Dešťovka – „Modrá úsporám“



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?)
30.5.2017 12:19

Já to vidím stále jako otevřenou výzvu, ale do pár hodin to může být jinak.

Obecně je to ideální pro novostavby bazénů s vyrovnávací akumulací. Z sprchy u bazénu budete odvádět vodu do akumulace před filtrem a odpadní vodu z praní filtru budete používat k splachování nové toalety. Dostanete maximální podporu fšude (i v Praze a okolí). Samotné dešťové vody k zálivce mají nejmenší podporu a nejpřísnější podmínky.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 53.212 (?), 28.4.2017 8:48
K argumentu "Kdybyste věnoval čas zabitý psaním svého příspěvku zde hledáním odpovědi, tak uz ji dávno máte" musím podotknout, že máte i nemáte pravdu. Ano je to moje neschopnost najít informaci. Zkoušel jsem na google a našel, že dosud nebylo stanoveno. Ve veřejnoprávní televizi již platím taktéž tuto informaci neuváděli.

Kde jste ji našel ať vím jak je důvěryhodná?

Mne připadají tyto podmínky nelogické, jako by je formuloval státní úředník z Prahy. V obci je sucho. Potoky po povodních vybetonované  z dotací, na orné půdě postavené výrobní haly z peněz státu, na polích slunečnice a řepka olejka s dotacemi, po komunistech meliorace. Tím, že vyprahlá obec má vodovod přivedený z přehrady z jiné oblasti tak nesplňuje podmínky i když je vyprahlá.  Dešťovou vodu je potřeba chytat všude ať se sníží spotřeba  pitné vody a ne pouze v místě kde je problém s  vodovodem.

Na druhé straně ty stanovené podmínky jsou tak hloupé až se zdá být velice pravděpodobné, že by mohlo jít o výplod státních úředníků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.212 (?), 30.5.2017 10:54
Tak to s dešťovkou dopadlo přesně podle očekávání. Pro Babiše tvrdě body mínus. Buď neměl vyhlašovat nic nebo to měl udělat pořádně. Jak může zkušený podnikatel a dobrý hospodář nechat používat ministerský aparát něco řídit a vymýšlet. Dopadne jako Sobotka. Všechno zlé je k něčemu dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.136 (?), 30.5.2017 11:27

Pěkně popsáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 30.5.2017 12:03

Taky jsem se těšil, že zažádám o dotaci na nádrž na dešťovku a začnu šetřit pitnou vodu. Bohužel žiji v kraji, kde prý sucho není. Co na tom, že sucho právě u mně je. Kupovat ale velkoobjemovou nádrž za tržní cenu ze svého se prozatím jaksi nevyplatí. Takže v případě sucha budu muset opět zalít pitnou vodou. Ekologické to není, ale levnější je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.228 (?), 30.5.2017 12:07

Nezažádátewink jsou pryčno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 30.5.2017 12:19

Já to vidím stále jako otevřenou výzvu, ale do pár hodin to může být jinak.

Obecně je to ideální pro novostavby bazénů s vyrovnávací akumulací. Z sprchy u bazénu budete odvádět vodu do akumulace před filtrem a odpadní vodu z praní filtru budete používat k splachování nové toalety. Dostanete maximální podporu fšude (i v Praze a okolí). Samotné dešťové vody k zálivce mají nejmenší podporu a nejpřísnější podmínky.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 30.5.2017 12:30

Nj, ale kdo si dobrovolně rozkope celý barák na nové rozvody, když se mu ta investice (dotace rozhodně náklady nepokryje) snad ani nevrátí zpět...

Největší a srovnatelně velkou spotřebu vidím právě v zalívání a splachování WC, proto nedokážu pochopit, proč není dotace na nádrž pro zalívání preferovaná všude, a má tak přísné podmínky. Snad že by ji chtěl každý? indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 30.5.2017 12:36

Koneckonců v okamžiku většího sucha přichází jako první právě zákaz zalévání zahrádek, na kterých většinou majitel i něco pěstuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 30.5.2017 13:08

Právě proto jásají bazénáři. Oni nerozkopou barák, pouze k bazénu udělají ještě další sociálku. Je jedno, jestli je WC třetí či šesté v domě a jestli sprcha je jen jedním z patnácti míst produkujících "šedou odpadní vodu".

Njn, čert vždy sype na větší hromadu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 30.5.2017 13:17
Toto je podle mne ta nejsložitější část řešení a nejméně efektivní. Vodu z koupelny musíte dokonale odfiltrovat přes pískový filtr aby Vám maz neucpal trubky a trysky WC. Náklady na zpětné rozvody jsou vysoké. Smysl měly podzemní nádrže na zalévání vody a vyúštění dešťové vody ne do kanalizace ale do vsaků. To jsou nejvíce efektivní invenstice a tam nasměrovat peníze a jejich součet by výrazně pomohl. problém je v tom, že toto si lidé dokáží realizovat svépomocí a lobující firmy by přišly o brebendy. Babišův ministr odkryl karty s jakými hraje. Druhá hrubá chyba po ovlivňování médií.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika