Průchodky do sudu



host - 165.146 (?)
15.5.2008 17:13

Doporučil bych stávající sestavu sudů doplnit ještě o mechanický před-filtr. Kartáče jsou dobré maximálně na větší znečištění, typu listí, atd. Ale teď jsem byl prohlídnout svůj filtr a hlavně pyly v plné sezóně vesele projdou přes kartáče dál a ucpávají první komoru s rohožema. První komoru jsem čistil před týdnem a už je opět ucpaná. Chtělo by to něco na způsob síta aby se do filtru dostalo jen jemné znečištění, se kterým si filtr již poradí.

Nemáte někdo tip, kde sehnat ty modré sudy? V marketu jsou 200l nádoby, ale pro mou potřebu se zdají moc kónické.

exn

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 165.146 (?), 15.5.2008 17:13

Doporučil bych stávající sestavu sudů doplnit ještě o mechanický před-filtr. Kartáče jsou dobré maximálně na větší znečištění, typu listí, atd. Ale teď jsem byl prohlídnout svůj filtr a hlavně pyly v plné sezóně vesele projdou přes kartáče dál a ucpávají první komoru s rohožema. První komoru jsem čistil před týdnem a už je opět ucpaná. Chtělo by to něco na způsob síta aby se do filtru dostalo jen jemné znečištění, se kterým si filtr již poradí.

Nemáte někdo tip, kde sehnat ty modré sudy? V marketu jsou 200l nádoby, ale pro mou potřebu se zdají moc kónické.

exn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 15.5.2008 20:03

S tou mechanikou máte pravdu, ale pylu se asi jen tak nezbavíte, dneska jsme v práci čistili filtr, kde mám jako mechanickou filtraci hned na začátku použito 300 mikronové nerezové síto - a pyl (počítám, že bude z okollního pole plného řepky) je i poslední komoře, tzn., že prošel síty, houbami, i biobalsem jako by tam, nic nebylo. A v první komoře ještě intenzivně vzduchuju - a nic :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.146 (?), 15.5.2008 23:22

Mě se pyl dostane přes kartáče do biomolitanu, ale dál jsem, jej již neviděl. Bohužel ten molitan ucpává, teď bych jej mohl prát obden. Co máte za mechanickou filtraci a jakou s ní máte zkušenost? Chtělo by to něco, co by se za nějakou dobu samo setřelo. Už jsem takový systém viděl v nabídce, ale zajímala by mě účinnost.

exn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 15.5.2008 23:44

U běžných otáčecích pásů je podle mého lepší, ale je hodně háklivá na průtok, resp. množství vody. sympatičtější jsou mi ty nerezová síta se stěrkou, která je setře každou 1/2 hodinu, jenže na pyl jsou podle mých zkušeností neúčinná. Dělali jsme pro jednu firmu, co vyrábí čov, tutéž komoru, ale poručili si síto 100 mikronů, tak jsme si nechali navinout ještě jednu pro nás - a zase se to ucpávalo.
Na hmyz, listí, zbytky rosltin a řas to funguje spolehlivě, na pyl dle mého zcela neúčinné. A nebo menší oko v sítu - ale pak čistíte skoro pořád

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 16.5.2008 8:42

Pane Hrkal prosim poradte, jak je to s mnozstvim naplne pro filtry? Priklad, naplnim sud 100l nosneho media pro bakterie, v pripade ze to naddimenzuji, bakterie se casem rozmnozi a pote az vycerpaji vetsinu zivin z jezirka, zase jich cast jez se nebude mit z ceho zivit odumre a vznikne tak jakasi rovnovaha. Je to tedy tak, ze kdyz dam toho media vice tak nic nepokazim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.65 (?), 16.5.2008 8:57

Nic ve zlém, ale pokud ve vodě nebudou žádné živiny, tak to pak bude mrtvá voda. Přece jen máte v jezírku ryby, ty krmíte, samy vyprodukují nějaký ten odpad, spousta živých i mrtvých drobných živočichů, prach z okolního prostředí, atd... Abych se přiznal, rád bych zažil situaci, kdy budu mít křišťálovou vodu v jezírku a z bakterií v sudu si vychovávám anorektičky :-) BTW, jak jste uspěl s cenou za to medium, posílal jsem Vám odkaz za 60,- EUR.

ad. mechanický filtr -  dají se někde koupit nerezová síta 300 micr?

exn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 16.5.2008 10:43

Zdravim, nejsem naivni , myslel jsem stav, kdy tam tech zivin bude mene, nez staci spotrebovat vsechny bakterie a pak jich cast odumre, 1,5kg zradla rozhodne neskrmim (i kdyz to asi bude jejich nejake idelani uvadene maximum), davam jednu hrst, jak jsem psal zatim to pojede na jezirko 7m3, ale pristi rok hodlam kopat vetsi... zajimalo me , jestli to hned predimenzovat a nasypat do filtru vse, nebo tam te naplne zatim dat treba mene ...

Tu napln nakonec asi koupim u nas, domluvil jsem se na cene 2000 i s postovnym, zatim cekam jeste na odpoved od dalsich nemcu, tech z Vaseho odkazu, kolik by nauctovali dopravu.

Samostatne sita Vam umi sehnat p.Hrkal, ale nejsou zrovna dvakrat levne, jeste to zkousim pres kolegu v tiskarne, na sitotisku by je snad meli pouzivat o podobne hustote ....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 16.5.2008 12:59

S tím množstvím a frekvencí doplnění bakterií mám také trochu potíž, vlastně je to horší než "kvalifikovaný odhad" - podle mého je ta dávka, co do filtrů sypeme, naddimenzovaná tak, aby to fungovalo realtivně nezávisle na dalších faktorech - a jak spočítat ty bakterie ve fitlru, opravdu nevím. Jediný exaktní měřitelný údaj o stavu nitrifikačních bakterií je obsah NOx ve vodě, a to je jediný důvod, kdy bych při zvýšené hladině vyvíjel nějkou aktivitu a sypal do nádrží něco, co by jí snížilo.
Měli jsme zákazníka nějakého doktora, který prohlásil, že kdyby jsme na houby filtru kápli 3 kapky, tak při dobrém prostředí je fitlr do 2 týdnů natolik aktivní, jako bychom tam totho nalili litr. - jenže to může, a nemusí být pravda, tak tam v dobré víře syspu či leju dávky doporučené němci :)
Pokud by se mezi návštěvníky fora našel nějký "mikrobiolog", bylo by to asi na samostatnou diskuzi, čím více se v tom patlám, tím toho míň vím :)

PS : Co se ceny nerezových sít týče - máte pravdu - cena je šílená za kus děravýho plechu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 20.5.2008 9:07

Takze nakonec jsem podlehnul a objednal Aqualogistik Schwimmbettmedium 100l za ty 2000,-. 
 
Nevite z jakeho materialu je pouzito posuvne sito u filtru od oase, je kovove? Nasel jsem toto www.sc-brno.cz/sitoviny_1/-/
 
Na dno sudu, nebo i jako prepazka do filtru lze pouzit mrizka, kterou pouzivaji vcelari, viz foto, cena cca 77Kc., Vyrabi se ve dvou tloustkach, rozmer 50x50cm.

Oase
Oase
Mrizka 1
Mrizka 1
Mrizka 2
Mrizka 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.65 (?), 20.5.2008 9:25

To síto bych tipoval na nějaký nylon, protože je velmi flexibilní, ale pan Hrkal Oase prodává, bude určitě vědět přesně. Toho biomedia jste objednal 100 l do jednoho sudu? A co to vzduchování, už jste se rozhodnul?

Upřímně řečeno, jsem velmi zvědav na praktickou zkušenost s tímto filtrem, na našich končinách jsem ještě na uživatele filtrace na tomto principu ještě nenarazil, zatímco v zahraničí jsou z něj přímo nadšeni. Zřejmě uj sou nás zatím uživatelé komerčních výrobků typu Nexus a Ti se na diskuzích nevyskytují. Budete v ČR zřejmě průkopníkem v tomto oboru, musím se přiznat, že o prázdninách, až bude chvilka času jdu ve Vašich šlépějích :-)

exn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika