Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
23.12.2018 8:39

Rýčů, se kterými se mi pracovalo dobře, jsem měl spoustu. Žádnému z nich nepovolil svár, jen málokdy se ohnul, nikdy zkrz neproreznul. Všem se dřív nepo později zlomilo toporo. Až do té doby, než jsem pořídil první Fiskars. Jinak obtížnost a namáhavost rytí závisí z 90% na kvalitě půdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 105.215 (?), 22.12.2018 8:06
19.98. Dakujem. Potesilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 245.252 (?), 22.12.2018 8:30

Abychom byli objektivní a mohli přijmout vaši informaci jako užitečnou - můžete říct, zda jste ve stejný okamžik zkoušela pro srovnání rýt ocelým rýčem i bronzovým? Já mám totiž zkušenost, že snadnost rytí je zásadně ovlivněna aktuálními podmínkami. Někdy se hlína lepí na rýč při každém zarytí, někdy je zhutnělá tak, že na rýči musím několikrát poskočit, jindy zase je optimálně vlhká a nelepí se vůbec, dokonce nemusím ani šlapat na rýč a zanořím jej pouze rukama (tak jsem to měl třeba letos). A mluvím o tom samém rýči a tom samém záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 105.215 (?), 22.12.2018 8:59
Praveze neraz:) Skoro vzdy som zacala obycajnym, aby som si " ten pekny " neznicila. Vacsinou som to ale vzdala, lebo to proste islo lahsie s tym bronzovym. Nie som vedec ani odbornik vysokoskolsky a tak si netrufam tvrdit, ci je to kvoli materialu alebo kvoli tvaru toho ryla. Je jasne, ze na idealnej pode, kde to ide samo, je jedno, aky pouzijem. Ale praveze na ilovitych kamenistych tvrdych usekoch pozorujem ten rozdiel. Inac, ak je poda blatista, bude sa lepit na akykolvek ryl, aj ten moj. Na zaver jedna mala poucka o pode: Kazdy druh pody ma urcity rozsah vlhkosti, kedy sa najlepsie spracovava:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 22.12.2018 9:34

Všimněte si někdy, jak zemědělci mají nablýskané radlice pluhů. Jestli právě ta lehkost rytí nebude tím, že obyčejný máte trochu rezavý a tím náchylnější k ulpívání půdy. Je fakt, že hladký bronzový v tomto může mít výhodu. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.12.2018 8:39

Rýčů, se kterými se mi pracovalo dobře, jsem měl spoustu. Žádnému z nich nepovolil svár, jen málokdy se ohnul, nikdy zkrz neproreznul. Všem se dřív nepo později zlomilo toporo. Až do té doby, než jsem pořídil první Fiskars. Jinak obtížnost a namáhavost rytí závisí z 90% na kvalitě půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika