Pískování nebo stěrkování betonem



benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?)
16.5.2011 9:23

V podstatě souhlasím s p. Hrkalem, ale pokud bych nebetonval což mi také přijde zbytečné tak bych dno podsypal pískem, nic moc navíc to stát nebude a je to lepší (co kdyyby náhodou)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 15.5.2011 16:25

s 10 cm písku nesouhlasím tím podklad jen zhoršíte, 5cm písku dostatečně zhutníte tak aby vytovřil rovnou a pevnou plochu u 10cm se Vám to nepovede, protože při hutnění vám bude pořád někam utíkat (ke zhutnění bych použil nějakou malou vybrační desku z půjčovny, ne žábu), pískem potřebujete jen vyrovnat případně nerovnosti a zakrýt menší ostré kamínky, které by mohly představoat potencionální nebezpečí. co se týká betonu souhlasím musle by jste použít alespoň 5cm betonu s karisítí aby jste udržel betono pohromadě. co se týká geotextili stačí požít gramž 300g/m2 pro jistotu by se dala dát 500g/m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 15.5.2011 17:24

Jenže ty kamínky působením mrazu někdy povylézají a pak se nestačíte divit. Taky je plno kamínků, které vylezou už při hutnění, jsou těsně pod povrchem písku a vy je nevidíte. Když hutníte písek tak je dobré ho stříkat vodou, lépe se s ním pracuje. Nejlepší je všechno ostré vysbírat, zhutnit hlínu, pořádně, na to písek, znovu zhutnit za stříkání. Na stěnách nešetřit a pořádně vysbírat, tam se hutnit nedá.
U té ŽB desky je 5cm málo, karisíť nebude pořádně chráněná betonem a i kdyby náhodou nepraskla, tak až prorzene železo tak praskne určitě. A nejhorší je, že se to projeví až časem, až je jezírko vyložené kamením a rostlinami. To je potom teprve otrava. Proto bych to na začátku udělal opravdu kvalitně a nešetřil ani penězma, ani časem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 15.5.2011 17:48

Pokud bude mít kari síť z vrchu krytí 3cm a ze spodu 2cm betonu je to naprosto dostateční krytí, ale souhlasím se zhutněním zeminy před pokládkou písku a následné zhutnění písku, a musí to stačit, beton mi přijde uplně zbytečný a myslím že píšek je lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 16.5.2011 19:42

2cm nikdo v reálu venku na zahradě nedodrží. Jestli desku spolehlivou tak bych volil 10cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.5.2011 9:16

Pro K.KAREL : Právě ty zkosené tvary nádrže mi přijdou nešikovné. Beru to čistě z praktického hlediska - na šikmé ploše, kterou tam máte, se Vám nic neudrží, všechno sjede. V prostoru sešikmení se po mém soudu nedá pořádně plavat, a pokud se budete chtít nahoru vyškrábat, budou Vám klouzat nohy po folii. A ta bude kluzká.  V nádrži vytváříte prostor (a nebude ho málo), u kterého mi nenapadá sebemenší přínos pro nádrž.  Být Vámi, pokračoval bych v kopání, a boky koupací části srazil přímo kolmo dolů, a vnitřní zídku vyzdil ze ztraceného bednění.  Koupací vana je obdelníková, bez oválných tvarů, o to lépe to půjde.  Špekuloval bych i o hloubkách a modelaci mělké zony, ale tam je to na diskuzi  :)
Pokud se pustíte do zdění bočních zídek vany, vybetonoval bych i spodní desku v nádrži, čímž s téměř jistotou předejdete poškození folie při pohybech dna. Jak silnou desku máte udělat nedovedu posoudit, nejsem statik, a nevím, jak moc (ne)pevné je podloží. Kdybych vycházel z Vašeho údaje o ploše - 36m2 a volil sílu 10cm, budete potřebovat necelé 4 kubíky betonu. A za tu jistotu by mi to stálo.
Pokud použijete dostatečnou gramáž geotextilie, pískování bych neřešil, Vaše podloží to podle fotek nevyžaduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 16.5.2011 9:23

V podstatě souhlasím s p. Hrkalem, ale pokud bych nebetonval což mi také přijde zbytečné tak bych dno podsypal pískem, nic moc navíc to stát nebude a je to lepší (co kdyyby náhodou)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 93.207 (?), 16.5.2011 13:41

no já právě z důvodu pohybu ledu řešil stěny šikmé...,

jinak na jedný straně je opěrná zed-tam uvažuji molo a žebřík do vody..

protější strana je vyvšší hl. vody jen cca 1 m, jinak u opěrné zdi 2.2.m

neuvažoval jsem moc, že bych lezl ven po stěnách..

původní myšlenka byla kolmá koup.vana ale obava z ledu mi nějak nutila udělat tak, ale pokud by to šlo není problém dosekat a vyzdít..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.5.2011 14:56

Rozumím, na druhou stranu koupací vana a její boční zídka nebude až k hladině, ale bude končit několik decimetrů pod ní.  Počítám s tím, že bude armovaná. Srovnejte to třeba s bazeném
Věřím, že budete disciplinovaný, a polezete po schůdcích :) Myslel jsem třeba na děti a jejich hry ve vodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.216 (?), 16.5.2011 20:30

Zdravím všechny jezírkáře. Jsem ve fázi vykopané jámy s připravenou geotextilií, folií (zatím v garáži). Problém mám v povrchové úpravě stěn. Půda je jílovitá a nedaří se mi vyhladit jejich povrch- Myslíte, že bych mohl stěny vystěrkovat pískem smíchaným s trochou cementu? Myslím, že po zakrytí geotextilií a položením folie by to němělo nic udělat. Stěny jsou soudržné a skoro kolmé do cca 100 cm pod předpokládanou hladinou. Taky řeším pokaždém dešti rozbahněné dno, ale to asi spraví správné načasování termínu pokládky folie. Vyberu bahýnko, zapískuju a po zhutnění pokládám. Takže jen ty stěny, co s tím? Zdeněk

Jezírko
Jezírko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika