PH metr - jaký



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?) 
1.9.2014 20:39

Ano, ale na všech stoupne teplota o stejný počet stupňů, pokud je dáte do teplejší místnosti a u všech klesne teplota o stejný počet stupňů, pokud je dáte koncem ocásku do lednice (Ty rozdíly mezi nimi, jsou součty těch "A").

Příklad, do ledničky dáte přesný rtuťový teploměr a konce tří ocásků meteostanic. Pak to samé uděláte při teplotě kolem pokojové (cca 25°C) a potřetí v troubě vyhřáté na cca 45-50°C. Pokud jsou A konstantní, tak B nemusíte hledat (B = 1) Pokud jsou body na přímce (vyneseno do grafu) ale čáry už nejsou rovnoběžné, pak k přepočtu stačí nají B, které vyjadřuje "úhel" mezi ukazovanou a správnýmou teplotou. ... Pro velmi krátké úseky (např od +2°C do 10°C) vystačíte s tím A. Pro celý rozsah -40°C až +60°C u levných přístrojů budete potřebovat i to "C" (ohnutí čáry) či "D" jako zvlnění křivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 232.98 (?), 4.9.2014 20:42

Tak jsem porovnával přesnost nového kabelového čidla.

Po výměně baterií (měl jsem tam co se doma pohledalo, už to přestávalo i vysílat) mi připadá, že ukazuje více. Mám druhé čidlo cca 40 cm nad tím prvním ve vodě, dále mechanický teploměr jako součást filtrace.

Oba ukazují 19°C (digitální 19,1), nové čidlo 20.8 °C. Takže si myslím, že ukazuje o necelá dva stupně více, o těch pár cm doleji nemůže být skutečně takový rozdíl teplot, navíc i filtrace ukazuje jako starý teploměr.

Budu ještě sledovat, zda odchylka bude stejná i při změně teplot, podle počasí to cac 2 stupně kolísá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 26.10.2014 18:28

Tak teplotu na dně v jezírku zatím měřím nepřetržitě. Odchylka čidla je ustálená 1,4 - 1,5 °C do plusu, srovnáno s několika teploměry.

Meteostanici mám za oknem, čidlo na břehu jezírka na tyčce, zakryté uřezanou PET lahví, aby na ně nepršelo.

Dosah mám tak tak, občas spojení vypadne, ale stačí dát na pár vteřin základovou stanici za okno ven a vše je OK.

Současná teplota je 4,9 °C venku, 9°C má voda na dně mého jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 28.12.2014 22:21

Přidám dnešní data o teplotě (ne moc veselá).

Venku je -10 °C, celkem silný vítr. Jezírko celé zamrzlé, takže jsem pustil Ice Free s čerpadlem v hloubce cca 40 cm, címž se vytvořil otvor v ledu zhruba 50 cm.

Ale voda na dně v hloubce 120 cm má jen 2,5 °C. Rozdíl při použití IceFree je cca 2-3 desetinky stupně.

Je to tedy dost málo, překvapilo mne to. Asi koupím topítko na rozmrazování díry do ledu, ale i tak je na dně dost zima.

Na druhou stranu, -10°C není průměrná tepota přes zimu, takže doufám, že bude lépe.

Topný kabel jsem nakonec nekupoval, když moji KOI nejsou originál japonské, tak to snad přežijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.36 (?), 29.12.2014 11:09

Ta teplota vas trapi kvoli meraniu pH? Ak ano, nechajte vzorku vody pozvolna ohriat na teplotu v dome.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 29.12.2014 12:18
teplotu měřím kvůli rybám, podle všeho nemá klesat pod 4 stupně. Zde to uvádím jen proto, že jsem to dříve v tomto vlákně řešil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika