Který filtr je lepší?



jiřikz - (26) - 209.64 (?)
22.9.2009 20:40

všechno je o financích

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 176.7 (?), 17.9.2009 21:05, zobrazeno: 21362x

Dobrý den, uvažuji o koupacím jezírku, kde bude i nějaká rybka (přehánět to však nebudu). Velikost jezírka cca 100 kubíků. Nejvíce mě trápí kvalitní filtrace. Co jsem tak zjistil přemýšlím mezi systémem modulového filtru od OASE a mezi fitraci Tripond. Zajímají mě zkušenosti (účinnost, bezporuchovost, jednoduchost čištění apod.) od uživatelů, kteří mají jezírko delší dobu (od 3 roků), podobnou velikost a zaměření jezírka. Předem děkuji. Dave

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.20 (?), 18.9.2009 10:21

Mám podobný problém, vybírám filtraci pro 120 m3 zatím vede OASE Biotec 36 + příslušenství.

Zaujali mě ale ještě konkurenčí produkty zaměřené více na provzdušňování: NEXUS Evolution Aqua (sestava N.S.P. 100 vypadá velmi dobře, ale je za nehoráznou cenu) a pak od českého výrobce Nitripro GPF 2500 za cenu stejně nehoráznou.

Má někdo dlouhodobější zkušenost s těmito filtracemi? Je jasné, že první 2-3 roky bude jezírko pravděpodobně čisté s jakoukoliv filtrací, ale jak obstojí při dlouhodobějším provozu?

Díky Andy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.147 (?), 18.9.2009 11:56

Omlouvam se ze prispeju trochu mimo tema ale mam jezirko 120m2 - 100m3, filtrace sud se sterkem (takze skoro zadna) jen honim vodu dokola :-), voda je super cista (to ale asi neni zasluha filtru) jedine s cim mam problem a co musim vyresit je dostatecny vykon skimmeru (pozor na takovou plochu urcite nestaci jeden skimmer) aby zvladali nasavat plovouci rasu a s tim pak souvisejici cast filtru, kde se bude rasa zachytavat (aby se to furt neucpavalo). Idealni dle meho laickeho pohledu by na to bylo neco jako ma oase - Screendrive.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.147 (?), 18.9.2009 12:09

oprava screenmatic - proste posuvne sito ktery seskrabuje bordel ze sita pryc :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.105 (?), 15.11.2010 13:26

Já používám filtraci Nitripro GPF 1500.Tento typ je pro jezírka do 40m3, já mám 36m3.Objem filtru je cca 1,6m3.  Cena byla 80 000 kč.Jsem ale naprosto spokojen.Splnil naprosto má očekávání.Mám dva sousedy. kteří jej používají také a mají rovněž dobré zkušenosti.Filter je téměř bezúdržbový.Údržba je spíše kontrola zda všechno funguje dobře, než skutečná údržba.Po prvním roce provozu byl filter čistý a voda v jezírku křišťálově čistá.Jezírko máme jako koupací, ale jsou v něm i ryby: 2x jeseter ruský asi 60cm, 2x jeseter malý asi 35 a 30 cm, 5x ostroretka stěhovavá asi 10 cm, 2x jelec jesen asi 20 cm a 3x karas zlatý asi 15 cm.I stouto rybí osádkou si filrt poradí naprosto bez problémů.Jeden z mých sousedů ho používá již 4 roky bez problémů v koupacím jezírku a druhý má okrasné dvojjezírko s velkým množstvím ryb odhadem asi 60 ks.Největší ryby tam má jednoho sumce 80 cm a 4 kapry asi 55cm a i toto množství ryb v objemu asi 20 m3 filtr zvládá bez problémů.Náběh filtru trvá asi 2 měsíce než dosáhne maximálního výkonu - vytvoření všech druhů bakterií v dostatečném množství.Můj filtr má příkon 29W a je v provozu celoročně, tedy i v zimě, stejně tak u mých sousedů.

Velkou výhodou filtrace je to že je poháněna vzduchem a ne čerpadlem.Pro život bakterií a jejich dobrou funkci pro čištění vody je třeba dostatek kyslíku a pomalý průtok vody přes filtrační média a to v tomto filtru funguje opravdu dobře.Nezanedbatelné jsou i malé náklady na provoz a již zmíněné nároky na údržbu.To byl hlavní důvod proč jsem zvolil tento filtr.Můžu ho tedy jenom doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.143 (?), 2.6.2012 16:51

Dobrý den, jaké jsou zkušenosti po dvouletém provozu Nitripro?, A jak funguje v zimě i při velkých mrazech - nezamrzá? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.34 (?), 23.5.2018 15:45

Dobry den,

tak co po dalsich sesti letech? Nebo to byla jen reklamni vlozka a pisatel uz zapomnel? Jak se dostane voda do a z filtrace pomoci vzduchu? Koukal jsem na stranky NITRIPRO a nic tam neni, schema zapojeni, popis apod.

Dekuji za brzkou odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.9.2009 10:39

Tripond neznám,  Proficlear velmi dobře. Co se týče jejího pořízení, má myslím smysl, pokud ji zapojíte na samotíž, pokud by jste to chtěl spáchat jinak (čerpadlově), přijdete o hlavní výhodu - levný provoz. Velkou výhodou je snadná rozšiřitelnost přidáním dalšího modulu, což při velkých nádržích může být výhodou.
Mechanický modul s nerezovým sítem nepořizujte bez Screendrivu - on pak prakticky nefunguje a zhorší průtok celou soustavou. Navzdory doporučení výrobce je možné sestavu provozovat bez něj, a myslím, že celkem pohodlně, hrubý bordel Vám stejně většinou zachytí už velký Profiskim v nádrži.
Obecně je proficlear citlivý na kolísání vody (jako všechny gravitační filtrace), bylo by fajn mít nějké hlídání hladiny
Dobrou alternativou k Proficlearu je Biotec (buď 30 nebo 36) - zvažte, zda Vám samotíž stojí za to

Ona samotná otázka - který filtr je nejlepší, je dost obecně položená.  Stejně bych se mohl ptát, které osobní auto je nejlepší. Kritéria hodnocení budou pro každéhgo odlišná, někdo hledá výkon, někdo nízskou spotřebu, někdo si chce auto spravovat sám , těch kritérií budou desítky. Podobné to bude i s filtrem - najdete spoustu pro i proti argumentů ke každému výrobku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 22.9.2009 20:40

všechno je o financích

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 22.9.2009 23:34

bych polemizoval s názorem, že jezírko bude první dva tři roky čisté s jakýmkoliv filtrem, já mohu říct, že jezírko mám nejčistší po zhruba 8mi letech, první dva roky to bylo největší trápení

jo a ten pán co psal někde o bakteriích od ostravské firmy měl možná pravdu, po aplikaci je voda viditelně lepší a viditelnost je až na dno do hl. 1,5 m což v letošním horkém létě s nezastíněným jezírkem na jih celkem velký úspěch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika