Otravné žáby



host - 33.172 (?)
29.5.2023 13:02
Mily Zdenku, takovou chytrolinskou radu si strc do zadele! 🖕
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 204.203 (?), 15.5.2011 10:06

Psala jsem jak se žab zbavit a ne jak je zabít, takže poučování o ochraně žab s vykřičníkem si schovte pro někoho jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.203 (?), 15.5.2011 10:03

Až se vám do jezírka nastěhuje tak 40 žab a dva týdny se nevyspíte a s vámi hlavně vaše malé dítě, tak vám bude užitečnost žab šumafuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.22 (?), 15.5.2011 17:26

No, já jsem svému pětiletému synovi slíbila, že když v našem minijezírku nebudeme mít rybičky (to bysme chystali snídani našim kocourům...) tak mu tam pořídíme alespoň žabičky (tedy spíš doufám, že se tam samy nějak nastěhujou). A při velikosti jezírka 1,5x2 m se jich tam zas tak moc nevleze, tak to snad přežijem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.106 (?), 16.5.2011 8:59

Jezírko ohraďte do země zapuštěným plným plůtkem, nebo jemnějším pletivem (a z obou stran lemován vhodnou flórou, po které žáby mimo snad rosniček nevylezou, nebude na očích), takže se pak migrující žáby k vodě nedostanou a neusídlí se v místě, kde nejsou vítané. 

I ochranáři používají tento ohrádkový způsob   při putování obojživelníků k zamezení přechodu v problematických úsecích silnic.  Je to tak snadno řešitelné a nikdo znalý se neobtěžuje tyto skutečnosti v diskuzním fóru   zmínit. 0.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.172 (?), 29.5.2023 13:02
Mily Zdenku, takovou chytrolinskou radu si strc do zadele! 🖕
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.97 (?), 29.5.2023 14:23

Pan Zdenek napsal v diskuzi svůj poslední post 18.8.2012, takže si radu do zadele asi už strkat nebude. K zoufalému oživení starého vlákna to možná posloužilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.31 (?), 14.6.2011 9:37

pred dvomi dňami som riešila čo so skokanmi v jazierku, včera sa nám do jezirka nasťahovala užovka a začala loviť, neviem, či je to tým, ale v noci bol pokoj, žeby to bolo ono?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.153 (?), 19.6.2011 9:37

Zřejmě se tu ohrazení pevným plůtkem neřešilo proto, že by vypadalo hodně divně mít mini jezírko 1,5 m2 a ještě ohraničené plotem. Na to bych se nedokázala dívat, to by pak celé jezírko ztratlo svoje kouzlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 22.6.2011 14:29

Určitě je decimuje. Mám někde i pěkné foto, jak se naše zahradní užovka dusí obrovskou ropuchou pod kvetoucí pivoňkou. Je to bohužel tak, že jeden tzv. užitečný organismus bude požírat jiný užitečný organismus a škůdce se směje. Například takový ježek si u nás ani nevšimne hlemýžďů, ale loví slepýše (nebo ujídá kočkám). Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.93 (?), 29.6.2011 15:11

v květnu jsem toto řešil, do nově založeného jezírka se nastěhovalo mnoho žab, jeden druh (kuňky- oranžové fleky na bříšku) mají docela příjemný projev, je jich tam nejvíce a nesjou s nimi problémy,  pohybují se i celkem pomalu a snadno se chytají

druhý druh (rosničky - celé světle zelené) byl problém, hrozný řev po několik týdnů jsem prostě večery trávil lovem a odnášel do vzdálenějších přírodních vodních ploch a toků. jsou hrozně hbité a ostražité

aktuálně mi v jezírku zůstali kuňky a hejna půlců, zatím bez potíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika