Otravné žáby



host - 61.106 (?)
16.5.2011 8:59

Jezírko ohraďte do země zapuštěným plným plůtkem, nebo jemnějším pletivem (a z obou stran lemován vhodnou flórou, po které žáby mimo snad rosniček nevylezou, nebude na očích), takže se pak migrující žáby k vodě nedostanou a neusídlí se v místě, kde nejsou vítané. 

I ochranáři používají tento ohrádkový způsob   při putování obojživelníků k zamezení přechodu v problematických úsecích silnic.  Je to tak snadno řešitelné a nikdo znalý se neobtěžuje tyto skutečnosti v diskuzním fóru   zmínit. 0.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 204.203 (?), 15.5.2011 10:06

Psala jsem jak se žab zbavit a ne jak je zabít, takže poučování o ochraně žab s vykřičníkem si schovte pro někoho jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.203 (?), 15.5.2011 10:03

Až se vám do jezírka nastěhuje tak 40 žab a dva týdny se nevyspíte a s vámi hlavně vaše malé dítě, tak vám bude užitečnost žab šumafuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.22 (?), 15.5.2011 17:26

No, já jsem svému pětiletému synovi slíbila, že když v našem minijezírku nebudeme mít rybičky (to bysme chystali snídani našim kocourům...) tak mu tam pořídíme alespoň žabičky (tedy spíš doufám, že se tam samy nějak nastěhujou). A při velikosti jezírka 1,5x2 m se jich tam zas tak moc nevleze, tak to snad přežijem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.106 (?), 16.5.2011 8:59

Jezírko ohraďte do země zapuštěným plným plůtkem, nebo jemnějším pletivem (a z obou stran lemován vhodnou flórou, po které žáby mimo snad rosniček nevylezou, nebude na očích), takže se pak migrující žáby k vodě nedostanou a neusídlí se v místě, kde nejsou vítané. 

I ochranáři používají tento ohrádkový způsob   při putování obojživelníků k zamezení přechodu v problematických úsecích silnic.  Je to tak snadno řešitelné a nikdo znalý se neobtěžuje tyto skutečnosti v diskuzním fóru   zmínit. 0.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.172 (?), 29.5.2023 13:02
Mily Zdenku, takovou chytrolinskou radu si strc do zadele! 🖕
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.97 (?), 29.5.2023 14:23

Pan Zdenek napsal v diskuzi svůj poslední post 18.8.2012, takže si radu do zadele asi už strkat nebude. K zoufalému oživení starého vlákna to možná posloužilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.31 (?), 14.6.2011 9:37

pred dvomi dňami som riešila čo so skokanmi v jazierku, včera sa nám do jezirka nasťahovala užovka a začala loviť, neviem, či je to tým, ale v noci bol pokoj, žeby to bolo ono?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.153 (?), 19.6.2011 9:37

Zřejmě se tu ohrazení pevným plůtkem neřešilo proto, že by vypadalo hodně divně mít mini jezírko 1,5 m2 a ještě ohraničené plotem. Na to bych se nedokázala dívat, to by pak celé jezírko ztratlo svoje kouzlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 22.6.2011 14:29

Určitě je decimuje. Mám někde i pěkné foto, jak se naše zahradní užovka dusí obrovskou ropuchou pod kvetoucí pivoňkou. Je to bohužel tak, že jeden tzv. užitečný organismus bude požírat jiný užitečný organismus a škůdce se směje. Například takový ježek si u nás ani nevšimne hlemýžďů, ale loví slepýše (nebo ujídá kočkám). Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.93 (?), 29.6.2011 15:11

v květnu jsem toto řešil, do nově založeného jezírka se nastěhovalo mnoho žab, jeden druh (kuňky- oranžové fleky na bříšku) mají docela příjemný projev, je jich tam nejvíce a nesjou s nimi problémy,  pohybují se i celkem pomalu a snadno se chytají

druhý druh (rosničky - celé světle zelené) byl problém, hrozný řev po několik týdnů jsem prostě večery trávil lovem a odnášel do vzdálenějších přírodních vodních ploch a toků. jsou hrozně hbité a ostražité

aktuálně mi v jezírku zůstali kuňky a hejna půlců, zatím bez potíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika