Průchodky do sudu



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?)
20.5.2008 10:09

Ten pás do biotecu screenmatic je z nějaké velmi pevné, prakticky neelastické tkaniny, jestli je to nylon, to opravdu nevím. Otvor v té tkanině je deklarován jako 300 mikronový, změřit to ale nedokážu. Když jsme dostali první várku těchle filtrů, byl jsem trochu skeptický vůči trvanlivosti, ael po třetí sezoně se mi vrátili zatím pouze dva rozpárané, což hodnotím jako dobré. Tyhle posuvné pásy nahradili původní nerezová síta, která se měla tendenci ucpávat, dokonce němci dodávali takový set, který nahradil nerez tímhle pásem, ale u nás se to nějak neujalo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 20.5.2008 9:38

Maji to baleno po 100l, proto jsem i drive ptal, jestli nebude na skodu, ze toho je vic ...

Dam na rady a objednam Atmana, jeste vaham jestli 4000 nebo 8000, rozdil v cene je sice minimalni, objem tlaceneho uz dvojnasobny 35/70l/min, ale 20 nebo 48w pri provozu nonstop za cely rok bude znat, takze jeste vrtam jestli to nerisknu s tim mensim..., co jsem zatim nasel na zahranicnich serverech, tak na rozhybani 100l doporucujou vzduchovani 40l/min.

A co kompresory ACO?

PS: Mate pekne jezirko na living, kolik ma kubiku? Mate nekde vystaveno vice fotek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.65 (?), 20.5.2008 10:08

100 l media na 200l sud se mě právě zdálo málo, nevím jak se to dávkuje správně, zřejmě ale nenáí žádný přesný vzorec na množství.

ad jezírko: můžu jenom velmi hrubě odhadovat, něco mezi 47,64 m3 až 47, 75 m3 Ale teď vážně, kdysi jsem se pokoušel zpočítat objem na základě náhodných měření a modelace profilu jezírka a výsledek je kolem 50 m3. Jinak díky za pochvalu jezírka, kdybych jej dělal dnes, vypadalo by malinko jinak a už bych se vyvaroval některých chyb, které jsme tenkrát udělali. Má už 8 let, počítám tak za 2 roky bude třeba vyměnit fólii, proto jej malinko upravím. Tvar však zůstane původní, hlavně se změní pobřežní zóny, uvažuji i o malém ostrůvku (kvůli rostlinám). Místa tam máme dostatek.

exn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 20.5.2008 10:09

Ten pás do biotecu screenmatic je z nějaké velmi pevné, prakticky neelastické tkaniny, jestli je to nylon, to opravdu nevím. Otvor v té tkanině je deklarován jako 300 mikronový, změřit to ale nedokážu. Když jsme dostali první várku těchle filtrů, byl jsem trochu skeptický vůči trvanlivosti, ael po třetí sezoně se mi vrátili zatím pouze dva rozpárané, což hodnotím jako dobré. Tyhle posuvné pásy nahradili původní nerezová síta, která se měla tendenci ucpávat, dokonce němci dodávali takový set, který nahradil nerez tímhle pásem, ale u nás se to nějak neujalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 20.5.2008 10:14

K tomu kompresoru, vemte ten silnější, těn rozdíl v příkonu bych viděl jako zanedbatelný, a vzduchu (resp. kyslíku) není v nádrži nikdy dost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 20.5.2008 10:24

tak jsem volal, ATMAN se jim zatim jeste nerozsypal zadny, ACo uz ano, navic ACO je RESUN, tak je asi rozhodnuto, pujdu do HP-8000...

RESUN ACO
RESUN ACO
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 20.5.2008 10:45

ještě ověřte hlučnost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.65 (?), 20.5.2008 11:09

To se obávám, že zjistí až  "uchometricky" Jak jsem psal výše, sehnat jakékoliv technické údaje od levných výrobců je prakticky nemožné a to dokonce ani na webu výrobce. Hlučnost ale zřejmě u kolegy problém nebude, celý filtr má v uzavřeném prostoru.

Ještě nezapomeňte na distribuční hadice (hadičky), vzduchovací clonu jste zřejmě již koupil. A objednejte si ještě bakterie na naočkování filtru, ať to jede naostro, hned od začátku

exn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.20 (?), 20.5.2008 13:02

Můžete mi prosím popsat jak funguje filtrace s tím vzduchováním?Nějaké odkazy na jiné diskuze či fotogalerie?

Děkuji Šiška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 20.5.2008 14:02

hledejte na googlu "kaldness", zacit muzete treba tady
http://www.koiphen.com/forums/showthread.php?t=63850 zjednodusene jde o o osidleni co nejvetsi plochy nosice bakteriemi a jejich maximalniho mnozeni za pomoci intenzivniho vzduchovani ....

edit: neco i zde

PS: jsou to stovky stran, chce to projit a pak uz si hlidat jen nove prispevky ...

Priklad
Priklad
Priklad
Priklad
Priklad
Priklad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 22.5.2008 15:01

Tak medium je doma, ted budem konstruovat dale, dival jsem se na ty startovaci bakterie jak jste psal, mate s nekteryma z uvedenych prakticke zkusenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika