Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Filtracia s variabilnym prietokom.
Ide o filtraciu, ktora by mala byt setrna k spotrebe elektrickej energie. Zaklad by mal byt Compact sieve II, so strbinovym filtrom, s maximalnym prietokom do 15 m3 /h. To je dost velke cislo. Pre toto by mala sluzit pumpa AquaForte DM Vario 20000, s maximalnym prietokom 20 m3/h s moznostou regulacie od 9 -20 m3 s vykonom 34-187 W (papierovy vykon s prietokom mi akosi neladi, ale to nevadi ...). Prave moznost regulacie prietoku vidim ako velku vyhodu.
Preco takato kombinacia? V prvom rade, by som vyuzival filtraciu na ten najnizsi mozny vykon pocas 24h. Nestane sa, ze by sa nepredvidatelne zapchavala, napr. ked nie som doma. Ked budem pracovat v zahradke, mozem pustit filtraciu na najvyssi mozny vykon a dozriet castejsie na vycistenie filtra. Toto sa da po istych skusenostiach aj kazde rano pred odchodom do prace, ked pocas ranajok a chystania to necham na pol hodku riadne filtrovat….  Potom vycistit filter, znizit vykon a ist z domu. Navyse, mam v umysle si spravit z jazierka taky maly rozvod vody na zavlahu v zahradke a vyssi vykon pumpy zaruci, ze do minuty bude plny sud s tepleou vodou z jazierka. Jazierko doplnim potom zo studne.


Ak mate niekto skusenost s touto filtraciou alebo cerpadlom dajte vediet.

Casom zrejme dorobim aj nejaku biologicku filtraciu, za strbinovou. I ked je mozne, za ta prebieha dostatocne aj v jazierku a svizna mechanicka filtracia spravi tiez svoje. Jazierko ma tvar piskoty a asi 6 m3 objem. Hrube necistoty viem povysavat. Mozno budem musiet zadovazit aj skimmer pocas sezony.
Pumpa bude vonku v sachte a tahat vodu z jazierka hadicou. Spodnu vypust v jazierku nemam. Poradte, ci je kombinacia pumpy a filtracie na toto vhodna, ci nahodou max prietok pre tuto filtraciu nie je prehnany. Mohol by som zvolit nizsi rad AquaForte DM Vario 10000.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika