Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já používám filtraci Nitripro GPF 1500.Tento typ je pro jezírka do 40m3, já mám 36m3.Objem filtru je cca 1,6m3.  Cena byla 80 000 kč.Jsem ale naprosto spokojen.Splnil naprosto má očekávání.Mám dva sousedy. kteří jej používají také a mají rovněž dobré zkušenosti.Filter je téměř bezúdržbový.Údržba je spíše kontrola zda všechno funguje dobře, než skutečná údržba.Po prvním roce provozu byl filter čistý a voda v jezírku křišťálově čistá.Jezírko máme jako koupací, ale jsou v něm i ryby: 2x jeseter ruský asi 60cm, 2x jeseter malý asi 35 a 30 cm, 5x ostroretka stěhovavá asi 10 cm, 2x jelec jesen asi 20 cm a 3x karas zlatý asi 15 cm.I stouto rybí osádkou si filrt poradí naprosto bez problémů.Jeden z mých sousedů ho používá již 4 roky bez problémů v koupacím jezírku a druhý má okrasné dvojjezírko s velkým množstvím ryb odhadem asi 60 ks.Největší ryby tam má jednoho sumce 80 cm a 4 kapry asi 55cm a i toto množství ryb v objemu asi 20 m3 filtr zvládá bez problémů.Náběh filtru trvá asi 2 měsíce než dosáhne maximálního výkonu - vytvoření všech druhů bakterií v dostatečném množství.Můj filtr má příkon 29W a je v provozu celoročně, tedy i v zimě, stejně tak u mých sousedů.

Velkou výhodou filtrace je to že je poháněna vzduchem a ne čerpadlem.Pro život bakterií a jejich dobrou funkci pro čištění vody je třeba dostatek kyslíku a pomalý průtok vody přes filtrační média a to v tomto filtru funguje opravdu dobře.Nezanedbatelné jsou i malé náklady na provoz a již zmíněné nároky na údržbu.To byl hlavní důvod proč jsem zvolil tento filtr.Můžu ho tedy jenom doporučit.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika