Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový



host - 19.98 (?)
21.12.2018 21:46

To je asi velmi výstižný pohled na jednu část uživatelkou popisovaného "benefitu" při použití bronzového nářadí.

Co ale ta druhá stránka výhody - snadnější pronikání do půdy a celkově zcela jiný pocit a pracnost při použití?

Mám pocit, že se chtěla podělit zcela nezaujatě o svou zkušenost a následující rádobyvtipné jízlivé poznámky nebudou tak úplně zcela na místě.Jakoby se mudrcové po sezoně nudili.

Mimochodem, pane I.H.,jaké máte vy osobně s použitím bronzu praktické zkušenosti?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 29.4.2015 18:35

hmm já mám rýč z uhlíkové oceli legované borem a používám jej tak často, že mi taky nestíhá reznout. Navíc ve složení materiálu má garantováno 0% olova a 0% rtuti. Měď do koloběhu doplňuji postřiky Championem wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.190 (?), 20.11.2015 23:05

Bronzový rýč jsme pořídili a máme s ním výbornou zkušenost. máme malý záhonek, který jsme zryli na jaře, zasadili cca 20 ks brambor, které ve sklepě přes zimu vyklíčily a i přes etrémní sucha v tomto roce jsme na podzim sklidili 4 velké kýble středně velkých brambor. Mandelinka na nich taky nebyla. JaF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.226 (?), 20.11.2015 23:42

bronzovy nie je pre dnesneho cloveka, s takym vedeli kedysi neandrtalci, ale my nie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.182 (?), 24.2.2016 13:17

Naprosto souhlasím, navíc práce Viktora Schaubergera je velmi zajímavá. Jenže pro mnoho lidí je jednoduší se posmívat, než si něco přečíst a pokusit se obnovit původní vědomosti a přestat používat chemické přípravky a hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 14.10.2016 12:51

SvK, zeptejte se kožaře, co může způsobit používání hliníkového nádobí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.134 (?), 23.1.2019 7:57

U zrodu teto myslenky byl rakousky lesnil Viktor Sauberger, ktery ma spoustu vynalezu okolo vody. Mimo vody a leda se trochu zabyval i zemedelstvim, kde zjistil, ze pro obdelavani pudy kovovym naradim se narusuje kapilarita hliny, tady hlina se ti poskozuje. Pokud se pouzije jiny material (drevo, med, bronz) tak se tim puda neposkodi.

Tedy neni to tak, ze by bronzovy ric nejak ovlivnoval / zlepsoval pudu, on ji jenom neposkozuje.

Moc doporucuji precist nejakou knihu od Viktora Saubergera, je to takovy Nikkola Tesla z lesa :)

Pavel Cerny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 23.1.2019 8:43

Nechci být hnidopich, ale bronz, tedy měď, cín olovo nejsou kovy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 23.1.2019 9:24

Víte, co to jsou půdní kapiláry? Pokud půdu orbou otočíte, kapiláry jsou zrušeny. A je jedno, jestli to uděláte rukou, dřevem, kamenem, kovem či kosmickým materiálem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.215 (?), 20.12.2018 19:30
S bronzovym naradim od PKS sa mi pracuje ovela lepsie ako s klasickym. Inak prenika do pody, ide to lahsie. Najcastejsie pouzivam ryl a vidly. Chyba mi este motyka. Pouzivam na ilovitu, na niektorych usekoch kamenitu podu, vynimocne na idealnu:) Po 2 rokoch pouzivania vyzeraju stale super, vsetko drzi, zvary su pevne. Par krat mi zmokli na dazdi, ale prezili v pohode nastastie. Nekupovala som ich z frajeriny. Kupila som ich kvoli teorii a vyskumu V. Schaubergera, mudry to clovek. Viem ze je to uz starsia tema, ale verim tomu, ze niekomu tymto pomozem. Zelam len to najlepsie dobrym ludom:) ariadna30@azet.sk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 21.12.2018 21:46

To je asi velmi výstižný pohled na jednu část uživatelkou popisovaného "benefitu" při použití bronzového nářadí.

Co ale ta druhá stránka výhody - snadnější pronikání do půdy a celkově zcela jiný pocit a pracnost při použití?

Mám pocit, že se chtěla podělit zcela nezaujatě o svou zkušenost a následující rádobyvtipné jízlivé poznámky nebudou tak úplně zcela na místě.Jakoby se mudrcové po sezoně nudili.

Mimochodem, pane I.H.,jaké máte vy osobně s použitím bronzu praktické zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika