Nishikigoi



Meeeda111 - (3) - 92.74 (?)
29.4.2011 10:44

jo ok. A jake mas variace nishikigoi?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Meeeda111 - (3) - 92.74 (?), 28.4.2011 22:32, zobrazeno: 65275x

Chovate nekdo kapry primo z japonska? Co zimovani? ;-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 28.4.2011 23:48

Zimování-v pohodě. Odešel jen jeden český koi na jaře-vodnatelnost. Asi byl slabší. Jezírko mám 35 kubíků, hloubka 190 cm, dobré prokrmení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Meeeda111 - (3) - 92.74 (?), 29.4.2011 10:44

jo ok. A jake mas variace nishikigoi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Meeeda111 - (3) - 92.74 (?), 29.4.2011 15:09

Nevite jake mate japonske kapry? Nebo nam to nechcete rict pane Slatinany :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 29.4.2011 21:30

Sorry, jsem teď hodně v procesu a nemám tam internet.
Už přesně nevím, jak se to všechno jmenuje, ale docela určitě mám Yamabuki ogon a Platinum ogon. Dále některé z - Go Sanke - Kujaku - Kin Showa - Asagi - Aka Matsuba - Akame Kigoi - Mizuho Ogon - Misdorigoi - Doitsu Kigoi - Kin Matsuba - Mukashi Ogon - Kogane Ochiba. Dohromady mám asi 6 japonců, zbytek jsou češi. V reálu je můžete vidět natočené na videu na mém kanálu youtube. Budete muset hledat hodně zpátky. Zkusím natočit večerní krmení a dám to tam také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.4 (?), 3.5.2011 10:06

Dobrý den Jardo

Na úvod by jsem chtěl s obdivem pochválit vaše jezírko a rozmanitost ryb a jejich počet i když mám pocit, že jich tam máte celkem hodně na objem 38m3, jestli se tedy nepletu s tím objemem.Každopádně je se opravdu na co koukat na vašich videích.Já mám jezírko cca 25 m3 ale mám problém s čistotou vody. Jezírko nemá přítok z nějakého potoka a tak nechávám jen cirkulovat vodu přes Uv sterilizátor a filtr zase nazpět a 3x týdně nechávám připouštět vodu ze studny a přepadem zase ven ale nedaří se mi docílit čistoty vody natolik, aby jsem přes letní měsíce viděl více než přes 0,5metru do hloubky a to mám jezírko 1,5metru hluboké.Používal jsem i různé čističe na řasy (tetra pondy atd) leč bez nějakého většího výsledku.Nemá někdo nějakou radu pro řešení mé situace? V jezírku mám koi kapry, jesetery, jeseny, karasy, zlaté pstruhy a líny.

S pozdravem a přáním hodně úspěchů Novotný

Jezírko
Jezírko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 3.5.2011 12:01

Dobrý den, pro to aby Vám bylo možné poradit je nutné znát ještě další informace, výkon současného čerpadla, velkost filtrace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.3 (?), 4.5.2011 20:38

Mám tam čerpadlo PFN7500, filtr Maxi2 a UV lampu 35w.V jezírku mi plavou zelené tečky a ne a ne se jich zbavit. Každé dva dny navíc připouštím vodu ze studny cca 15000 litrů a necám ji odtékat při připouštění ven, aby se trochu voda v jezeře promíchala ale voda je stále stejně nazelenalá, ba dokonce by jsem řekl, že tím připouštěním je i o něco zelenější po čase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 4.163 (?), 4.5.2011 22:07

Jestli to nebude tím, že s takovou spoustou nové vody ze studny se Vám do jezírka dostanou nové živiny pro řasy ve formě nějakých dusičnanů. Já občas také doplním jezírko vodou ze studny, ale jen výpar a když odkaluju dno. Při odkalení je to ale docela dobrý poměr ve prospěch jezírka, protože je podstatně víc živin, které z jezírka dostanu, než těch, které se do něj vrátí s novou vodou. Zkuste koupit a nasadit do jezírka i filtrace nějaké kvalitní jezírkové bakterie, které řasám sežerou veškeré živiny. Počkejte ale na to, až se voda oteplí. Prý stačí 10-12°C, ale lepší je tak 14°C a víc. Při současné předpovědi bych to tam dal asi za 2 až 3 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 4.5.2011 22:57

Zdravím, co se týká čerpadla tak papírově má výkon vyhovující, otázkou je kolik čerpá reálně, chtělo by to změřit, třeba v nějakém sudu nebo tak za jak dlouho ho načerpá.

U UV lampy mi ten výkon přijde docela málo a jesli je jezírko vystaveno větší část dne přímému slunci je výkon UV opravdu nedostatečný,

Spatně bude určitě doupouštění vody, pokd každé dva dny vyměníte více jak polovinu vody, její kvalitě určitě neprospějete, Kupte startovací bakterie nebo jiné bakterie do jezírek například od firmy agro bio označní podn a aplikujte je do jezírka, tato operace chce trpělivost nechte jezírko tři týdny svému osudu a bez dopouštění vody (netýká se vody který se odpovaří, tu dopustit můžete) a uvidíte že by se to mělo zlepšit, taky záleží jak krmíte ryby je dobré krmit málo jen to co snědí za dobu okolo 3-5minut ale i několikrát denně. Teplotu vody nyní vůbec neřešte, když tam bakteri dáte nijak jim neuškodíte, jen nebudou tak aktivní a budou s trochu flákat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika