Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma


Zahradní jezírka > Filtracia s variabilnym prietokom

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.6.7 (?)
25.3.2019 16:28

Ak spravne citam, tak podla vasej skusenosti compact sieve II ledva stiha filtrovat pri prietoku asi 4600L/h. Hm.. hlavne ze uvadzaju pre maximalnu hodnotu poctivych 15000 L/h. 

Co sa tyka poznamky vynechat compact sieve....Nie kazdemu sa chce kazdy tyzden prat smradlave molitany.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Partnerem sekce je Oase - koupací a zahradní jezírka

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.171.127 (?)
3.3.2019 16:32, počet návštěv: 847
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Filtracia s variabilnym prietokom.
Ide o filtraciu, ktora by mala byt setrna k spotrebe elektrickej energie. Zaklad by mal byt Compact sieve II, so strbinovym filtrom, s maximalnym prietokom do 15 m3 /h. To je dost velke cislo. Pre toto by mala sluzit pumpa AquaForte DM Vario 20000, s maximalnym prietokom 20 m3/h s moznostou regulacie od 9 -20 m3 s vykonom 34-187 W (papierovy vykon s prietokom mi akosi neladi, ale to nevadi ...). Prave moznost regulacie prietoku vidim ako velku vyhodu.
Preco takato kombinacia? V prvom rade, by som vyuzival filtraciu na ten najnizsi mozny vykon pocas 24h. Nestane sa, ze by sa nepredvidatelne zapchavala, napr. ked nie som doma. Ked budem pracovat v zahradke, mozem pustit filtraciu na najvyssi mozny vykon a dozriet castejsie na vycistenie filtra. Toto sa da po istych skusenostiach aj kazde rano pred odchodom do prace, ked pocas ranajok a chystania to necham na pol hodku riadne filtrovat….  Potom vycistit filter, znizit vykon a ist z domu. Navyse, mam v umysle si spravit z jazierka taky maly rozvod vody na zavlahu v zahradke a vyssi vykon pumpy zaruci, ze do minuty bude plny sud s tepleou vodou z jazierka. Jazierko doplnim potom zo studne.


Ak mate niekto skusenost s touto filtraciou alebo cerpadlom dajte vediet.

Casom zrejme dorobim aj nejaku biologicku filtraciu, za strbinovou. I ked je mozne, za ta prebieha dostatocne aj v jazierku a svizna mechanicka filtracia spravi tiez svoje. Jazierko ma tvar piskoty a asi 6 m3 objem. Hrube necistoty viem povysavat. Mozno budem musiet zadovazit aj skimmer pocas sezony.
Pumpa bude vonku v sachte a tahat vodu z jazierka hadicou. Spodnu vypust v jazierku nemam. Poradte, ci je kombinacia pumpy a filtracie na toto vhodna, ci nahodou max prietok pre tuto filtraciu nie je prehnany. Mohol by som zvolit nizsi rad AquaForte DM Vario 10000.

Připojit reakci   
   

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.6.7 (?)
4.3.2019 17:13
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Compact sieve II urcite prietok do 15 m3 /h neodfiltruje, (klamu), to je pol vedra za sekundu. V pripade spinavej vody sa pory upchaju a prietok sa este znizi.

Připojit reakci
   

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.121.238 (?)
5.3.2019 17:36
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Vůbec nerozumím, proč byste měli snižovat průtok filtru. Lepší je to nechať jít naplno. A co se týče absence biologického filtru, tomu už vůbec nerozumím. Raději kupte sun sun s molitanem a na ten štrbiňák se vykašlete.

Připojit reakci
      

Filtracia s variabilnym prietokom


ZVERuS (9) - xxx.xxx.26.17 (?)
13.3.2019 20:26
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mam Compact sieve II čerpadlo Pond Eco PLUS E 10000  (9200L/h), UV lampu SunSun CUV-224 a filter SunSun CBF-350B. K tomu je tam cca 8 metrov 40mm hadice prevýšenie 1m. Predpokladám ze z 9200L prietok klesne asi na polovicu. Ten Compact sieve II je pri tom prietoku tak na hrane. Čistím ho prakticky každý deň pred odchodom do prace, raz za týždeň ho vystriekam wapkov. Keď sa zápcha tak prepad mam vyvedený cez hrubé sito do filtračné zóny. Štrbinový filter je dobrý lebo zachytí hrubý bordel a do filtra ide už mene nečistôt. Ale osobne by som išiel už do väčšieho modelu.

Připojit reakci
         

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.6.7 (?)
25.3.2019 16:28
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ak spravne citam, tak podla vasej skusenosti compact sieve II ledva stiha filtrovat pri prietoku asi 4600L/h. Hm.. hlavne ze uvadzaju pre maximalnu hodnotu poctivych 15000 L/h. 

Co sa tyka poznamky vynechat compact sieve....Nie kazdemu sa chce kazdy tyzden prat smradlave molitany.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Filtrace jezírko 5m31519.7.20193950
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru4919.7.20196774
Zahradní jezírko od píky1714.7.2019910
Projekt jazierkovy vysavac225.7.201914361
Jak vyčistit koupací jezírko? 254.7.201917162
Stěny jezírka ze ztraceného bednění 1127.6.2019985
Neustálý úhyn ryb v jezírku2224.6.20191411
Premnozeni sneci 223.6.2019340
Kámen na dno jezírka či holá fólie - jak se to pak čistí?716.6.20195109
Dešťová voda157.6.20198508
Jezirka - bakterie102.6.20193012
Rybníček 227.5.20191367
Vodní Hyacint2123.5.20192211
Jaký koupit jezírkový vysavač?4720.5.201950992
Solární technologie zkušenosti1313.5.201913307
Nemocná ryba - vystouplé oko212.5.2019338
Karas zbělal212.5.20191789
Jezírko bez filtrace, Bakterie? (jaké?) 133.5.20193228
Jak udělat jednoduchý bubnový filtr422.4.2019924
Pohyb vody v jezírku 521.4.20192720
Výhoda bubnového filtru318.4.2019518
Pstruzi2917.4.201925194
Typ UV trubice2217.4.20193007
Bubnový filtr AEM Easy Drum 916.4.20193824
Přečerpávání vody vzduchem412.4.2019777
Čím slepit platový díl od vzduchovadla211.4.2019302
Jdou použít sítě do okna místo nerezového sítka89.4.2019996
Napojeni folie jezirka59.4.2019668
Gsm notifikacia vypadku prudu53.4.2019484
Filtracia s variabilnym prietokom525.3.2019848
Koupací jezírko bez ryb a vegetace418.2.20191075
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku2198.2.2019193473
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový5523.1.201940600
Chov candátů v jezírku920.1.20199182
Jak se dřív dělala jezírka bez folie?138.1.201921618
Barva jezírkové folie15.1.2019716
Fotky jezírek a filtrací1571.1.2019228051
Skrápěná filtrace2120.12.20183114
Jezírkářský veletrh v čechách117.12.2018660
Koupací jezírko nebo bazén?2517.12.20186158
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Další diskuze na téma Zahradní jezírka najdete na serveru DŮMACHALUPA.cz.
Dům a chalupa - stavba, topení, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Natírání pozinkované plechové střechy - jakou barvu?19.7.2019
Míchat maltu nebo pytlovaná směs19.7.2019
Překlad u lícových cihel19.7.2019
Mravenci v podkroví18.7.2019
Natírání pozinkované plechové střechy - jakou barvu?17.7.2019
Mravenci v podkroví17.7.2019
Blachotrapez17.7.2019
Překlad u lícových cihel17.7.2019
Uchycení kované brány do sloupku z betonových tvárnic DITON17.7.2019
Natírání pozinkované plechové střechy - jakou barvu?17.7.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů