Husi krky



host - 179.89 (?)
31.12.2014 19:09

A co tak do té 20 strčit tu 16,nakrájet na kousky a už toho bude třeba 400m

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 102.197 (?), 1.1.2015 2:04

Také jsem jich kupoval přes 2km. Husí krky jsem kupoval v Horn****u a v Bauh***u. V obou, protože ani v jednom neměli skladem tolik, kolik jsem potřeboval. Jaké ceny jsou tam nyní nevím, já to kupoval na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.89 (?), 31.12.2014 19:09

A co tak do té 20 strčit tu 16,nakrájet na kousky a už toho bude třeba 400m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.3 (?), 2.1.2015 14:38

16mm je lepší, jelikož dosáhnete oproti 20mm o cca +25% většího povrchu média ve shodném objemu. Navíc 16mm bude mechanicky odolnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 2.1.2015 15:42

Ono je to jako nosič biomasy ve filtru jedno, jestli tam máte řezanku z průměru tohoto nebo onoho nebo směs. Klidně berte směs odřezků od elektromontážní firmy zdarma a neohlížejte se na to, že 16 mm má teoreticky větší účinnou plochu. Ty větší průměry (nad 20 mm) nasekejte nakrátko (klidně á 2 vlnky) aby do nich ta drobošť dobře samovolně zaplula.

Pokud by jste se s tím chtěl rovnat, pak do 20 mm průměru délky 3 vlny můžete zasouvat úseky 16 mm délky 6 vln. Větší plocha ale má větší hydraulický odpor - počítejte se snížením průtočnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.29 (?), 3.1.2015 6:27
moc dekuji za postrehy a rady, jeste bych se chtel zeptat zda mam do sudu s tema krkama aplikovat startovaci bakterie a pak taky jaky vzduchovy kompresor, o jakem vykonu pouzit, aby to cely rozhybalo, zda postaci 1000l/h nebo silnejsi, je mi jasny ze to zalezi o mnozstvi media, pocitam ze bych mel ten 100l sud tak do trictvrte plnej, a jeste me napada, bude mit ten 100l sud nakej efekt nebo radsi pouzit vetsi kdyz uz to budu delat, jeste jednou dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.197 (?), 3.1.2015 9:16

Startovací bakterie nejsou nutné, ale vhodné. Zrychlí se tím jejich rozšíření po médiu.

Kompresor 1000l/h by na 100l sud mohl snad stacit.

Otázka efektu je těžko zodpověditelná, když neznáme velikost jezírka a rybí obsádku. Velice orientačně bych tipnul, že 100l sud postačí na jezirko o velikosti do 2000 litrů.

Když ten filtr budete teprve dělat, pokuste se nějak vyřešit odkalování, ať nemusíte při čištění filtru husi krky vybírat. A také by bylo dobré před vlastní filtr zařadit něco, čím odfiltrujete z vody hrubou nečistotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.53 (?), 3.1.2015 14:16

jezirko ma 13kubiku a mam 8 koi a par jesenu, mam nekolik beden s filtracnima houbama a japonskou rohozi a pred nima sterbinak s 300mikronovym sitem a uv lampu 55w, s vodou nemam problem, je krasne pruhledna ale co je pruser tak to jsou vlaknity rasy, jezirko je cely den na slunicku, jinak to bohuzel neslo, a ikdyz mam pres pul hladiny lekniny tak rasy rostou o stosest, nechci tam sypat ruzne chemie co se vydavaj za bio atd, myslel jsem ze bych za stavajici filtraci napojil prave ten sud s tema nastrihanejma husima krkama jako ciste biologickou cast filtrace kam by sla voda v podstate zbavena vsech mechanickych necistot a jen by se tam odbouravali ziviny potrebne pro rust vlaknitych ras atd, treba se pletu a jsem uplne mimo ale vite jak, je to neustaly vyvoj :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.3 (?), 3.1.2015 15:13

Pokud jsou ve vodě živiny, tak vždycky budete mít řasy - ať již v podobě zelené vody a nebo vláknité řasy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.136 (?), 3.1.2015 18:43

no jiste ze tam jsou a je mi jasny ze budousmileyjen je tam nechci v tak brutalni mire, me nevadi rasa jako takova, je to ostatne prirozene ze?smileyjen tam nechci dvaceticentimetrovy narust na vsem moznym, proto to chci zkusit takhle mimo jine, proste se chci vyhnout chemii co nejdele

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 4.1.2015 21:58

nejak to tu utichlosmileymam posledni dotaz, ma to smysl?pomuze to?neni problem do jara nastrihat husi krky do 200l, uz jsem zvysil objem, sudu plus zakoupit odpovidajici vzuchovani, jen by me zajimalo jestli to ma cenu delat, je mi jasny ze to souvisi s krmenim a s osazenim rostlin atd, jen mi dejte vedet ano ci nesmileyproste se ptam jestli to bude mit nejaky efekt, aspon malinkatejsmileyvazne nechci pouzivat chemii, sahnu treba po ni ale ne hned

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika