plastove vyrobky casom krehnu, neprejavi sa to po roku ci dvoch, ale po viacerych. Moze to suvisiet so zmenami v tychto plastoch ktore su sice pomale ale jednoznacne. Tieto zmeny sa prejavia pri nizsej teplote a potom sa vlastnosti pri zvyseni teploty vratia... ale nie uplne. Napriklad sme mali taketo plastove nadoby ci vedra a po par rokoch boli nachylnejsie k popraskaniu ak na ne bol vyvynuty isty tlak. Na zaciatku odolavali vacsej zatazi. Po rokoch uz nie a krechkost sa ciastocne prejavovala aj v lete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika