Filtrace nexus



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
16.4.2017 8:01

Štěrbiňák oplachuji tak 1x za 14 dní. Díky velké výšce je tam celkem rezerva. Jednou za čas (2x ročně) vytáhnu síto a očistím pořádně kartáčem. Po třech sezónách se už takto nedá úplně vyčistit, jako na začátku. Letos ho naložím po sezóně do chemie.

Mám Budget 2 a jsem hodně spokojenej (dříve býval levnější). Akorát doporučuju ho kupovat v čerpadlovém provedení. To má výstup průměr 100 mm, který se dá dle potřeby redukovat. Já si koupil gravitační provedení, které má výstup 50 mm (protože bych to chtěl časem předělat) a musel jsem pro čerpadlové zapojení vyvrtat další vývod.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 15.4.2017 14:14

Jsem zvědavý na četnost čištění. Jak jsem už psal, mě toho štěrbiňák chytá tolik, že filtrační nádoby (300 litrů) čistím až po sezóně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 15.4.2017 19:01

no vidim to tak po dvou tydnech, taky premyslim ze bych zainvestoval do poradnyho sterbinaku, ten co jsem udal a pouzivam z ruznymi upravami uz nekolik let neni vylozene naprdsmileyzachyti toho fakt hodne jen po zhruba, placnu,dvaceti hodinach se ta nerezova tkanina zanese a voda steka po ni do odkalovaciho zlabku, zkousel jsem ruzny uhly dopadu vody na sito ale pokazdy to je stejny, asi to je tim jak je sito vyrobeno, jiny jsem bohuzel nesehnal, mozna by stacilo koupit original nahradni sito a zbytek dodelat doma, ale na to nepospicham, jak rikam tohle taky zachytava dobre bordel jen to nebude tak uciny jako original a musim to denne oplachovat hadicej ale to mi zatim problem nedela ale urcite to budu do budoucna resit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 16.4.2017 8:01

Štěrbiňák oplachuji tak 1x za 14 dní. Díky velké výšce je tam celkem rezerva. Jednou za čas (2x ročně) vytáhnu síto a očistím pořádně kartáčem. Po třech sezónách se už takto nedá úplně vyčistit, jako na začátku. Letos ho naložím po sezóně do chemie.

Mám Budget 2 a jsem hodně spokojenej (dříve býval levnější). Akorát doporučuju ho kupovat v čerpadlovém provedení. To má výstup průměr 100 mm, který se dá dle potřeby redukovat. Já si koupil gravitační provedení, které má výstup 50 mm (protože bych to chtěl časem předělat) a musel jsem pro čerpadlové zapojení vyvrtat další vývod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 16.4.2017 14:37

na tomhle se asi nevyplati setrit no, co jsem koukal na ty originaly tak jsou delany jinak nez co mam ja(to sito),ja to mam zapleteny jak klasicky pletivo a to je asi uplne na prd, sem pak dam fotku jak se sito ucpava a voda tece po nem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 1.5.2017 9:54

tak jsem soupnul na youtube video cisteni filtrace po cca 10 dnech provozu, treba sem zas nekdo vlozi odkaz pac ja jsem na praci s pocitacem levej jak turecka savlelaughnajdete ho pod dyi nexus 220 cisteni, a jeste bych mel jeden dotaz, chystam se resit ten sterbinak, na netu jsem nasel originalni sita z nerezu 300mikronovyho a 200mikronovyho, je tam mezi nima rozdil jen naky dva tisice, ma nekdo doma sterbinak s tim 200mikronovym sitem?zajima me jak se to ucpava atd, se mi to zda uz dost jemny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 1.5.2017 13:16

video je zde.

vložení videa je jednoduché, viz foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 2.5.2017 22:42

no vidite jak je to jednoduchy, jen na to prijitsmileydiky mocsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 28.5.2017 21:50

tak vas zas zdravim ve spoleksmileydluzim vam info jak to vypada s tim filtrikem dal, takze situace je takova ze mechanickou cast cistim kazdej treti den, opravdu to neni na velky prutok okolo 10 kubiku za hodku, jako maka to paradne ale jak to zachytava fakt hodne bordelu, coz me teda prekvapilo jakou to ma ucinost, tak s timhle prutokem se to dost zanasi, jeste ze je tak snadny cistenismileyja nevim presne kolik mi tam jde vody, na skimmru mam cerpadlo 5 500l/h a ze dna zhruba 6000l/h, naka ztrata atd takze presne nevim, uz jsem se rozhodl ze spacham jeste jeden filtrik, budu mit zvlast na skimmer a na cerpadlo ze dna, to by pak do kazdyho mohlo jit odhadem plus minus 5kubiku vody a to podle me bude ideal, jinak jedu bez uv lampy, jsem si rekl ze to letos zkusim, a zatim nema v jezirku ani stopu po vlaknite rase a to mi do nej pere slunicko od rana do vecera, ted cim to jesmileya jeste musim rict ze nemam uplne kristalovou vodu jak z nakyho letaku ale ja jsem snad poprvy za nekolik let co to jezirko mam spokojenej, ryby vidim paradne, teda u dna v metru sedmdesati to jsou jen siluety ale nemam vlaknitou rasu, to je poprvy za tech par let co mam jezirkosmileypak nekdy natocim jeste video krmeni ryb aby byla predstava jak vypada voda, az ho soupnu na youtube tak to sem pisnu, no takze asi tak, kdyz to shrnu tak jsem maximalne spokojenej s jednoduchosti cisteni jen teda musim poresit tu frekvenci cisteni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.102 (?), 30.5.2017 15:59

Dobrý den,

čemu hlavně přisuzujete výsledek bez vláknité řasy?. Jen vlastnímu posílení filtrace nebo jste přesvědčen o tom, že nová filtrace (mimochodem velký obdiv za zjevně vynikající řemeslné zpracování) funguje jinak než ostatní?

Již jste v některém dřívějším příspěvku zmiňoval nedostatečnou účinnost vůči vláknité řase u filtrací OaseScreenmatic a Sun Sun.

Toto mě velmi zaujalo. Dosud jsem neměl žádné povědomí o tom, že by některé filtrace byly účinnější vůči vláknité řase než jiné. Samozřejmě chápu, že čím víc tím líp a nikdy není moc, ale kde hledat posun od čisté (průhledné) vody k jezírku i bez vláknité řasy.

Děkuji za názor. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 30.5.2017 23:06

ja sam nevim, ty filtraci bych asi az takovou zasluhu nedal ac teda mechanicka cast funguje nad moje ocekavani, asi urcite tam bude v biologicky casti vetsi plocha pro osidleni bakteriemy nez u filtrace sun sun atd, ja hlavne do ty filtrace sel kvuly tomu cisteni, zadny rucni vymyvani filtracnich hub atd, a co se tyce ty vlaknity rasy, ja mel do letoska neustale super vodu, v metru sedmdesati jsem videl kazdy zrnko pisku ale taky mel pomalu metrovy vlaknity rasy, ted mam vodu tak na pulsmileya myslim ze si rasy navzajem konkuruji, nevim jak se jim odborne rika, volne plovouci alias zelena voda a vlaknita, ja fakt nevim cim to jesmileyono taky zalezi jaky ma kdo pozadavky a co si kdo predstavuje pod cistou vodou no, ja uz slevil ze svych pozadavku a jsem spokojenysmileyted mam nabitej tyden ale zkusim udelat to video aby bylo videt jak jsem na tom s vodou pro lepsi predstavu, verim ze spousta lidi ma jinou predstavusmileyjako musim rict ze mi brutalne zezelenal kacirek a vubec kameny v jezirku, letos jsem jeste nezapnul uv lampu, ale narust vlaknity rasy na nich je v milimetrech, myslim ze to bude v ty konkurenci mezi tema ruznyma druhy ras a mozna i tou filtraci, ze to fakt funguje, ale na tohle hodnoceni je jeste asi moc brzo, to necham az po sezone, a co se tyce samotny vyroby toho filtru, na tom vazne nic neni, jsou to jen tri sudy a par pruchodek mezi nima a par vzduchovych hadiceksmileyfakt na tom nic neni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika