Husi krky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 99.136 (?) 
5.1.2015 18:18

chci vam vsem podekovat a jdu krajet, mam co delat do jarasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 182.227 (?), 5.1.2015 20:25

Pokud jsem pchopil, nastříháte krky, vložíte do sudu, do toho zapojíte čerpadlo, aby se celý objem v sudu nějak pohyboval.Po určitém čase se krky po vzájemném tření, nebo třením o dno, boky musí snad rozpadnout.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 5.1.2015 22:13

Pohyb, tření a podobně není ani natolik intezivní, aby odstranilo veškerou narostlou biomasu. Ochrana tím filmem narostlé biomasy je asi taková, jako když si vezmete rukavice. Vaše věta pak v tomto kontextu vyzní jako když se obáváte, že pokud by jste si nevzal rukavice, tak napsání 562 znaků denně na klávesnici Vám způsobí alespoň jeden mozol na prstě, kterým píšete nejčastěji tak do měsíce a na všech tak zaručeně do roka.

wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 6.1.2015 12:58

Aby měl filtr nějaký smysl, musí tam být pohyb vody.Jestliže je malý, bude v sudu s jen halabala nastříhanýma krkama dost hluchých míst, kde k výměně vody vůbec nebude docházet.Při vyšším proudění bude zase docházet k vzájemnému otěru, jak jsem psal.Ono toto zařízení nějak fungovat bude, ale na vysokou účinnost bych nevsadil ani pětník.Když už, tak jen kolmo, jedním směrem vyplnit krky sud a přivádět vodu třeba zespod.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 5.1.2015 22:02

Ke krájení:

Zkoušel jsem "obyčejný" ostrý nůž, odlamovací nožíky, sekerku, různé nůžky. Pokud to chcete krájet, doporučuji použít silnější (a pevnější) odlamovací nožík a měnit čepelky (kupodivu se to dost rychle tupí). Takto se mi při mé nešikovnosti podařilo nakrájet cca 50m za necelou hodinu. Mě se nakonec ale osvědčilo stříhání zahradnickými nůžkami Je pravda, že jsou jednotlivé kousky pak mírně deformované. Ale jde to rychleji. Přišel jsem na to ale až pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.232 (?), 6.1.2015 15:18

babraat sa s husimi krkmi, sa vam cudujem. Ak by to boli pecene husie krky... nepoviem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 9.1.2015 16:34

dobry den vsem, napadlo me jeste ze bych nechal ke konci zimy nastrihany krky probublavat vzduchem v sudu va sklepe kvuly nastartovani bakterii a tak by vlastne az zacne sezona rychleji ta filtrace nabehla, myslite ze to bude fungovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.1.2015 9:04

To je myslím zbytečné, rozdíl nebude významný a v čase se rychle srovná. Použijte startovací bakterie při náběhu rovnou v jezírku, vyjde to hodně podobně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 18.1.2015 14:30

jeste bych mel dotaz, bude potreba vzduchovani primo v jezirku kdyz budu mit vzduchovani v sudu s tema husima krkama?mam jen koi a mozna do budoucna i nakyho toho jesetera, a jeste bych se chtel zeptat jaky kompresor je kvalitni a spolehlivy, koukal jsem na stranky na ruzne znacky ale nikde jsem nevidel udaje o vykonu v urcite hloubce, jezirko mam 1,7m a myslim ze prave kvuli tem jeseterum do budoucna bude potreba silne vzduchovani primo v jezirku, diky za tipy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.147 (?), 18.1.2015 16:18

Vykon v urcitej hlbke si vypocitate tak, ze odpocitate hydrostaticky tlak (1 bar v hlbke 10 m). Su nejake japonske kompresory, ktore su vraj dobre. Znacku si nespomeniem. Nekupujte gardenu, mal som, odisla, praskla guma co vytvara tlak. Nahradil som obycajnym lacnym pre akvarka a zistil som ze je vykonnejsi ako bola gardena. Nemyslim si, ze ak mate dobru fiiltraciu, hlbka 1.7 m je celkom dost, ze potrebujete vzduch aj v jazierku. Naopak, pre jesetery by bolo dobre, ak by sa studena voda v hlbke moc nemiesala s teplou navrchu. Zdrziavaju sa dole a maju radi chladnejsie. Hlavne v horucich letnych dnoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika