Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma


Zahradní jezírka > Filtracia s variabilnym prietokom

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.6.7 (?)
25.3.2019 16:28

Ak spravne citam, tak podla vasej skusenosti compact sieve II ledva stiha filtrovat pri prietoku asi 4600L/h. Hm.. hlavne ze uvadzaju pre maximalnu hodnotu poctivych 15000 L/h. 

Co sa tyka poznamky vynechat compact sieve....Nie kazdemu sa chce kazdy tyzden prat smradlave molitany.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Partnerem sekce je Oase - koupací a zahradní jezírka

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.171.127 (?)
3.3.2019 16:32, počet návštěv: 562
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Filtracia s variabilnym prietokom.
Ide o filtraciu, ktora by mala byt setrna k spotrebe elektrickej energie. Zaklad by mal byt Compact sieve II, so strbinovym filtrom, s maximalnym prietokom do 15 m3 /h. To je dost velke cislo. Pre toto by mala sluzit pumpa AquaForte DM Vario 20000, s maximalnym prietokom 20 m3/h s moznostou regulacie od 9 -20 m3 s vykonom 34-187 W (papierovy vykon s prietokom mi akosi neladi, ale to nevadi ...). Prave moznost regulacie prietoku vidim ako velku vyhodu.
Preco takato kombinacia? V prvom rade, by som vyuzival filtraciu na ten najnizsi mozny vykon pocas 24h. Nestane sa, ze by sa nepredvidatelne zapchavala, napr. ked nie som doma. Ked budem pracovat v zahradke, mozem pustit filtraciu na najvyssi mozny vykon a dozriet castejsie na vycistenie filtra. Toto sa da po istych skusenostiach aj kazde rano pred odchodom do prace, ked pocas ranajok a chystania to necham na pol hodku riadne filtrovat….  Potom vycistit filter, znizit vykon a ist z domu. Navyse, mam v umysle si spravit z jazierka taky maly rozvod vody na zavlahu v zahradke a vyssi vykon pumpy zaruci, ze do minuty bude plny sud s tepleou vodou z jazierka. Jazierko doplnim potom zo studne.


Ak mate niekto skusenost s touto filtraciou alebo cerpadlom dajte vediet.

Casom zrejme dorobim aj nejaku biologicku filtraciu, za strbinovou. I ked je mozne, za ta prebieha dostatocne aj v jazierku a svizna mechanicka filtracia spravi tiez svoje. Jazierko ma tvar piskoty a asi 6 m3 objem. Hrube necistoty viem povysavat. Mozno budem musiet zadovazit aj skimmer pocas sezony.
Pumpa bude vonku v sachte a tahat vodu z jazierka hadicou. Spodnu vypust v jazierku nemam. Poradte, ci je kombinacia pumpy a filtracie na toto vhodna, ci nahodou max prietok pre tuto filtraciu nie je prehnany. Mohol by som zvolit nizsi rad AquaForte DM Vario 10000.

Připojit reakci   
   

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.6.7 (?)
4.3.2019 17:13
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Compact sieve II urcite prietok do 15 m3 /h neodfiltruje, (klamu), to je pol vedra za sekundu. V pripade spinavej vody sa pory upchaju a prietok sa este znizi.

Připojit reakci
   

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.121.238 (?)
5.3.2019 17:36
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Vůbec nerozumím, proč byste měli snižovat průtok filtru. Lepší je to nechať jít naplno. A co se týče absence biologického filtru, tomu už vůbec nerozumím. Raději kupte sun sun s molitanem a na ten štrbiňák se vykašlete.

Připojit reakci
      

Filtracia s variabilnym prietokom


ZVERuS (9) - xxx.xxx.26.17 (?)
13.3.2019 20:26
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mam Compact sieve II čerpadlo Pond Eco PLUS E 10000  (9200L/h), UV lampu SunSun CUV-224 a filter SunSun CBF-350B. K tomu je tam cca 8 metrov 40mm hadice prevýšenie 1m. Predpokladám ze z 9200L prietok klesne asi na polovicu. Ten Compact sieve II je pri tom prietoku tak na hrane. Čistím ho prakticky každý deň pred odchodom do prace, raz za týždeň ho vystriekam wapkov. Keď sa zápcha tak prepad mam vyvedený cez hrubé sito do filtračné zóny. Štrbinový filter je dobrý lebo zachytí hrubý bordel a do filtra ide už mene nečistôt. Ale osobne by som išiel už do väčšieho modelu.

Připojit reakci
         

Filtracia s variabilnym prietokom


host - xxx.xxx.6.7 (?)
25.3.2019 16:28
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ak spravne citam, tak podla vasej skusenosti compact sieve II ledva stiha filtrovat pri prietoku asi 4600L/h. Hm.. hlavne ze uvadzaju pre maximalnu hodnotu poctivych 15000 L/h. 

Co sa tyka poznamky vynechat compact sieve....Nie kazdemu sa chce kazdy tyzden prat smradlave molitany.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jak udělat jednoduchý bubnový filtr422.4.2019165
Pohyb vody v jezírku 521.4.20192019
Výhoda bubnového filtru318.4.2019153
Pstruzi2917.4.201923543
Typ UV trubice2217.4.20192296
Bubnový filtr AEM Easy Drum 916.4.20193158
Přečerpávání vody vzduchem412.4.2019431
Čím slepit platový díl od vzduchovadla211.4.2019135
Jdou použít sítě do okna místo nerezového sítka89.4.2019573
Napojeni folie jezirka59.4.2019340
Vodní Hyacint177.4.2019997
Gsm notifikacia vypadku prudu53.4.2019258
Filtracia s variabilnym prietokom525.3.2019563
Jezírko bez filtrace, Bakterie? (jaké?) 117.3.20191698
Koupací jezírko bez ryb a vegetace418.2.2019715
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku2198.2.2019189708
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový5523.1.201939027
Chov candátů v jezírku920.1.20198524
Jak se dřív dělala jezírka bez folie?138.1.201920031
Barva jezírkové folie15.1.2019471
Fotky jezírek a filtrací1571.1.2019224634
Skrápěná filtrace2120.12.20182437
Jezírkářský veletrh v čechách117.12.2018462
Koupací jezírko nebo bazén?2517.12.20185139
Analýza vody - koupací jezírko413.12.2018662
Jezírko v zimě142.12.20185576
Šoupě Praher tažný uzávěr DN 110 mm 225.11.2018624
Doporučení a rozdíl mezi Oase a Aquaforte1020.11.20182406
Umístění UV lampy86.11.20181253
Snížení ph125.11.20181732
Rybníček 115.10.2018890
Průtokoměr u jezírek 83.10.20181209
Zazimování plastového jezírka bez ryb31.10.2018895
Který filtr je lepší?2124.9.201817301
Průhledné plastové víko u bubnového filtru319.9.2018680
Minimální výše hladiny v bubnovém filtru3518.9.20184848
Zapojení bubnového filtru1514.9.20183440
Jezírko ze staré koupelnové vany1710.9.201825985
Filtrace nexus1615.9.201845346
Jezirka - bakterie826.8.20182219
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Další diskuze na téma Zahradní jezírka najdete na serveru DŮMACHALUPA.cz.
Dům a chalupa - stavba, topení, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Názor elektrikáře4:08
Názor elektrikáře0:04
Názor elektrikáře23.4.2019
HQ 450 nebo Stihl MS 25123.4.2019
HQ 450 nebo Stihl MS 25123.4.2019
Dodatecna montaz hromosvodu23.4.2019
Přívodní kabel do garáže23.4.2019
Přívodní kabel do garáže23.4.2019
Názor elektrikáře23.4.2019
Dodatecna montaz hromosvodu23.4.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů