Filtracia s variabilnym prietokom



host - 171.127 (?) 
3.3.2019 16:32, zobrazeno: 2319x

Filtracia s variabilnym prietokom.
Ide o filtraciu, ktora by mala byt setrna k spotrebe elektrickej energie. Zaklad by mal byt Compact sieve II, so strbinovym filtrom, s maximalnym prietokom do 15 m3 /h. To je dost velke cislo. Pre toto by mala sluzit pumpa AquaForte DM Vario 20000, s maximalnym prietokom 20 m3/h s moznostou regulacie od 9 -20 m3 s vykonom 34-187 W (papierovy vykon s prietokom mi akosi neladi, ale to nevadi ...). Prave moznost regulacie prietoku vidim ako velku vyhodu.
Preco takato kombinacia? V prvom rade, by som vyuzival filtraciu na ten najnizsi mozny vykon pocas 24h. Nestane sa, ze by sa nepredvidatelne zapchavala, napr. ked nie som doma. Ked budem pracovat v zahradke, mozem pustit filtraciu na najvyssi mozny vykon a dozriet castejsie na vycistenie filtra. Toto sa da po istych skusenostiach aj kazde rano pred odchodom do prace, ked pocas ranajok a chystania to necham na pol hodku riadne filtrovat….  Potom vycistit filter, znizit vykon a ist z domu. Navyse, mam v umysle si spravit z jazierka taky maly rozvod vody na zavlahu v zahradke a vyssi vykon pumpy zaruci, ze do minuty bude plny sud s tepleou vodou z jazierka. Jazierko doplnim potom zo studne.


Ak mate niekto skusenost s touto filtraciou alebo cerpadlom dajte vediet.

Casom zrejme dorobim aj nejaku biologicku filtraciu, za strbinovou. I ked je mozne, za ta prebieha dostatocne aj v jazierku a svizna mechanicka filtracia spravi tiez svoje. Jazierko ma tvar piskoty a asi 6 m3 objem. Hrube necistoty viem povysavat. Mozno budem musiet zadovazit aj skimmer pocas sezony.
Pumpa bude vonku v sachte a tahat vodu z jazierka hadicou. Spodnu vypust v jazierku nemam. Poradte, ci je kombinacia pumpy a filtracie na toto vhodna, ci nahodou max prietok pre tuto filtraciu nie je prehnany. Mohol by som zvolit nizsi rad AquaForte DM Vario 10000.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 6.7 (?), 4.3.2019 17:13

Compact sieve II urcite prietok do 15 m3 /h neodfiltruje, (klamu), to je pol vedra za sekundu. V pripade spinavej vody sa pory upchaju a prietok sa este znizi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.238 (?), 5.3.2019 17:36

Vůbec nerozumím, proč byste měli snižovat průtok filtru. Lepší je to nechať jít naplno. A co se týče absence biologického filtru, tomu už vůbec nerozumím. Raději kupte sun sun s molitanem a na ten štrbiňák se vykašlete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ZVERuS - (9) - 26.17 (?), 13.3.2019 20:26

Mam Compact sieve II čerpadlo Pond Eco PLUS E 10000  (9200L/h), UV lampu SunSun CUV-224 a filter SunSun CBF-350B. K tomu je tam cca 8 metrov 40mm hadice prevýšenie 1m. Predpokladám ze z 9200L prietok klesne asi na polovicu. Ten Compact sieve II je pri tom prietoku tak na hrane. Čistím ho prakticky každý deň pred odchodom do prace, raz za týždeň ho vystriekam wapkov. Keď sa zápcha tak prepad mam vyvedený cez hrubé sito do filtračné zóny. Štrbinový filter je dobrý lebo zachytí hrubý bordel a do filtra ide už mene nečistôt. Ale osobne by som išiel už do väčšieho modelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.7 (?), 25.3.2019 16:28

Ak spravne citam, tak podla vasej skusenosti compact sieve II ledva stiha filtrovat pri prietoku asi 4600L/h. Hm.. hlavne ze uvadzaju pre maximalnu hodnotu poctivych 15000 L/h. 

Co sa tyka poznamky vynechat compact sieve....Nie kazdemu sa chce kazdy tyzden prat smradlave molitany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika