Mléčná voda v jezírku - řasa



HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?)
26.8.2009 18:02

Na to samé co kaldnes... usidlují se na nich nitrifikační bakterie :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
pechmanm - (32) - 250.203 (?), 22.5.2009 19:03
Dobrý den, děkuji za informaci. Musí to být ježci, nebo kaldnes? Mám za to, že na husích krcích se budou bakterie držet taky. Sice nemají tolik "záhybů", ale jsou vroubkaté. Do prvního filtru (vortexu) jsem dal perlinku a ta už je krásně hnědá... jezírko se začíná pomalu čistit..., ale to bude spíš tou UV lampou. P.S.: Nachytal jsem taky kybl perloocek, ktery jsem vylil do jezirka, tak snad se rozmnozi... Ted se ale momentalne spis rozmnozili pulci... :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 22.5.2009 19:38

ono se dá do bio-filtru použit téměř cokoli, záleží pouze na plose osídlitelné bakteriemi, tam je na tom samozřejmě nejlépe kaldnes... ale vím i o lidech co úspěšně používají nastříhané igelitové pytle a pod.

Fantazii se celkem meze nekladou co se týče bio-filtrů... jo třeba fajn jsou taky "pouzdra" náboje do brokovnic :)))

U nás ale asi opravdu nejlépe vyjdou ty husí krky... nedoporučuju ale průměr větší než 1,5 cm :-) špatně se pak "vznáší" ve vzduchování, padají i přes velké výkony kompresoru na dno komory filtru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pechmanm - (32) - 250.203 (?), 22.5.2009 21:47
Tak to bude asi muj problem. Husich krku mam mastrihanych asi 4 baleni - prumer 1,5cm po delce do 5ti cm. baleni (klubo) ma myslim 50m. Vetsina jich ale lezi na dne a moc se nevznaseji. problem bude ale asi v kompresoru a nebo v tom, ze jsem vzduchovani udelal moc jemne. Vzduchovaci "oponu" jsem udelal z vovdovodnich trubek a provrtal jsem je 1mm vrtakem. Tvar ma do crverce asi 35x35cm s 2 preponami a vrtano je asi po 3 cm. Asi moc dir a malych. spis by to chtelo asi min vetsich dir aby to vic bublalo (vetsi bubliny), ktere by husi krky nadnesly. a nebo jich tam je moc. kompresor mam LA80B nitto kohki, ale uz je stary a na osmdesatku "fuci" pomerne malo a to jsem vymenil pisty a vycistil ho. Zkusim ho vymenit za secoha sll-40. Stejny prikon a stejne mnozstvi vzduchu/min s tim, ze myslim, ze ma vetsi tlak nez pistak... Pro info, na fotkach jeste kompresor nebezel, zitra to cvaknu s bezicim kompresorem a pridam na web...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.104 (?), 31.7.2009 12:31

Problém máte v neúčinném vzduchovacím elementu. Vhodnější je použít vzduch.elemnty dodávané do ČOVek s 10 letou životností (nezanáší se). Mají na sobě tisíce maličkých dírek a vytváří spousty malých vzduchových bublinek. Nebo talířové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.82 (?), 25.8.2009 23:54

na co sou prosimvas ve filtru nastřihane husy krky??? dekuji za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 26.8.2009 18:02

Na to samé co kaldnes... usidlují se na nich nitrifikační bakterie :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.82 (?), 28.8.2009 0:27

a co je kaldnes?? prosimvas a jak udelat to nejlepši prostředí pro množení tech dobrych bakterií???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.8.2009 13:59

Myslím, že bakterii bude úplně jedno, zda bude přisedlá na husím krku, nebo kaldness nebo... (nahraďte jiným typem fitlračního media) . Důležitá je pro Vás plocha, kterou osadíte, cena media, za které je do fitlru pořídíte, a snadnost mechanického čištění

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika